Zebra Island

07-03-2012 | Lisas: ficandela
Zebra Island

Zebra Island was formed in the autumn of 2011, when multi-instrumentalist Rasmus Lill was joined by Helina Risti. By now they have also been joined by Lauri Raus on guitars, Caspar Salo on drums and Marrti Laas on bass. Zebra Island´s music can be described with elements from both dream pop and shoegaze. The vivid and bright vocals together with lively synthesizer sounds, beats and low-key guitar sounds form a sound of their own. Nevertheless amongst others Zebra Island´s music has been compared with artists like M83, School of Seven Bells and Beach House.

2012 was a really exciting and hectic year for the band. Their first year of existence saw them performing straight away at many interesting concerts and festivals across the Baltics. The icing on the cake was the record deal with Latvian label I Love You Records. Zebra Island' s debut album Saturnine is officially released on the 1st of April, 2013.

Kontakt

  • Zebra Island
  • http://www.zebraislandmusic.ee
  • Email:
ivo
07-03-2012
kell 10:48

Süntesaatoripopi koosseis Zebra Island tuli prooviruumist avalikkuse ette debüütvideoga

2011.aasta sügisel alustas Rasmus Lill (Kosmofon) koos Helina Ristiga (Bad Apples) muusika loomist Zebra Islandi nimelise egiidi all. 2012. aasta alguses liitusid bändiga Magnus Morel (Talamak) ja Lauri Raus.

6.märtsil avalikustas band oma youtube´I kanalis debüüt video loole Falling Through, video autorid on Nele Aunap, Toomas Savi ja Rasmus Lill. Rasmus Lille sõnul on tegemist pigem visuaalset elamust pakkuva kui lugu jutustava videoga, tõetruu 90. meeleolu tekitamiseks on kasutatud tolleaegset videotehnikat.

Eesti bändile tavapäratult toimuvad uue popmuusika koosseisu esimesed kontserdid Riias.
7.märtsil Ewert and The Two Dragonsi koduklubis I Love You ning 8.märtsil kohalike hipsterite lemmikpesas Piens.

Eesti publikule esineb Zebra Island Tallinn Music Weeki raames 30.märtsil Skype´i kontoris ning 31.märtsil Von Krahli Baaris.

2012.aasta suveks on bändil kinnitatud esinemised kahel olulisel muusikafestivalil Lätis ning sama aasta sügisel minituur Soomes kohaliku indie-disko kollektiiviga Burning Hearts.

link videole:

http://www.youtube.com/watch?v=9bxmiKjdnoY

Liam
07-03-2012
kell 12:29

Cool

tont
08-03-2012
kell 20:26

Die Ehe der Maria Braun

tess
28-03-2012
kell 11:24

Omanäolise gooti-elektroonika artisti Zola Jesuse kontserti Riias soojendab Zebra Island Eestist


2.aprillil esineb Riias, Palladiumis Ameerika päritolu Zola Jesus, kelle looming muusikaajakirja NME kirjutajate sõnutsi on Kate Bushilike vokaalide ja Joy Divisioni meeleoludega kurjakuulutava kõlaga gooti-elektroonika.

Zola Jesuse soojendus-artist on Eestist pärit värske melanhoolse popi koosseis Zebra Island koosseisus Rasmus Lill, Helina Risti, Magnus Morel ja Lauri Raus.
Zebra Island on tegutsenud alates 2011. aasta talvest ning Eestis esineb bänd esmakordselt 31.märtsil Tallinn Music Weeki programmis HUH showcasel Von Krahli Baaris.

Zola Jesuse ametlik kodulehekülg:
http://www.zolajesus.com/splash/splash.html

Kontserti ja piletiinfo:
https://www.facebook.com/palladiumriga

Zebra Island Facebooki lehekülg:
https://www.facebook.com/zebraisland

ghola
28-03-2012
kell 15:40

zebra and snake, zebra island, the new tigers ja tigermilk. mul läheb juba kõik sassi :(

aga khuul igatahes :D

tritse
28-03-2012
kell 15:52

jah, ootan huviga koostööartisti Zebra Jesus etteastet

tess
28-03-2012
kell 16:05

jah, ootan huviga koostööartisti Zebra Jesus etteastet

ma muide oleks tänu kogu sellele loomasegadusele uudist toimetades napikalt niimoodi kirjutanudki :)

ivo
16-02-2013
kell 19:32

Eesti dream pop ansambel Zebra Island on lasknud välja oma esimese singli oma peatselt ilmuvalt debüütalbumilt „Saturnine“. Singli nimi on „Thank Yourself“ ning see annab esimese vihje nende kauaoodatud albumi kohta. „Saturnine“ ilmub aprilli alguses Läti indie plaadifirma I Love You Records alt, mis on tuntust kogunud ka Ewert and The Two Dragons´i rekordeid purustanud albumi „Good Man Down“ väljaandmisega.

