Kuula: OOPUS - "Nõidus"

07-02-2019 | kirjutas: Rada7.ee


"OOPUS "Sokumäng" on kõige happelisem pärimuslaul Eestis! Nii keemiline kui üldse olla saab ja oktaanast mega kõrge!" Koit Raudsepp


Esmaspäeval, 11.veebruaril ilmub audiovisuaalse folktroonikaküttebändi OOPUS esimene album "NÕIDUS". OOPUS liidab tänapäeva elektroonilise saundi ja rütmikäsitluse pärimusmuusika instrumentide ning tantsulugudega. Stiililt on tegu live-elektroonilise pärimusmuusika ehk folktroonikaga, kus kohtuvad psy-ambient-techno-trad. OOPUS on Mari Meentalo (flööt, vokaal, eesti torupill, parmupill, pikkvile, hulusi, looper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid) ja Aleksander Sprohgis (valgus ja visuaalid).

"OOPUSe looming on sarnane ADMiga - julge miks mitmest žanrist, kuhu on kaasatud ka teised meediumid. Sellise segu kokkupanemine nõuab nii julgust kui ka oskust kastist välja mõelda," ADM, miks toetada just OOPUSe albumi väljaandmist.

"Oleme kolmekesi tegutsenud veidi üle aasta ja albumimaterjali salvestasime möödunud aasta kevadel. Salvestus toimus Tartus Clockwork Stuudios koostöös meie hea sõbra ja väga andeka heliinseneri José Diogo Nevesega. Esialgne julge plaan oli avaldada plaat juba 2018. aasta juulis, aga siis saime ka ise aru, et kõik head asjad võtavad aega ning et pakkuda kuulajale parimat kvaliteeti, lükkasime väljaandmist muudkui edasi. Tegelikult ka täna, ilma saatuse soosinguta, ei saaks me sellest siin kirjutada. Juhuse tahtel võitsime ADMi poolt korraldatud võistluse. Selle auhinnaks oli CD väljaandmise toetamine. Tänu ADMile ja KULKA toele ning ette antud kuupäevadele olemegi jõudnud tänasesse päeva. Nüüd siin seda kirja pannes oleme väga tänulikud ja rahul, et kogu loominguline protsess on võtnud täpselt nii palju aega ja kulgenud sellises tempos nagu ta on. Meil on hea meel esitleda teile uut kodumaist folktroonikat. Head kuulamist!"

"Seenepunk!" - KiwaPlaadilt leiad 10 lugu, mis võtavad kokku OOPUSe erinevad kontseptsioonid: OOPUS live tantsuküte ja "AJAMASIN" kontsertetendus

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontserdil!

Soovitame uurida ka bändi YouTube kanalit, et saada osa OOPUSe audiovisuaalsest terviklahendusest ning muidugi tulla livele. Järgmine ülesastumine Tartus 22. veebruaril Arhiivi 5. juubelil.Lisainfo:
Koduleht
Facebook
Instagram

whoshe
07-02-2019
kell 00:44

Et kuulamismõnu jätkuks kauemaks, on bändi instagramis parasjagu käimas ka CD+digialbumi loos
https://www.instagram.com/oopusmusic/

Trash
07-02-2019
kell 09:18

Hommikukohvi kõrvale oli päris mõnus kuulata. Minu jaoks töötasid kõige paremini instrumentaallood "Lugumleik" ja "Nõidus", pigem priid etnokütkest ja rohkem rütmiküttes edasi suruvad. "Flöödilugu" ka väga mõnus, selline dungeon synthi ääreala medieval music tundega. Vokaaliga lugude puhul aga ei saanud kuidagi lahti tundest justkui kuulaks vene bändi Ivan Kupala ( Иван Купала ), mis kunagi aastaid tagasi katsetas samadel radadel. Tõsi küll, nemad tegid seda pehmemas Deep Forest tüüpi kastmes ja teil on muusika teravam, nurgelisem.