Freakangel, armastus ja destruktiivsed emotsioonid

Kirjutas ivo
14-09-2010

Elektroindustriaaltrio Freakangel on juba teine Dmitry i. bänd, mille peale siinmaal kehitatakse peamiselt teadmatusest õlgu, kuid mis on oma teemas piiri taga teinud jõuliseid samme. Bändis on lisaks Dmitryle (Suicidal Romance) ka Art (endine Kamaloka kitarrist) ja fr0zen (Cyclone B ninamees) ning juunis ilmus neil just debüütalbum “The Faults of Humanity”. Seda oma teemas ilmselgelt mitte tundmatute kompaniide alt. Ning nüüd just sai valmis esimene video loole “My Darling Bullet”. Video režissöör ja operaator: Elina Kasesalu, montaaž: Elina ja Indrek Kasesalu. Kiiretelt annab oma tegevuste kohta aru Dmitry, kellele soovin ka veidi hilinenult palju õnne sünnipäevaks.

Räägi natuke sellest plaadifirmast kiirelt, kes teie debüütalbumi välja andis. Kuidas see üldse õnnestus? Kui õigesti aru saanud olen, siis mujal läheb sul märgatavalt paremini.
Alfa Matrix
i näol on tegu Belgia plaadifirmaga, mille alt on ilmunud viimasel ajal sellised bändid nagu Front 242, Leather Strip, Unter Null, Ayria, jne. Samuti tuli välja meie plaat Jaapanis ning Austraalias DeathWatch Asia alt (Dope Stars Inc, Grendel, jne. Ka Suicidal Romance.). Kuidas nendeni jõudsime? Well.. Tavaliselt see juhtubki nii, et kui sa soovid midagi, siis kindlasti saad varem või hiljem… Vähemalt midagi erilist ei ole teinud – tavaline protseduur. Eestiga kuidagi läks imelikult, jah. Ei oskagi öelda, miks. Äkki Eesti ei ole veel piisavalt valmis selle muusika jaoks või äkki tõde on selles, et kõik promo, mis meil oli, oli rohkem suunatud välismaale. Näiteks Eestis polegi võimalik osta meie muusikat. Õigemini on, aga ainult siis minu kaudu, sest poed kuidagi ei tegele selliste muusikastiilidega. Stiilide kohta ma ütleks nii, et Eestis on vist endiselt nii, et suurem huvi on metali ja värske indie vastu.

No päris ikka magavale kassile hiir suhu ei jookse!
Alfa Matrix leidis meid siis, kui pani kokku oma tuntud “Endzeit Bunkertracks” viiendat kogumikku. Peale seda, kui Freakangel hääletati Alfa Matrixi poolt korraldatud võistluses üle 700 DJ poolt parimaks kategoorias “Best up and coming act”, oli allkirjastamise aeg.

Millised need riigid on, kus justkui eriti hästi läheb? Olete te Freakangeliga ka ringi sõitnud juba ja kontserte andnud?
Albumiarvustuste järgi läheb hästi EU riikides ning vahepeal ka Ameerikas. Keskmiseks hindeks on 8-9/10… Live eriti palju praegu ei ole olnud, kuid planeeringus midagi on ning arvan, et suht varsti saab rohkem infot teada.

Kuidas Elina teie videomeistriks sai?
Ta tegi väga head tööd Shirubi Ikazuchi jaoks. Ma mäletan, et ei jõudnud videot lõpunigi vaadata, sest kohe hakkasin talle kirjutama enda mõtetest ning pakkumisest.

Kas see oli tema idee, et sa peaks videos alasti olema?
Tead ju mind… 😉

Aga see on siis uus singel? Räägi midagi selle loo kohta! Millest räägib või mis läbiv teema-idee-emotsioon on?
Ei ole singel… Tegu on lihtsalt videoga loole meie debüüt plaadilt "The Faults Of Humanity", mis ilmus juunis. Love and other destructive emotions. See on läbiv teema-idee ning emotsioon, hehehe.

Aga mis uut Suicidal Romance teemas, mis vist on nö. põhibänd?
Väga ei tahaks rääkida sellest, mis bänd on põhibänd ja mis mitte. Sest minu jaoks on mõlemad bändid tähtsad ning tegelevad erinevate stiilidega. Ütleme nii, et lihtsalt praegu ma tegelen rohkem Freakangeliga, sest see projekt on uuem ning vajab rohkem tähelepanu. SR kohta, et mais ilmus Shattered Heart Reflections, mis on kaasprodutseeritud Vasi Vallisega (Frozen Plasma, Reaper) ning see ilmus Euroopas Infacted, Amerikas Metropolis ning Jaapanis DeathWatch Asia kaudu.

Viited:
www.freakangel.org
www.facebook.com/FREAKANGELofficial
www.suicidal-romance.com
www.facebook.com/SUICIDALROMANCEofficial

Veel artikleid