Trad.Attack!

06-06-2014 | Lisas: ssillamaa
Trad.Attack!

Trad.Attack! - põhjamaine-turbo!

Trad.Attack! on inspireeritud oma aja superstaaridest, Eesti rahvalaulikutest ja pillimeestest, keda on muusika saatnud tööl, kodus ja pidudel. Ansambel toob need muusikud helisalvestiste näol ka endaga koos lavale.
Trad.Attack! koosneb kolmest energilisest ja üllatusi täis muusikust - Sandra Vabarna (Eesti torupill, parmupill, saksofon, hääl), Jalmar Vabarna (kitarr, hääl), Tõnu Tubli (löökpillid, hääl).
Trad.Attack! täidab värske energiaga oma masterplaani - mängida igas maailma riigis.

YOUTUBE: youtube.com/sandratradattack
INSTAGRAM: instagram.com/tradattack/
TWITTER: twitter.com/tradattack
FACEBOOK: facebook.com/tradattack

Kontakt

  • Trad.Attack!
  • http://tradattack.ee/
  • Email:
Rada7.ee
21-07-2014
kell 23:09

Trad.Attack! andis välja müstilise video loole Kuukene

Ansambel Trad.Attack! andis välja uue video loole «Kuukene», mis pärineb nende sellel nädalal ilmuvalt EP-lt ehk lühialbumilt. Video režissöör on Martti Helde ning video tootis filmistuudio Allfilm.


Martti Helde jaoks, kelle käe all valmis kevadel film «Risttuules», on see esimene muusikavideo. Režissöör räägib video valmimisest: «Kuu on oma maagilisusega olnud inspiratsiooni ja lugude allikaks tuhandeid aastaid. Mind haaras gravitatsiooni ja külgetõmbe mõtestamine armastuse kaudu. Armastus kui külgetõmbejõud ning täiskuu aeg, mil on ehk see tõmme veelgi tugevam. Kirg, silmapilk ning esmasest kohtumisest õrna puudutuseni jõudmine olid märksõnad, mis meie meeskonda sel korral n-ö «maast lahti» tõmbasid ning innustasid «Kuukese» loole video näol elu andma.»Video filmiti Loksa metsades ja täiusliku pildi saavutamiseks toodi kohale spetsiaalne kaamera Rootsist. Video operaator on Erik Põllumaa, kunstnik Anni Lindal ja produsent Kristofer Piir. Video monteeris Hendrik Mägar.

Sandra Sillamaa: «Meil on väga hea meel, et saime koostööd teha Marttiga, kes on oma ala professionaal ja lisaks suurepärane inimene. Me soovisime, et video ja lugu täiendaksid teineteist ja annaks edasi värskuse ning uudsuse, mida me oma muusikas väljendame. Ja loomulikult pakuks visuaalset naudingut. Marttil ja tema meeskonnal õnnestus see 100 protsenti,» lisab lauljanna.

Oma debüüt-EPd esitlevad nad Viljandi pärimusmuusika festivali raames 25. juulil Aida suures saalis. Päev hiljem, 26. juulil kell 13.00 näidatakse Trad.Attack!`i muusikavideot Pärimusmuusika aidas ka suurelt ekraanilt. Lisaks astuvad nad samal öösel kell 01.00 üles festivali kontserdil R2 Etnokonservid esitlevad: Trad.Attack! + DJ-d Don Erikson, Daysleeper ja Ringo Ringvee Viljandi Muuseumi hoovis.

Rada7.ee
13-11-2014
kell 12:57

Trad.Attack! avaldas singli ja peab peatselt pidu uuenenud Von Krahlis


Äsja mitmete Etnokulpidega pärjatud folksensatsioon Trad.Attack! avaldas esimese singli "Peale päeva" 2015. aasta suvel ilmuvalt täispikalt albumilt.

