Ilmumas Nailboard Magazine’i teine number

Kirjutas ivo
03-10-2006

Juuni alguses üllatati meid uue paberil ajakirjaga, millel plaadifirmaga sarnaselt nimeks Nailboard Magazine. Nüüd on aeg nii kaugel, et uus number on saadetud trükki ning ilmub see hetkeseisuga 9. oktoobril. Sisuks lubatakse intervjuusid ansamblitega Celtic Frost, Deftones, Tiamat, Swallow The Sun ja Slayer. Jätkuvad Showeri ja Ruja jutud ning Loitsu lõbusatest Euroopa-seiklustest pajatav tuuripäevik. Samuti on olemas tagasivaade kontserdisuvele: Sauna Open Air, Rabarock, Tuska jne. Lisaks Iron Maideni ja Metsatöllu plakatid. Paarile küsimusele vastab peatoimetaja Jan Berkovitch ehk MOP.

Alustame nimest. Nimi on suhteliselt loogiline oma seotuse tõttu plaadifirmaga, aga kas poleks kavalam olnud mõni vahva eestikeelne nimi?

Ütleme, et see nimepaneku saaga oli üpris keeruline. Meil oli ikka väga mitmeid ideid siin. Me kaasasime eksperte, täpsemalt reklaami- ja meediaspetsialiste, kes meil osad nimed lasid väga kiirelt allavoolu ja osad võtsid kaalumisele ja see konkreetne on pakutud ja me ise selle peale ei tulnudki. Eks need kõige lihtsamad variandid olegi, et kohe ise nende peale ei tule tavaliselt. See on väga lihtne ja loogiline seotuse tõttu, aga siin on ka selline kerge … kuidas öelda …

Reklaam?

Ei, no üks asi on reklaam, aga vaevalt, et plaadifirma sellisel kujul reklaami vajab. Aga ma mõtlen, et lihtsalt nimena … Kerge võrdlus Billboard Magazine’iga. Mitte võrdlus vaid sound’iline sarnasus.

Ajakirjal peaks siiski olema plaadifirmat toetav funktsioon?

Ütleme, et ajakirja sihtgrupp on siiski natuke laiem, kui Nailboard Recordsi artistidel. Okei, jah, Metsatöll muidugi on jälle väga lai … Aga ütleme, et 80% Nailboard Recordsi artistidest on vast vähe kitsama suunitlusega kui ajakiri. Mõte on siiski natuke laiemat publikut sellega haarata.

Kes on siis see keskmine lugeja?

Ma ei oskagi öelda, kes on keskmine lugeja. Aga meie nägemussihtgrupp oleks ikkagi selline … noh … Kindlasti tahaks ära rabada selle Pläkist rippuma jäänud sihtgrupi, aga ma tahaks siia ka väga palju juurde lisada. Ütleme, sellist inimest, kes Pläkki ei ostnud mitte mingil juhul. Ehk selliseid minu ja Kareli vanuseid inimesi, kolme-/neljakümne vanuselisi inimesi, kes 80ndatel agaralt hevi kuulasid ja kes on vahepeal sellest kaugemale jäänud ja no selle suunitlusega on siin päris mitmed artiklid. Pakun, et koolipoisist pereisani välja. Kõigile, kellele selline kitarridega tehtud muusika huvi pakub. See ei ole nüüd 100% heviajakiri, see ei ole eesmärgiks olnud.

Aga ajakiri on isemajandav, eraldi siiski plaadifirmast?

Selgelt see, et … No siin on neid näiteid küll, kui on isemajandavad … neli numbrit ja ma ei tea mitu numbrit. Loomulikult see plaadifirma ja ajakirja kooseksisteerimine sujub paremini kui need asjad üksi. Üks toetab üht, teine teist. Täna selgelt on sellel rahastajaks Nailboard Records.

See on küll igalt poolt läbi jooksnud, aga kes on põhilised toimetajad/ajakirjanikud/tegijad?

Väga suure töö on ära teinud Mart Kalvet, just sellise keelelise redaktsiooni kohalt. Ülejäänd kaader on sellel alal võhikud ehk siis ilmselt tugevad düsgraafikud, eesotsas minuga. Bonne, Lembetu … Esimeses numbris kirjutas Kivi, pisspunk on ta rada7s, eks … sinult oli ka ju üks … loodan, et kedagi välja ei jäta. Lisaks on meil hea koostöölepe sellise Soome ajakirjaga nagu Inferno, kes andis lahkelt kasutada oma arvustusi ja artikleid. Me ei tahtnud minna sama teed kui Pläkk, et päris sellist põlve otsas tehtud asja teha. Kuna siiski on eesmärk püüda sellist laiema silmaringiga ja haritumat inimest, siis ikkagi pakkuda sellist kvaliteetset artiklit, mida siis kõige lihtsam on sealt Soomest saada. Ütleme, et see oli parim variant, mis saada oli. A, ja muidugi Kessu läks meelest – Kessul on oma autorirubriik, selline moerubriik.

Inferno – et kindlustada sisu?

Täpselt nii, ja ütleme, et meil on Eestist juba päris keeruline suurtele bändidele kas või ligi pääseda. Meid ei võeta siin üldse tõsiselt ja ma kardan, et me peame vähemalt aasta-poolteist siin seda ajakirja välja andma, et ütleme Slayeri suguse bändi käest intervjuud saada. Metallicalt ei saanud intervjuud kas või näiteks see sama Inferno. Samuti me ei taha päris underground’ile ka keskenduda. No paljud asjad siin Eestis toimivad soomlaste toel ja abil, et miks mitte siis ka selles vallas koostööd teha. Ma ei näe siin midagi häbiväärset. Just ka arvustuste kvaliteet ka ennekõike.

Milline oli esimese numbri tagasiside, üldisemalt?

Siiamaani väga positiivne. Mina just loen väga positiivseks kui näiteks Mihkel Raud ja seda tüüpi inimesed tulevad ja ütlevad, et on hea, ning just, et on öeldud, et lugemist on.

Telli siit: http://www.nailboard.org/

Veel artikleid