Pärast oma esimest tegutsemisaastat, kuhu mahtus palju esinemisi kontsertidel ning festivalidel nii Eestis kui väljaspool ning mis tipnes plaadilepinguga on Zebra Island keskendunud lisaks albumi salvestamisele ka uute ideede ning inspiratsiooni kogumisega eesootavateks kontsertideks ning põnevateks väljakutseteks.

Järgmised võimalused bändi laval näha saabuvad juba 23. veebruaril Tartus ning 28. veebruaril Tallinnas. Kui Tartus esinetakse Genklubis toimuval Muusika ÖÖ festivalil, siis Tallinna lokaalis Sinilind antakse eksklusiivne soolokontsert.

Rada7.ee
16-10-2015
kell 17:07

Zebra Island avaldas uue muusikavideo

Eesti ghost-popi bändil Zebra Island valmis uus muusikavideo singlile "Light and Shadows". "Lights and Shadows" tuli välja juba selle aasta jaanuaris ning valiti ka Raadio 2 nädala looks. Teiste seas mängis seda ka BBC Radio 3.Zebra Island on maineka Läti indie-plaadifirma I Love You Recordsi alla kuuluv artist, mis sai kokku kutsutud lauljatari Helina Risti ja produtsendi Rasmus Lille poolt neli aastat tagasi. Lisaks kuuluvad ansamblisse kitarrist Ivar Mägi ning trummar Caspar Salo.

Kuna video rezhissöör Ivar Murd lendas kohe peale värske video bändile üleandmist USAsse järgmist projekti tegema, otsustas Zeba Islandi laulja Helina Risti teha tavapäratu käigu ning usutleda ise rezhissööri video tegemise kohta.


Millal ja mismoodi kuulsid Zebra Islandit esimest korda?
Kuulsin esimest korda Zebra Islandit mõned aastat tagasi... Oli vist peol. Videot vaadates, annan pea, kui polnud peol. Kindlasti oli peol.

Kuidas oli koos töötada selliste kapriissete ja hullude inimestega? Kas kartsid ka?
Kapriissus oli kohutav. Pidime meeskonnaga rasket vaeva nägema, et tekitada bändiliikmetele kodune keskkond. Helina muudkui laulis, anusin, et palun ole ilusti paigal, me proovime tööd teha, aga ei... Laulis ja laulis. La-la-laa... Rasmus tatsas ringi ja näppis instrumente, no halloo, täielik hull... Ivariga tekkis meil paar olukorda, kus kumbki meist ei teadnud kumb lavastab ja kumb on seksikas kittarist ja kumb saab deepi panna ja kumb saab nii muuseas tüdrukute kõrvale platsile end pikali heita. Caspari suhtes polnud ma kindel, et ta üldse kohale ilmus. Nüüd videot vaadates tean, et ilmus, ent ta presentsus on paralleelne ta trummilöökidega: tabav ja magus. Kartsin. Kardan siiamaani. Ent hirm on ka suur osa Fugu delikatessi nautimisest: osa kogemusest.

Mis sind sütitas selle loo juures? Mis lükkas su loomingumootori käima?
Lugu meeldis mulle kohe, tõmbas loomingumootori nii hullult käima, et pidin kohe jooksma minema ja energia maha põletama.

Mis selle video point on?
Peo lõpp ei tähenda veel peo lõppu.

Kas sa utsitasid ka tagant osatäitjaid? Või käis neis endis korraga kontrollimatu klikk peas ära?
Tagantutsitamist oli kohutavalt palju: ,,Lõbutsed ehk rohkem? On sul piisavalt lõbus?" Helina, võib vabalt siinkohal minuga mitte nõustuda, ent platsil oli meeleolu nagu sõjaväes. Lõbu sõjaväes. Lõbuväes.

