Berliini underground techno DJ Thomas Hessler esineb laupäeval Tallinnas

Kirjutas khi
25-09-2013


Sel laupäeval, 28. septembril astub Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) üritustesarja Mürk raames lavale techno-produtsent ja DJ Thomas Hessler Saksamaalt. Noor, Berliinist pärit DJ on teel techno-skene tippu. Lühikese karjääri jooksul on ta esinenud mitmetel Euroopa suurimatel festivalidel ning oma sünnilinna peamistes technomekades nagu Tresor ja Berghain.

Tema DJ-setti iseloomustavad sügavad ja tumedad helimaastikud. Hessleri eesmärgiks on panna kuulajad eufooriliselt tantsima, kuid veelgi olulisemaks peab ta seda, et publik tunnetaks lugude tuuma ning toimuks justkui hingeline puhastumine. Nädal enne oma esinemist Eestimaal leidis mees aega, et paarile kiirele küsimusele vastata.

Tere Thomas, kuidas läheb?
Tunne on hea!

Räägi natuke endast ja kuidas said lähedaseks muusikaga?
Töötasin kokana ja tegin siin-seal juhutöid. Kokkupuude muusikaga algas, kui olin 6-aastane. Minu isa oli helilooja ning meil on perekonnas pikk muusikaline taust ja traditsioon.

Alguses olin väga sees hip-hopist, kuid mingi hetk läks see skene liiga “gängstaks” ning tundsin et see pole enam minu jaoks. Kerime natukene edasi… Sattusin Tresorisse Jeff Millsi vaatama – ma olin lummatud. Vibe oli väga hea ja inimesed olid sõbralikud. See oligi minu jaoks pöördepunkt.

Mis olid sinu esimesed sammud pärast seda?
2010 ja 2011 hakkasin Soundcloudi üles laadima igakuised podcaste, kuni minuga võeti ühendust ja sain enda esimese professionaalse ülesastumise Kreuzbergis – ühes underground Berliini keldris. Inimesi oli seal umbes sada ja hakkasin seal regulaarselt mängima. 5 kuud pärast seda pääsesin juba Tresorisse mängima.

Sa oled mänginud ka Berghainis?
Jah, ja see oli arvatavasti üks minu parimaid kogemusi laval. Kõik klubitöötajad olid sõbralikud ja professionaalsed, mis tegi omakorda mu olemise enesekindlaks ja mugavaks. Tundsin juba pärast esimest kaht lugu, et rahva meeleolu on hea ja nad tulevad minuga kaasa. Pärast kahte tundi kiskus aga asi juba vägagi emotsionaalseks. Rahva energia on seal ulmeline.

Kuuleme, et techno on taas suuri tuure üles võtmas Prantsusmaal. Oskad sa seda kommenteerida?
Olen seal mänginud ja võib tõdeda, et peod on seal hullud ja rahvas veel eriti. Heas mõttes. Te peate seda ise kogema, et aru saada, mida ma mõtlen.

Kui sa läheksid ajas tagasi, mis esinemisi sa tahaksid näha?
Kindlalt esimesena tahaks näha mõnda Mozarti kontserti ja kohe tagasi koju (naerab). Lisaks võtaksin nädalase puhkuse New Yorgis hip-hopi varajastel päevadel. Kindlasti tahaks näha, kuidas techno Detroidis sündis – näha kuidas meistrid sünnitavad uut kultuuri!

Üks klassikaline küsimus ka, on sul mingit nõuannet nooremale generatsioonile?
Ära ürita end sundida midagi vägisi tegema või välja mõtlema. Leia oma interpretatsioon asjadest! Ole avatud uutele ideedele ja austa inimesi, kellega sa koostööd teed.

Ja eestlastele…
Ma ootan seda! Lets get verrückt!

Veel artikleid