Black Metal Raccoons – ilus muusika, mis inspireeritud genitaalidest.

Kirjutas Ardo Kivi
16-11-2017

Laupäeval esineb Kultuuriklubis Kelm hüpnootilist space-rocki mängiv Black Metal Raccoons Soomest. Selle puhul vestles raccoonsidega üle interneti sama õhtu teise esineja Dead Furiese frontman Ardo Kivi. Muuhulgas tuli juttu sarimõrvaritest, kurvast tööst reklaaminduses ja sellest, kuidas tundmatu soojendusesineja nende elu muutis.


Rääkige natukene Black Metal Raccoonsi tekkeloost. Mäletan, et te rääkisite 2015. aastal oma uuest projektist, mis olevat mõjutatud Dead Mooni kontserdist, mida te külastasite.

Alex: 2015. aastal läksime küll Dead Mooni kuulama, aga seal mängis ka üks meie jaoks tundmatu bänd nimega Moon Duo ja nad mängisid samal laval enne Dead Mooni. Bändi nimi tundus lahe ja veider. Kui nende kontsert algas, siis see kõlas isegi liiga hästi ja erinevad korduvad ja monotoonsed fragmendid kõlastid värskelt. See kõik mõjus väga ekstaatiliselt. Kohe pärast üritust ütlesin Villele, et peame uue bändi kokku panema ja tegema analooset muusikat. Ville oli nõus ja salvestasime oma esimese loo samal nädalal. Kusjuures Moon Duo mängib täna Helsingis esimest korda pärast seda meie jaoks märkimisväärset kontserti, seega see saab olema meie jaoks väga nostalgiline õhtu.
Ville: Moon Duo on kindlasti meie suurim mõjutaja. Dead Moonist rääkides – puhka rahus Fred Cole.

Kuidas te oma bändinimeni jõudsite? Eeldan, et see on kergelt Eagles of Death Metalist mõjutatud?

Ville: Jah Tema on Jesse ja mina olen Josh.
Alex: Samuti meie armastusest pesukarude vastu.

Olete avaldanud päris palju muusikat nii lühikese ajaga. See on tõenäoliselt kõige suurem sarnasus Dead Furiesega.

Ville: Nii see peabki käima, sedasi tehti asju 70ndatel. Me just avaldasime albumi ning samas oleme juba andmas viimast lihvi uuele EP-le.

Olen täpselt samal seisukohal. Muusikat peaks pidevalt peale tulema. The Stooges, KISS, Stones, Beatles ja paljud teised lasid igal aastal albumi välja. Mõnel aastal isegi mitu.

Alex: Just. Me ei vaja ka oma muusikat salvestades stuudioaega. Meil piisab kitarridest ja helikaardist. Kogu protsess on väga kiire ja intuitiivne. Tihti salvestame lugusid omaette, ilma üksteist nägemata.

Kas teil on Soomes suur fännibaas?

Ville: Saime just sõnumi Põhja-Soomest ühelt tüübilt, kes ütles, et meie uus album "Tsuki" hakkab juba kõlama väga hästi kui oled 12 tundi jutti joonud isevalmistatud kärakat. Rohkem polegi siia midagi lisada. Me oleme hetkel ikkagi pisike bänd, aga saame mängida üsna ägedates kohtades.

Millised on teie ambitsioonid välismaiseks eduks?

Ville: Tahaks väga minna Rootsi jälle ja ootame väga, et saaks Tallinnas mängida, aga ei peta ennast unistustega, et võiksime olla rahvusvaheliselt suur bänd.
Alex: Meie saund ei ole Soomes ülemäära populaarne, pigem tundub, et Rootsis saadakse sellest paremini aru. Jaapan ja Korea on ka sellise muusika teemas. Armastame Jaapanit!

Mida teete väljaspool bändi?

Alex: Natuke tööd ja palju erinevaid muusikalisi projekte. Meil on üks päris huvitav projekt, millega peagi välja tuleme!
Ville: Kirjutan sarimõrvaritest, loen sarimõrvaritest, vaatan sarimõrvarite dokumentaale ja, võibolla kõige kahetsusväärsemalt, töötan reklaaminduses.
Alex: Maalime Villega ka koos. Lemmikteema on surnud loomad ja igasugu erinevad genitaalid. See on väga inspireeriv.

Kui ma viimane kord Helsinkis Ville korteris ööbisin, siis sul oli seal hoiupõrsas tattoo jaoks. Said raha kokku?

Ville
: Lõpuks sain, jah. Tegin tattoo, kus on poomisnööriga hauakivi, kus kiri “shitty trip”. Aitäh sulle, et panustasid.

Mis on teie lemmik seitsmes rada?

Alex: Moon Duo “Occult Architecture Vol 1.” pealt “Black Rose”. Vist parim laul sel aastal üldse.
Ville: “Last Nite” The Strokesi albumilt “Is This It”. Hands down.

Mida Kelmi kontserdile tulevatel inimestele teie laivist loota on?

Ville: Roostes Cadillaciga tiiru ümber kuu.
Alex: Sama tunnet nagu perekonnal filmis “Cape Fear” kui Robert De Niro neid taga ajab.

Spotify: https://open.spotify.com/artist/1j6okKSuiio2Ae2lObXIC1
Fb: https://www.facebook.com/blackmetalraccoons/

Veel artikleid