Kuula: The Princes - Stars

03-11-2015 | kirjutas: Rada7.ee

Heikki Leis
The Princes'e muusikat on tavaliselt määratletud progerockina, kuid samas sisalduvad selles ka viited žanritele nagu psühhedeelne pop ja rock, bluus, funk, metal, muusikal ja ooper. Progerocki suunast on The Princes olnud inspireeritud ansamblitest nagu Genesis, Dream Theater, Muse, Tool ja King Crimson. Popilikumast küljest ning eriti vokaalse nurga alt võib välja kuulda The Beatles'i ja Queeni mõjusid. Ansambli kõlapilt kujuneb elementidest nagu vanakooli klahvpillisoundid, virtuoossed bassiliinid, tehnilised trummipartiid ja jõulised kitarrikäigud. Salm-refrään struktuure pole kõrvale heidetud, küll aga nihkuvad need vahel tagaplaanile. Jättes kõrvale tehnilised üksikasjad, on lõpuks tegemist ikkagi rock'n'rolli vahetu energia ja emotsiooniga, mida projitseeritakse läbi eri prismade.

Tänud kuulamast, kohtumiseni plaadi esitluskontsertidel!

Album valmis tänu sajale toetajale, kes Hooandja keskkonna kaudu finantseerisid plaadi produtseerimist – ilma nende abita poleks seda plaati sündinud. Kõlapildi detailide eest hoolitses Joonas Murand, lõppviimistluse eest Siim Mäesalu, kujundusega tegelesid fotograaf Heikki Leis ja disainer Mauno Meesit.

Uut plaati saab soetada digikujul Bandcamp'ist või CDBaby'st alates 4. novembrist. Novembri jooksul ilmub album ka teistele digiplatvormidele, sh iTunes, Deezer ja Spotify; peatselt ka füüsilisel kujul poelettidele.

Elavas esituses saab seda muusikat kuulata esitluskontsertidel, mis toimuvad 12. novembril Tallinnas Von Krahlis ning 26. novembril Tartus Genialistide Klubis. Nende sündmuste vahele mahub The Princes'e etteaste Terevisioonis 24. novembril.

The Princes'e koosseisu kuuluvad:
Edward Krimm (vokaalid, klahvpillid)
Jaagup Tormis (trummid ja löökriistad, taustavokaal)
Valdur Viiklepp (basskitarr, taustavokaal)
Kaur Garšnek (elektrikitarr).

Lisainfo:
The Princes
The Princes Facebookis
The Princes Bandcampis
The Princes CDBabys
Tallinna kontsert Facebookis

thon
03-11-2015
kell 11:05

y

Lisaks veel, Von Herzen Brothersit on tunda ning muidugi siin-seal mõnusad Dimmu Borgiri meenutavad klaveri/sündikäigud!!!!!

thon
03-11-2015
kell 11:08

`Von Hertzen Brothers`sry

McWill
03-11-2015
kell 11:17

See klassikaline Queeni/Freddy voks + mitmehäälsus ja sinnu juurde käiv jõuline teatraalsus tuleb küll paremini välja kui Lambertiga "Queenil" peab siiralt tõdema. Klaver ka muidugi.
Kitarrid ja muu värk on muidugi tasemel, aga jah törts rohkem sinna progevärgi poole + mõned proge-sümf-metali lükked. Brian May mahlasust päris ei tule ja jääb kudagi õhukeseks. Aga see maitse asi.
Kogu kompott tervikuna väga pretensioonikas ja muljetavaldav igatahes.

evertp
03-11-2015
kell 14:43

Wow, päris Queenilik. Aga kuna ma alles tunnike tagasi ärkasin (!) siis see on seda enam vapustav huulamine. Aitähh!

ivo
03-11-2015
kell 22:59

See Money pikalt väljas juba tegelt, eks? Meeldejääv igal juhul.

kaurg
03-11-2015
kell 23:38

Moneys tõesti ainult kidrapartiid uuesti sisse mängitud. Famous on põhimõtteliselt kevadine singliversioon. Kuid mõlemad on siiski uuesti miksitud-masterdatud. Ülejäänud lood, mis varasemalt väljas olid, on kõik uuesti sisse mängitud ja ka veidi ümber arranžeeritud.