Algne idee muutus videole mõeldes ja võtete käigus kardinaalselt. Kuidas sa kommenteerid sellist spontaanset inimeste loomastumist võtteplatsil? Miks sa lasid sel juhtuda?
Ideedega kipub ikka nii olema, et nad kurjamid arenevad. Arvad küll, et vot sellel lauluhetkel tormab stuudio uksest sisse agressiivne aafrika elevant, tormab läbi platsi ja annab videole plot-twisti, siis paraku ei käi asjad alati nii... Tuleb olla avatud. Avatud eksperimenteerimisele, uutele ja värsketele ideedele, töö kursile.

Zebra Island esineb sel laupäeval, 17. oktoobril klubis Sinilind ning 30. oktoobril Von Krahli Teatri sünnipäeval.

Rada7.ee
12-02-2016
kell 12:59

Eesti Laulu poolfinalistil Zebra Islandil uus muusikavideo!

Eesti Laul 2016 poolfinaalis üles astuv Zebra Island tuli välja muusikavideoga nende loole How Many Times.

youtube

Video autoriks on noor Poola režissöör Pawel Dyzio Włazewicz. Ka ülejäänud meeskond on rahvusvaheline ning tuleb Venezuelast, Leedust, Lätist ja Soomest. Kui Zebra Islandi seniste videote keskseteks tegelasteks on olnud bändi liikmed, siis see kord jutustatakse lugu kuuest erinevast loost – erinevate inimeste kukkumistest ja tõusmistest, lootusetusest ja lootuse tagasitulekust.

Bändi laulja Helina Risti: “Oleme Rasmusega ise tihedalt filmimaailmaga seotud – Rasmus on monteerija ja mina olen filmikostüümidega tegelenud juba 8 aastat. Oleme selle tõttu alati sekkunud ka oma videote tegemisse. See kord otsustasime aga teha erandi ja andsime Pawelile vabad käed. See on suur julgus anda nii kellegi kätte oma “beebi” ja lasta tal sellega teha, mis soovib. Teinekord tasub aga riskimine ära!”

Video Režissöör Pawel: “Algselt mõtlesin teha videot üldse mingile hip-hop bändile. Aga siis kuulsin Zebra Isalndit ning ei suutnud sellest keelduda! Mul polnud Eesti muusikast enne seda aimugi. Kui ma aasta tagasi Tallinna tulin, olin siinsetest ägedatest lokatsioonidest nii vaimustuses, et ootasin võimalust, kus saaksin neid kõiki kasutada. Kuulates How Many Times lugu tulid kõik need kohad mulle kolaazina silme ette ning ma ütlesin, et “teeme ära!”

Zebra Island esineb juba sel laupäeval Eesti Laul 2016 esimeses poolfinaalis. Bändi kuuluvad produtsent Rasmus Lill, laulja Helina Risti, kitarrist Ivar Mägi ning trummar Caspar Salo.

Zebra Islandi viimane muusikavideo “Lights and Shadows” valiti Eesti Muusikavideod 2015 seast auväärsele kolmandale kohale.

Rada7.ee
03-11-2016
kell 14:57

Zebra Island avaldas uue kuuma muusikavideo ballaadile ‘’Close’’Zebra Island, kes suurema tuntuse kogunud eelmisel aastal Eesti Laulul osalemisega on nüüd, novembris valmis saanud uue loo ‘’Close’’ ning loonud sellele imeilusa visuaali. Video režissööriks on Heleri Saariku ning operaatoriks Heiko Sikka. Tegu on armastusballaadiga, mis räägib armastusest ja lahti laskmisest, olles ühtaegu ilus ja nukker.

Eile esitles bänd videot esmakordselt EKKM kohvikus, kuid tänasest on video leitav nii Youtubest kui Vimeost. Video esitlus toimub läbi Häppening online ajakirja kaudu, kust on võimalik lugeda intervjuud laulja Helina Ristiga, kes räägib loost ‘’Close’’ ning Zebra islandi tegemistest.

Hetkel tegeleb bänd uue plaadi materjali kirjutamise ning loomisega, mis loodetakse välja anda juba tuleval kevadel.