Kuula: Emphasis - "Soul Transfer"

22-03-2018 | kirjutas: Rada7.ee


Eesti progemetali bändi Emphasis uus album "Soul Transfer" ilmus 21. märtsil Jaapani leibeli Red Rivet Records alt. Digitaalne reliis on planeeritud aprilli lõpupoole. Albumit esitletakse 14. aprillil Tallinna klubis Rockstar's, kaasa teevad kohalik kooslus Sky Down ja külalised Peterburist - Trappist System Trio.

Artistid ise hindavad "Soul Transferi" kui oma kõige tõsisemat teost nii muusikalise kui ka semantilise sisu poolest. Albumil on kuhjaga muusikalisi eksperimente, samas jälgib ühtset kontseptsiooni. "Soul Transfer" on lugu inimesest, tema saatusest ning lõputust kulgemisest globaalse digimaailma avarustes.

Tänud kuulamast!

"Soul Transfer" koosneb 14. loost ja on salvestanud Kiviõlis asuvas StoneOil Stuudios bändi helilooja ja kitarristi Pavel Korotajevi käe all. Albumi valmimisele aitasid kaasa silmapaistvad Eesti jazzmuusikud Raul Sööt (saksofon) ja Allan Järve (trompet), tšellist Aleksandr Smirnov, viiuldaja Julia Mets ning Moskvast pärit bluusikitarrist Oleg Ljutskevitš. Kontseptuaalse plaadiümbrise ning 12. leheküljest koosneva bukleti valmistas Emphasise jaoks tuntud Tallinna kunstnik ning fotograaf Terje Talts, kes on tuntud oma ekstravagantsete "fantasy" stiili poolest.

Värsket albumit saab tellida rikkalikust valikust (jaapanikeelsetest) kohtadest (Amazon, Disk Union, HMV, Tower Record, Meyarurido, Rakuten), kuid kodumaisel muusikasõbral on vast kõige lihtsam võtta otse bändiga ühendust nende FB-lehe kaudu.

Progemetal bänd Emphasis loodi 2010. aastal. Nende muusika ühendab endas meloodilised kitarrikäigud, ebatavalised rütmid ning ülivõimsa ooperlikku naisvokaali. Hetkeseisuga kuuluvad bändi koosseisu: laulja Anna Ganina, kitarristid Pavel Korotajev ja Maksim Spiridonov, bassist Jekaterina Gritskova, trummar Stanislav Lint ning klahvpillimängija Vsevolod Tselepis. Oma seitsme aktiivse tegutsemisaasta jooksul on bänd välja andnud minialbumi "Into Infinity" (2012) ja täispika albumi "Revival" (2016) Itaalia plaadifirma Underground Symphony alt, samuti anti kümneid kontserte nii Eestis kui ka välismaal.


Ära maga eelkuulamisi maha - telli omale Rada7.ee uudiskiri!

ivo
22-03-2018
kell 22:35

Kui keegi veel juba kolmanda loo juures imestab, siis jah, total on 73min :D

Kirill
23-03-2018
kell 17:25

12 leheküljest koosneva bukleti valmistas Emphasise jaoks tuntud Tallinna kunstnik ning fotograaf Terje Talts, kes on tuntud oma ekstravagantsete "fantasy" stiili poolest. Fantasy stiil küll aga täiesti fantaasiavaene visuaal.
Muusika poole pealt ei tekkinud ühtegi kõrvaussi, "Redemption Song'i" ajal tundus, et see on kõige küpsem pala. Kajaga teema seal väga y . Üldiselt tundub, et oleks võinud kogu plaadi asemel ühe hea loo kirjutada, aga hoopis venitati kõik asjatult pikaks. Kõik lood on mid-tempo, mitte ühtegi tõusu ega haripunkti, nii tempo kui ka noodivalikuga, ainult vahepalad mis hoogu veel vähemaks tõmbavad. Kitarririffid on liiga sarnased aga kitarrisaund meeldib. Jazzielemendid enamasti ei tööta ja mõjuvad pigem häirivana, va kohati trompet.
Vokaal - see aktsent ja see tämber ei tööta koos.