Jumaliku andega Hype Williams

Kirjutas zarqwon
29-10-2010

Sellel reedel ja laupäeval esineb Odessa Popil hüpnootiline-elektrooniline lo-fi duo Hype Williams, kes ajakirja Wire hinnangul on "puuduv lüli Ariel Pink’i ja Aphex Twin’i vahel". Selle salapärase ja enda kohta vastuolulist infot jagava bändi moodustavad mees ja naine, kes esinevad varjunimede D. Blunt ja Inga Copeland all. Nende raskelt lahterdatavat kõlapilti on blogides püütud sildistada kui „guitar surf“, „stoner jam“ ja „electro“, kuid kirjeldada ka sõnapaariga „hypnotic s*it“. Duo ise nimetab muusikat oma peamiseks väljendusvormiks, kuid bänd tegutseb selle liikmete jaoks osana „suuremast pildist“, kuhu kuuluvad veel video-, installatsiooni- ja performance’i-kunst.

Duo juured on Londoni skenes, kus tegutsevad bändid nagu Paradise Sisters, Arch M ja Hounds of Hate. Nagu selles seltskonnas tavaks, on ka Hype Williamsil palju reliise, mis on küll enamasti kõrgelt hinnatud, kuid samas raskesti kättesaadavad, kuna need on ilmunud vaid väikesetiraažilistel vinüülidel. Ka vastuseid paistab olevat neilt üpris keeruline kätte saada, aga olgu siinkohal valik põiklevaid vastuseid siiski ära toodud.

Teil tuleb plaat plaadifirma Hippos in Tanks alt? Mida on oodata?
45 minutit.

Olete kõvasti tuuritanud. On teil ehk mõni tuurilugu pajatada?
Me leidsime Stockholmist kassi. Ta käib nüüd meiega kaasas igalpool.

Teil on tulemas 4-päevane tuur Senegalis. Mis värk on?
Senegal (prantsuse keeles:le Sénégal), ametlik nimetus: Senegali Vabariik (République du Sénégal), on riik, mis asub Lääne-Aafrikas, Senegali Jõest lõunas. Senegal võlgneb oma nime jõele, mis on tema piiriks nii idas kui põhjas ja saab alguse Fouta Djallon’i mäestikust Guinea’st. Senegali välispiiriks on läänes Atlandi Ookean, põhjas Mauretaania ning lõunas Guinea ja Guinea-Bissau; oma territooriumi sees ümbritseb Senegal peaaegu täielikult Gambia’t – täpsemalt põhjast, idast ja lõunast, kui välja arvata Gambia lühike rannajoon Atlandi Ookeaniga. Senegali pindala on peaaegu 197 000 km² ja tema rahvaarv on umbes 14 miljonit. Kliima on troopiline, kahe hooajaga – kuiv ja vihmane.

Näib, et kõik on saanud küllalt lugeda Aliinast. Roy, nüüd on sinul võimalus ka enda kohta midagi öelda.
Ma olen endine poksija. See on tõsi.

Mulle on muusikaline väljendus alati tundunud enda Mina ehitamise harjutusena või vahendina, nii et riskides saada läbinisti siirast või läbinisti küünilist vastust – kes teie tahate olla või kelleks saada helikunsti abil?
T.E.M.A.-ks.

Mida te arvate sellest "hüpnagoogilise popi" jutust?
See on jutt.

Kas te peate "hüpnagoogilise popi" lainet selle sajandi versiooniks balearic beat’i lainest?
Kas sa pead Akon’i Mavin Gaye teiseks tulemiseks?

On teil muusikalisi mõjutajaid, mida tasuks mainida?
Jumalik anne.

Või mittemuusikalisi?
Jumalik anne.

Filosoofili/kunsti-teoreetilisi mõjutajaid?
Jumalik anne/Giorgio Agamben.

Teie stiil on arenenud lärmakast ja võib-olla isegi surf-kitarril põhinevatest helimaastikest pehmemaks, tantsumuusikast mõjutatud muusikaks. Kuidas nii juhtus?
Ritalin (laste aktiivsuse ja tähelepanu häirete puhul kasutatav ravim – toim.)

Soovitage mõnd oma lemmikut. Mõned tulevikuhelid ehk?
The Devil, Henny Moan.

Kui teil on mõni küsimus, mida te tahaksite endalt küsida, siis nüüd on see võimalus.
Kaamel peab rändama 1000 miili läbi kõrbe, et jõuda lähimasse linna. Tal on 3000 banaani, kuid korraga suudab ta kanda ainult 1000 banaani. Iga käidud miili kohta peab ta sööma ühe banaani. Milline on maksimaalne banaanide arv, mille kaamel suudab linna toimetada?

Dam-Funk ja Nite Jewel vs Ariel Pink ja John Maus?
Country Teasers (Šoti art-punk bänd – toim.)

Veel artikleid