See on teolaul, mida vanasti lauldi päeva lõpuks alles jäänud töökoorma kergendamiseks. "Mis mina peale päeva teen, selle mina tõotan tondile, tule tonti, too kotti, aa see töö kõik koti sisse", laulis ammustel aegadel Muhu laulik Pauliine Vapper ja lisas, et mehed laulsid seda õhtul pimedas, kui tööpäev lõppema hakkas. Kubjaste valvsa silma all alustati tööd juba enne koitu ning lõpetati pimedas.

"Tänapäeval on inimesed iseenda kubjased. Ega erilist muutnud pole, alustatakse ikka varavalges ja lõpetatakse pimedas, vahest haaratakse veel midagi koju kaasagi. Inimesed teevad ilmselgelt liiga palju tööd ja märkamatult võetakse seda aega tähtsate inimeste arvelt", räägib Trad.Attack!i kidramees Jalmar Vabarna.

"Peale päeva" kõlab live ettekandena juba 21. novembril, mil uuenenud Von Krahlis toimub Bushmills LIVE. Lisaks Trad.Attack!ile astub publiku ette üle pika aja ka helivõlur Tiit Kikas. Rohkem infot Bushmills LIVE kohta leiab facebookist või Rada7-st.

tess
13-11-2014
kell 13:00

intervjuu

Tonis
19-11-2014
kell 14:03

Täitsa äge bänd ja muusika.
Kui muidu seostub sõnaga "folk" minu jaoks tüütu 'heia-heia' muusika, vilepillid ja viiulid, millega kuulamise mõttes midagi peale hakata ei oska, siis see bänd on täitsa teistusune.

Rada7.ee
13-07-2015
kell 11:10

Trad.Attack! lööb laineid välismaal ja annab uue plaadi välja Saksamaa plaadifirma alt

Ansambel Trad.Attack! (Sandra Sillamaa, Jalmar Vabarna, Tõnu Tubli), kes on tegutsenud vaid poolteist aastat, on tõusnud kiiresti Eesti muusikamaailma tippu ning vallutab lavasid ka väljaspool Eesti piire. Ühe aasta jooksul on ansambel esinenud 11-nes riigis - Lätis, Poolas, Soomes, Taanis, Norras, Saksamaal, Ukrainas, Venemaal, Kasakhstanis, USA-s ja Malaisias. Nende hulgas mitmel mainekal festivalil - Folk Alliance showcase-festival, Usadba Jazz, Stereoleto, Penang World Music Festival jne.

“Trad.Attack! on särav näide tuleviku folkmuusikast - sõbralik, kirglik, värske, dünaamiline, lõbus ja juurte juures!” ütles Aengus Finnan Folk Alliance International showcase-festivali peakorraldaja.

2014. aastal alustas Trad.Attack! koostööd agendiga Juliana Voloz ning 2015. aasta juunis allkirjastati leping Hollandi ühe suurima maailmamuusika agentuuriga Earth Beat, kes esindab bändi Madalmaades. Augustis esineb Trad.Attack! Vladivostokis Venemaa suurimal rahvusvahelisel showcase-festivalil V-Rox. Ansambli kutsus sinna esinema legendaarse bändi Mumy Troll mänedžer, kes nägi Trad.Attack!'i kontserti Tallinn Music Week'il.


Mitmete Eesti Muusikaauhindadega pärjatud ansambel Trad.Attack! annab oma esimese kauamängiva "AH!" välja Saksamaa plaadifirma Nordic Notes alt. Plaat ilmub septembri lõpus Saksamaal, Madalmaades, Šveitsis ja Austrias. Plaadifirma juhti Christian Pliefket paelus ansambli värske, põnev ja energiline helikeel. Plifke ütles, et ta töötab artistitega, kelle plaati ta ise ostaks. Plaadifirma Nordic Notes tegutseb aastast 2005 ning nende eesmärk on levitada erilist muusikat Põhja-Euroopast.

