Eelkuulamine: Tuuli Velling – Kuus ruutmeetrit põrandapinda

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
15-10-2013


17. oktoobril näeb ilmavalgust laulja ja luuletaja Tuuli Vellingu debüütalbum „Kuus ruutmeetrit põrandapinda“ – kümne aasta jooksul kirjutatud eestikeelsete autorilaulude kogumik, mille autoriteks on Tuuli Velling ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat lõpetav kitarrist Merje Kägu. Plaadiesitluskontserdid toimuvad 17.-20. oktoobril Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viljandis, kus on laval täiskoosseisus bänd ning keelpillikvartett Femme. Rada7.ee kuulajatel on võimalik plaati eelkuulata 15. oktoobril, kaks päeva enne ametlikku ilmumist.

Üksteist plaadile jõudnud laulu juhatavad kuulaja läbi tütarlapselike ja siiraste nootide tõsisemate ning isegi ühiskonnakriitiliste kõladeni. Muusikaliselt kõlab segu erinevast stiilidest – popist jazzini, sekka folgilikke noote ning spoken word’i -, mille seob tervikuks ansambli ning keelpillikvarteti ühtne tunnetus. Plaadi muusikaline materjal on kontrastne ning dünaamiline, seda pole püütud koosseisu ega seadete kaudu ühtlustada – tulemuseks on rännak läbi aja, noore muusiku kujunemislugu läbi seda saatvate laulude. Koos plaadiga ilmub Tuuli Vellingu teine luulekogu „6 m2“, mille tiraaž on mõeldud plaati Hooandja keskkonnas toetanud kuulajatele.

Plaadil „Kuus ruutmeetrit põrandapinda“ mängib hulk tunnustatud Eesti muusikuid: Jäääärest tuntud kitarrist ja vilemängija Teet Velling, Liisi Koiksoniga koostööd tegev Marti Tärn, ansambli Paabel liige Tõnu Tubli, jazzmuusik Raivo Tafenau, klassikalise muusika ringkondades hinnatud keelpillikvartett Prezioso ja plaadi laulude autorid Merje Kägu ning Tuuli Velling. Kaasa teevad ka rahvusvahelisel areenil musitseeriv jazzpianist Kristjan Randalu, noor bassimängija Mai Agan jt.

Plaadilt on ilmunud kaks singlit – „Kevadine“ (mai 2013) ning nimilugu „Kuus ruutmeetrit põrandapinda“ (oktoober 2013).

Head kuulamist!

Eelkuulamine on selleks korraks lõppenud! Tänud kuulamast, kohtume kontsertidel!

Plaadiesitluskontserdid:
17. oktoobril kell 19 Tartu Uues Teatris
18. oktoobril kell 19 Viljandis Fellini kohvikus *
19. oktoobril kell 19 Tallinnas Kumu auditooriumis
20. oktoobril kell 19 Pärnu Endla teatri Küünis

Piletid saadaval Piletilevis ja kohapeal.

Lisainfo: www.tuuli.ee

*vähendatud koosseisuga, sissepääsu tagab vabaannetus.

Veel artikleid