Electric Storm esitleb: Aluk Todolo

Kirjutas tritse
30-10-2011

Aluk Todolo on Prantsuse okultrokibänd, mis on ühevõrd mõjutatud nii krautrockist kui black metalist. Aluk Todolo muusika on ebamaine, rituaalse iseloomuga seisundimuusika, mida mängitakse klassikalise power-trio koosseisus trummid, kitarr ja bass. Kahe plaadi ning paari singli ja koostööplaadi raames on Aluk Todolo edukalt suutnud ühendada black metali salapärase atmosfääri ja krautrocki hüpnootilisuse millekski, mida nad ise kutsuvad “muusikalise transi jõudude metoodiliseks avastamiseks”. Kui eelmisel aastal kureeris mainekat Roadburni festivali Sunn O))), oli nende poolt valitud esinejate hulgas ka Aluk Todolo. Bänd on aastate jooksul kogunud tuntust laiv-bändina, kelle kontserdid on alati elamus omaette. Täna, 30. oktoobril, astuvad nad üles Electric Stormi raames.

Tere, kuidas läheb? Kuidas tuur on olnud, negatiivseid voi positiivseid üllatusi ja teravaid elamusi?
Kõik on hästi, tänan küsimast. Millist tuuri sa mõtled? Eelmise aasta oma koos Menace Ruine’iga? Kõik on olnud suurepärane, ei mingeid halbu kogemusi, ainult head. Tugevaid elamusi on kindlasti olnud: Roadburni festival, Malmö Rootsis ja Praha.

Te rõhutate tihti oma muusika rituaalsust, nii ettekandmisel kui lindistustel. Äkki selgitad?
Muusika rituaalsus sisaldub muusikas eneses. Muusika on riitus ja manifest ühtaegu.

Kas ja mis määral võib Aluk Todolot pidada black metal bändiks? On sul sellised black metali piiriala bände äkki soovitada?
Ei, me ei pea Aluk Todolot black metal bändiks. Mul ei ole mingeid soovitusi, vabandust.

Te olete instrumentaalbänd. Kas olete ka kaalunud vokaalide lisamist ja kui, siis miks?
Ei ole kaalunud just nimelt selleparast, et oleme instrumentaalband. Vokaali meil küll pole, kuid vahel on lugudes kuulda hääli, kui hoolikalt kuulata.

Koostööde kohta… Kuidas kollaboratsioon Der Blutharschiga teoks sai, kuidas oli lindistamise protsess ja kuidas te tulemusega rahul olete?
Mõlemad bändid andsid teisele loo põhja ja siis teine bänd lindistas selle peale. Jah, me oleme tulemusega rahul, muidu me poleks seda välja andnud.

Mis sa arvad, kas muusika üldiselt läheb halvemaks voi paremaks? Osade arvates on selle kunstiliigi paremad päevad juba möödas.
Ma arvan, et pigem on tegemist inimrassi allakaiguga.

Raskema muusika vallas paistavad kõik töötavat koos James Plotkiniga… Miks nii ja kuidas see kogemus oli?
Me ei töötanud temaga koos, tema töötas meie heaks. Ta masterdas meie kaks albumit. Ära minust valesti aru saa, mul pole midagi tema vastu (ja ma tegelikult ei tunnegi teda isiklikult), aga keegi teine oleks sellega samamoodi hakkama saanud.

Kuidas sa kirjeldaksid Aluk Todolo muusikalist kaart plaatide ja aastate lõikes? On sul mingit aimu, kuhu see teid järgmiseks viib?
Iga meie plaat on nii muusikaliselt kui kontseptuaalselt erinev, aga kaart võib lühidalt kirjeldada kui enteogeenilise (entheogenic) muusika otsingut. Tuleviku kohta nii palju, et me lindistame oma järgmise plaadi veebruaris ja see on meie jaoks väga oluline plaat, sest oleme selle kallal töötanud kuni bändi algusest peale.

Kas teie black metal bänd Diamatregon veel tegutseb ja milline on selle seos Aluk Todologa?
Jah, Diamatregon tegutseb endiselt stuudioprojektina, tulemas on üks seitsmetolline. Diamatregoni ja Aluk Todolo vaheline seos on vaid see, et koosseis on sama.

Mida inimesed Eesti laivilt oodata võiksid?
Neil ei peaks olema mingeid ootusi, siis on nad rohkem üllatunud.

Kontserdi teema: http://www.rada7.ee/yritus/57013/

Veel artikleid