Eelkuulamine: Köömes – Adjöö

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
23-10-2013


Ansambel Köömes on valmis saanud oma teise stuudioalbumiga "Adjöö" ning on vaid täna eelkuulatav Radaseitsme lehel. Köömes kannab endas kaheksakümnendate Eesti punk-revolutsiooni energiat, kombineerides kaasaegseid kõlasid sarkasmi, iroonia ja sotsiaalkriitiliste teemadega. Bänd ise kirjeldab albumit järgmiselt:

"Jungilikust printsiibist lähtuvalt leidub alati keegi, kes vastandub massihüsteeriale. Keegi, kes vaatab mööda kogu enesemüümiskunsti kõrgklassi imalast ja uluvast armuvalust. Keegi, kes toore jõu ja robustsete võtetega tõmbab vaiba pahaaimamatult tukkuva, klantsitud ja klanitud helitööstuse jalge alt. Keegi peab julgema! Kartmata seejuures ka ise perseli kukkuda ja maailma ebaõigluse pärast pisaraid valada. Keegi peab uskuma, et unistused võivad täituda ja neid siis täitmagi, hambad ristis, veri ninast väljas, higipull otsaees ja roided kopsus. Keegi peab julgema kõveraninalistele peeglit ulatada, murtud südameid uuesti murda, tõugata treppidest ratastoole ja loopida kildudeks pudeleid, kui see aitab maailma paremaks muuta. Keegi peab uskuma usuvabadusse ja olema toeks uskmatutele, see keegi peab õhutama vaenu kui see osutub vajalikuks ja see keegi peab taluma raevu, kui see ta pihta lendab. See keegi peab olema nähtamatu kui vaja ning välja kandma ka lilla keebi ja valged põlvikud. See keegi peab suutma olla ontlik kui munk, ustav kui rüütel, liiderlik lindprii ja mõrtsuk kui tarvis. Näidake mulle näpuga, kes veel vastab sellele kirjeldusele? Ongi vägev, et keegi ei suuda öelda, mis kirevase päralt see KÖÖMES siis lõppeks on? On ta rokk- või punk- või nalja- või kalja-… On ta üldse päris bänd? Teist sellist ei ole, mis teeb meid eriliseks – lihtne!"
Eelkuulamine on selleks korraks lõppenud! Tänud kõigile huvilistele, kohtume plaadiesitluskontserdil!

Plaadiseitluskontsert toimub Rock Cafes 26.oktoobril koos Singer Vingeri ja Propelleriga. Plaadi saab füüsilisel kujul kätte kontserdilt või kõigist hästi varustatud poodidest novembri alguses.

Veel artikleid