Kuula: Puberteet - "Elu on peldik"

29-03-2018 | kirjutas: Rada7.ee


Siin ta on - "Elu on peldik". Puberteedi esimene väljaanne, mis annab albumi mõõdu! Album on tegemises olnud viimased pool aastat. Album on lindistatud müstilises kohas nimega Ülde, mis on vaikne ja rahulik kohake Viljandimaal, kuid bänd selliseid iseloomujooni ei jaga.

Puberteet on Nu-Punk ansambel Tartust, mis sai alguse vokalisti Kapa eksperimentaalsest sooloprojektist 2012 aastal. Kapa ise kommenteerib loomist nii: "Ma tundsin, et punkmuusika on hea vundament, mille kaudu saaks naljakaid ja lollakaid asju edasi öelda ja teha. Umbes nagu protest omaette või nii. Punk on ju ka protest millegi vastu ja eks ma protestisin siis ka. Mulle endale punk pole meelepärast ning tahtsin kasutada selle põhitõdesid, et kirjutada satiirilist materjali. Ma tahtsin ropendada, solvata ja karjuda. Midagi, mida üks puberteedieas nooruk tehagi tahaks. Sealt pärinebki ikooniline (ning ka irooniline) nimi "Puberteet"."

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontserdil!

Alles 2015. aasta lõpus tuli lõplik ja suurim otsus - ajada koosseis kokku. Esimene kontsert anti 16. mail 2016. aastal Pikne Baaris. Puberteedi vastuvõtt muusikamaastikul oli positiivne. Tehti tuur Solidaarsusega 2017. aasta aprillis ning sai esinetud tuntud nimedega nagu Monstercöuq, SS Robot ja Psychoterror.

Album ise on lugude kogumik, mis aastate 2012-2017 vältel on kirjutatud. Kindlat kontsepti albumil ei ole ning iga laul on omamoodi väike seiklus suuremast. Albumil on kuulda pungilike numbreid nagu "Walter", "Lollakas laul" ja "Raisapoeg"; metalile omapärasemaid "Kõik tänapäeva inimesed söövad sitta", "Päästik" ja "Penilaul". Siis on ka lood, mis on hübriid mõlemast nagu "Üks öö sinu perses" ja "Homokaust". Puudu ei jää lood, kus on mõjutusi räpp muusikat ("Käi perse" ja "Ma olen töötu"), ballaadidest ("Eile ma panin sinu pildi peale ona" ja "Keeraks sulle taha ükskord veel"), peotantsumuusikast ("Illegaalne ingel").

Album on saadaval kuulamiseks alates 1. aprillist 2018 portaalides YouTube ja Bandcamp. Plaadi esitluskontsert toimub Tartu klubis Rock & Roll 6. aprillil, kus ka vokalist enda sünnipäeva peab. Plaadikujul saab ka albumit soetada alates 1. aprillist bändiliikmete käest.

Puberteet Facebookis


Ära maga eelkuulamisi maha - telli omale Rada7.ee uudiskiri!

ivo
29-03-2018
kell 09:28

Noh, bänner on kindlasti pilkupüüdev.

Standort
29-03-2018
kell 11:53

Üleprodutseeritud saund

tess
29-03-2018
kell 13:16

Noh, bänner on kindlasti pilkupüüdev.

See on hüpnotiseeriv, jõllitasin mitu minutit, üsna samamoodi nagu see paremal pool figureeriv subjekt :D

Kirill
29-03-2018
kell 15:14

veits üksluine aga päris hea produktsiooniga, saund meeldib

kurmet
29-03-2018
kell 19:20

Mu arust ka on hea produktsiooniga. Läheb aint pikaks, mingi hea EP saaks.

McWill
29-03-2018
kell 21:40

Lood ja rifid on päris catchy'd tegelikult ju - meeldib rohkem kui mõnigi muu kodumaine punk. Aga jah produktsioon... liiga palju tehakse meil plaate, kui kõik lood on Cubases või Garagebandis sama presetiga järjest lastud. Ja see on see "standard heavy" preset olnud. Kõlalt ikkagi nagu midi trummid, metal-zone kärin ja nii ta läheb. Võiks juba mingit huvitavamat lahtisemat kõla olla, nagu brittide või kas või rootslaste juures 10+ aastat tehtud. Või vaadake mis rännaku Psychoterror on oma kõlaga läbi teinud.