JVNR – multitalent Lõuna-Koreast

Kirjutas MC STan B
Sildid
15-12-2017


Tänasel Asian Invasion kontserdil esineb, lisaks Hong Kongist pärit Deer MXile ja kodumaisele I Wear Experimendile, ka Lõuna-Koreast pärit JVNR. Multitalent, kes lisaks sooloprojektile, on tegev ka indie bändides WHOwho ja project:IMPAIR. JVNR, pärisnimega Jun Roh, rääkiski Rada7-le veidi oma tegemistest ja praegusest tuurist.

Tere, JVNR! Kõigepealt räägi meile endast veidi. Võid aidata ka bändinime hääldusega.
Tervist! Ma olen JVNR Lõuna-Koreast. JVNR hääldatakse „juner”. See on tuletatud mu nimest – Jun Roh. Olen produtsent, laulja, helillooja ja ajutiselt hulkur. Mängin peamiselt süntidel electro-popi ja chillwave’i segu. Sellel tuuril rändan mööda maailma, et avastada uut muusikat ja jagada teistega endakirjutatut.

Räägi oma teistest bändidest ka: project:IMPAIR’ist ja WHOwho’st. Oled sa ikka veel mõlemas tegev või keskendud ainult oma sooloprojektile?
Olen veel mõlemas tegev. Hetkel tuuritan küll üksi, kuid project:IMPAIRil oli just novembris väike tuur Hiinas, meie jaoks neljas juba. Mulle väga meeldib Pekingis rocki mängida, sealkandis on see väga pingeline kogemus. Sain seal küll külmetada ja veetsin kolm päeva 39kraadises palavikus, kuid sellegi poolest oli seal tore. WHOwhoga oleme hetkel väiksel pausil. Kirjutan praegusel tuuril ka WHOwho jaoks uusi lugusid. Kui naasen, siis salvestame ja tuuritame. Hetkel on põhifookus siiski sooloprojektil.

Su teised projektid on selgelt indirokilikud. Mis sind süntpopi juurde tõi? Saad nimetada äkki mingeid artiste, kes sind selles suunas mõjutasid?
Mulle on süntpop ammu meeldinud. WHOwho on rohkem segu rokist, funkist ja electrost. Oma sooloprojektile tahtsin läheneda nö tooremalt, et ei peaks laval läpakat kasutama. Töötasin palju süntidega, et selline lahendus üles seada ning see viiski vist süntpopima saundiga electroni.

Räägi meile veidi Lõuna-Korea skenedest. Mis on popp? Äkki saad nimetada mingeid ägedaid underground bände, kelle kohta lähemalt uurida?
Indie skene, nagu igal pool mujal, on põhimõtteliselt suremas. Hip-hop ja räpp on muutumas popimaks. Loodetavasti, saab ka live muusika varsti uuesti popiks. Hetkel on küll palju indie popi ja akustilise indie fänne, kuid minu maitse järgi soovitaksin indie-electrobände nagu Love X Stereo ja HEO. Lõuna-Korea indie muusika pakub palju avastamisrõõmu.

Vaatan, et laulad kõikides oma bändides inglise keeles. Kas Koreas on inglise keeles laulvad bändid ka popid või kaugeltki mitte nii, kui korea keeles laulvad?
Kahjuks on sõnad Korea kuulajatele kõige olulisemal kohal. Mulle aga meeldib laulda ja kirjutada laule inglise keeles, seega otsustasingi nii jätkata ja teha seda, mida tahan. Õnneks toimib see minu kasuks, eriti väljaspool Koread.

Meil ilmus just üks artikkel, mis räägib tuuritamisest Aasias. Räägi enda kogemusest, mis plaan tavaliselt Korea bändidel on? Algul saada kodumaal kuulsaks ja siis kuhu? Hiinasse? Jaapani? Teistesse Kagu-Aasia riikidesse?
Tuuritada Lõuna-Koreas eriti ei saa, kuna see on väike riik ja ainus korralik skene asub Seoulis. Olen näinud bände, kes tahavad kindlasti tuuritada USAs või Jaapanis, mis on üks suurimaid muusikaturge, aga ma usun, et nii Hiina kui teised Kagu-Aasia riigid sobiksid nii mõnelegi bändile. Aga et tuurile üldse minna, on vaja materjali, mida promoda, nii et enne jah, Koreas kuulsaks.

Ühes hiljutises intervjuus väitsid, et kavatsed aasta aega tuuril olla ning kirjutada lugusid, mis on inspireeritud külastatud linnadest. Kuigi see on sul esimene kord Tallinna külastada, mis sa arvad, kuidas Tallinn sind inspireerib? Kas meie külm ja pimedus viivad äkki tumedamatele radadele?
Tahangi sellel tuuril peamiselt avastada, kuidas inimesed siin maailmas muusikaga või muusikata elavad. Saada inspiratsiooni uutelt inimestelt, kellega kohtun või riikidest, kuhu reisin. Üritan linnadelt erinevaid ideid saada ühe loo heaks ja hetkel toimib see hästi. Tallinn üllatas mind juba esimesel silmapilgul. Läksin väga elevile, kui üle Tallinna lendasin. Üks ilusamaid linnu, kus ma eales käinud olen. Ma ei ole veel Tallinnat põhjalikult avastada jõudnud, kuid usun, et siinveedetud nädala jooksul saan erakordse elamuse. Isegi selles pimedas ja külmas ilmas tunnen erksust ja soojust, nii et mul pole õrnematki aimu, kas lugu tuleb helgem või tumedam.

Mis su lähituleviku plaanid on? Ainult tuuritada või on debüütalbum ka kavas?
Esimene prioriteet koju jõudes ongi salvestamine. Panen debüütalbumile kõik inspiratsiooni, ideed ja helid, mis ma maailmapealt kokku korjasin.

See on väga haruldane, et Eestist külastab mõni Lõuna-Korea artist. Kuidas sul see õnnestus? Räägi ka, milline su live välja näeb.
Kohtusin I Wear Experimenti ja John Williamega eelmisel talvel Koreas. Põrgatasime ideid tuurist ja muusikast ning nad kutsusid mind Tallinna. Mu live saab olema täis sünte ja sooje saunde, tulge tšekkama!

Mida sa viimasel ajal kuulanud oled?
Viimasel ajal trip-hopi ja jazzi. Mulle meeldib suvaliselt uut muusikat avastada. Selles suhtes, et kirjutada otsingusse suvaline sõna ja kuulata, mida selle peale pakutakse. Väga vahva!

Lemmik rada 7?
Jimi Hendrix – „If 6 was 9”. Ta on alati mu iidol olnud.

Veel artikleid