Eelkuulamine: Metsatöll – Karjajuht

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
03-03-2014

“Elu pole antud kannatusteks ja halaks, elu on antud seista kahel jalal ning sirge seljaga! Toetada neid, kes sinust väetimad ning võtta vastu abi neilt, kes sinust vägevamad! Hoida uhkusega oma hõimu ja au! Kui “minast” saab “meie”, siis püsime tugevad! Koos! Õla kõrval õlg ja selg selja taga!”
Metsatöll 10227

Reedel. 7. märtsil ilmub Metsatöllu kuues stuudioalbum „Karjajuht“. Plaadil on 12 lugu, millest raadiotes on juba kõlanud "Lööme mesti" ja "Tõrrede kõhtudes". Radaseitsmes on album täies pikkuses teie ees vaid kuni 4. märtsi südaööni. Head kuulamist!

Albumil „Karjajuht” on Metsatöll lähenenud uudselt kogu oma senistele settinud ideedele ning arusaamadele folk-metalist. Viimaste stuudioalbumite lugude keskmised tempod ning pikaldane eepika on jäänud möödanikku, uued lood on energilised, meloodilised ning kaasakiskuvad. Loomulikult on kaasatud kogu Metsatöllu ainulaadne rahvapillipark – kanneldest torupillideni. Plaadi esikaane kujunduse autor on traditsiooniliselt Jüri Arrak. Kui viimase kahe albumi kujunduses on kasutatud kunstniku juba varem valminud loomingut, siis sel korral joonistas vanameister pildi “Karjajuht” ekstra bändile.

Eelkuulamine on selleks korraks lõppenud! Täname huvi eest, kohtumiseni kontsertidel!

Albumi produtseerisid Metsatöll ja Samuel Ruotsalainen. Lood võtsid üles ja mängisid kokku Keijo Koppel ja Marko Atso Tallinnas RoundSound Stuudios septembris ja oktoobris 2013. Plaat valmis koostöös rahvusvahelise kontserni Universal Music tütarfirmaga Spinefarm Records. Kõik muusika ja sõnad sepistas Metsatöll. Albumist ilmuvad CD, limiteeritud liikuv digipakk CD ja vinüül versioonid.

Plaat ilmub ka Euroopas 7. märtsil, Inglismaal 9. märtsil ning ilmumiskuupäev Ameerika Ühendriikides avaldadakse lähitulevikus.

Plaati ”Karjajuht” saab alates tänasest ette tellida bändi kodulehe veebipoest.

Albumi esitluskontserdid toimuvad 21. ja 22. märtsil Rock Cafés. Külalisesinejad on Korpiklaani Soomest, Litvintroll Valgevenest ja Soul Thrower Eestist. Pääsmed on saadaval Piletilevis.

Veel artikleid