Kuula: Rainer Ild - "Longero & Cheap Chips"

11-10-2018 | kirjutas: Rada7.ee


Rainer Ild on on kahest noormehest koosnev alternatiivse muusika koosseis, mis kasutab laval kirevaid vokaalefekte ning žongleerib erinevate instrumentidega. Laulja Raineri ning trummari Sveni soe sõprus toob nende duo olemusse mõnusa huumori, mis kumab läbi nii kontsertidel kui muusikavideotes. Rainer Ild on „Noortebänd 2017“ võitja, mis on andnud neile võimaluse jagada lava tuntud kodumaiste artistidega ning mis on toonud nad nii Eesti Muusikaauhindade kui Kuldmuna gala esinejate nimistusse.

Rainer Ildi debüütalbum “Longero & Cheap Chips” on pungil erinevaid tegelasi, probleeme, olustikke, mis käsitlevad teemasid nagu seks, depressioon, alkohol, enesehävitus või armastus. Vaatamata süngetele teemadele on Rainer Ildi muusikaline helikeel hoopiski vastandlikult mänguline ja lõbus, mis üheskoos lüürikaga sütitab kuulajas jõudu, lustlikkust, romantikat ja ka seksapiili. Kui lugude autoriteks on peamiselt Rainer ja Sven isiklikult, siis albumi miksis “Aasta miksija” tiitliga pärjatud Bert Prikenfeld.

“Longero & Cheap Chips” esmaesitlus toimub kolmapäeval, 17. oktoobril Tallinnas, Erinevate Tubade Klubis. Uksed avatakse kell 20:30, kontsert on algusega 21:00. Pilet Piletilevi eelmüügist 7.50 € - hangi siit!

NB! Kuna peopaiga kodukord näeb ette välisjalatsite garderoobi valvsa pilgu alla jätmist, siis kuulutame ametlikult välja sokipeo – kui sul pole piisavalt kelmikat sokki, siis kohapeal saab soetada spetsiaalselt selleks õhtuks loodud Rainer Ildi bändisokid! Kui varbad külmetama hakkavad, on majas olemas ka hunnik susse ning soovi korral võib kasutada isiklikke vahetusjalanõusid.

Tänud kuulamast, kohtumiseni esitluskontserdil!

Mida Rainer plaadi kohta ütles:
““Longero & Cheap Chips”. Mulle meeldis kohe see pealkiri, kui selle välja mõtlesime, sest see kaotab egoismi ja kaotab selle “me oleme nii lahedad, tuusad ja diibid vennad”. Tahan, et me muusika oleks siiras ja ilma egota. Nüüd mõeldes, siis see album umbes niimoodi on ka sündinud – Longero & Cheap Chips.

Vahepeal ma natuke ka mõtlen sellele, et kui inimesed teaksid, millest tegelt need laulude sõnad tegelikult räägivad, et kas siis nad hakkaksid mind kartma? Kuid see maailma loomine on huvitav. See tegelaste ja olustikke väljamõtlemine sai mul alguse keskkoolist, kui esseed käes hoides vaatasin klassis ringi ja sain aru, et kõik kirjutavad sinna paberile ilmselt täpselt sama juttu. Seega, ma hakkasin kirjutama vastu enda arvamusele ja avastasin, et see on palju huvitavam. Ma teen ennast kellekski, kelle arvamusega ma pole nõus ja ma proovin temale põhjendusi leida, miks ta mingist antud teemast nii arvab."

See kõlab võib olla veidi emo, aga me album nüüd nii deprekas ka ei ole. Seal on muusikat, mille võid enne peole minekut peale panna; laule, mis sobivad taustaks, kui kallimaga kamina ees armatsed ja ka laule, mille saatel juukseid visata. Näiteks, kui albumit tegime, siis ma panin kodu koristades selle albumi peale ja toimis ning ma kindlasti soovitan seda albumit ka enda emal kuulata, kui ta maasikapeenra vahesid kõplab.”

Mida Sven plaadi kohta ütles:
“See plaat ja see muusika on vaieldamatult üks meeldejäävaim, lõbusaim, pingeterohkeim ja kiireim periood meie senises elus. Nagu ka Rainer ütles, siis lood näivad üpris sünged. Rainer kirjutas loo "Help Me, I'm a Monster" – peale selle kuulamist ütlesin ma talle tõsimeeli: “Sorry mees, aga ma ei julge enam sind üksi koju jätta.”

Iga lugu on omaette hingamise, näo ja teoga. Muusikaliselt on minu meelest väga huvitav kuulata, kuidas iga lugu individuaalselt areneb, kuhu ta jõuab, mis tundeid ning mõtteid kuulajas tekitab.
Kõigest aastake bändi tehtud ja selle ajaga on meie lavaline performance väga tuusaks muutunud. Julgen lubada, et meie 17. oktoobri kontsert ületab kõik meie eelnevad kontsertid.”

widzhit
11-10-2018
kell 13:04

y

kcx
11-10-2018
kell 20:52

y y

evertp
11-10-2018
kell 23:05

Kurat, ma olen täitsa üllatunud praegu eyes

evertp
11-10-2018
kell 23:09

Aga siiski ainult kõige esimene lugu läks repeat'ile.

Sandorg
11-10-2018
kell 23:36

Jaa! syda

ivo
12-10-2018
kell 00:37

evertp kirjutas:
Aga siiski ainult kõige esimene lugu läks repeat'ile.


I'm Okay varem ka kõrva jäänud jah, videoversioon (ei hakka kohe üle kuulama, aga miskipärast eeldan, et plaadil natuke teise kõlaga): https://www.youtube.com/watch?v=SySJsuSI_Dw

ivo
17-10-2018
kell 10:13

Nüüd igal pool, ka spotifys: https://open.spotify.com/album/34zZkrwRHX33Usa2nw9DEm?si=5k8Z-cMGSqe-XZVolPrE5w