Eestis ilmub Trad.Attack!'i uus plaat juba 23. juulil ning seda tähistatakse selle suve kahe ainsa kontserdiga kodumaal, mis toimuvad Viljandi pärimusmuusika festivalil (23.-26. juuli). Kuni 20. juulini saab plaati ka eksklusiivselt ette tellida. Info kodulehel ja facebooki lehel.

Rada7.ee
21-07-2015
kell 11:14

Ansambel Trad.Attack! avaldas rokkiva singli „Jaan’kene“ järgmisel nädalal ilmuvalt plaadilt „AH!“. Loos kasutatakse arhiivisalvestist, millel laulab Jalmar Vabarna vanavanaema, kuulus Seto lauluema Anne Vabarna (1877-1964). Laul on salvestatud 1959.aastal ning räägib naise võtmisest ja pulmadest.

Rada7.ee
19-02-2018
kell 21:08

Trad.Attack! alustab homme kõiki maakondi hõlmavat Eesti Tuuri

Foto: Silver Tõnisson
Äsja Eesti Muusikaauhindadel aasta ansambliks valitud Trad.Attack! alustab homme Eesti Tuuri, mille raames esinetakse igas Eesti maakonnas.

Tuuri eestvedaja ja ansambli kitarrist Jalmar Vabarna: “Oleme väga elevil, sest me näeme Eestit iga külje pealt. Sellist tuuri, mis jõuab kõikidesse Eesti maakondadesse, pole keegi varem teinud. Lubame omalt poolt anda maksimumi igas maakonnas ja loodame, et saame kõik elamuse võrra rikkamaks.”

Tuuri ajakava on järgnev:

Uksed avatakse 19:00, kontsert algab 20:00. (Türil erandina algab kontsert 18:00)

T 20.02 Karksi Valla Kultuurikeskus
K 21.02 Tartu Athena Keskus (VÄLJA MÜÜDUD)
N 22.02 Rapla Kultuurikeskus
R 23.02 Valga Kultuurikeskus
P 25.02 Türi Kultuurikeskus
T 27.02 Kose Kultuurikeskus
K 28.02 Haapsalu Kultuurikeskus
N 01.03 Kärdla Kultuurikeskus
R 02.03 Kuressaare Kultuurikeskus
L 03.03 Sindi Seltsimaja
T 06.03 Mustvee Kultuurikeskus
K 07.03 Jõhvi Kontserdimaja
N 08.03 Essu Mõis
R 09.03 Linda Rahvamaja
L 10.03 Mooste Folgikoda

Piletid Eesti Tuurile on müügil bändi kodulehel www.tradattack.ee ja Ticketeri piletimüügikeskkonnas www.ticketer.ee.

Rada7.ee
20-07-2018
kell 12:17

Trad.Attack! avaldas tuliuue singli Lell´o

Foto autor ja disain: Maris Savik
Tänavustel Eesti Muusikaauhindadel aasta bändiks valitud Trad.Attack! avaldas tuliuue singli “Lell´o”.

On tõsiasi, et värske lugu ei paikne ühelgi Trad.Attack!’i kauamängival. “See on täiesti uus lugu, mis andis stardi meie uue plaadi protsessile, mis saab praeguste plaanide kohaselt valmis 2019. aasta sügisel”, räägib Sandra Vabarna.

“Lell´o” on Setomaalt pärit rahvalaul, mis jõudis bändini ehedal viisil. “Minu ema laulis seda kunagi minu õele ning tema omakorda minule, täpselt nii traditsiooniliselt see juhtuski”, kirjeldab algmaterjali saamist bändi kitarrist Jalmar Vabarna. “See tavapäraselt lastele lauldud pala võlus kohe oma rütmiga ning andis impulsi teha midagi tantsulist”, lisas Vabarna.

Uuel singlil teevad muuhulgas lauljatena kaasa ka Jalmari õde Jane ning ema Maret Vabarna. “Kuna sellest loost meie muusikasse tavapäraselt sobituvat arhiivisalvestist polnud, siis otsustasime kaasata elava traditsiooni kandjad”, lisab bändi trummar Tõnu Tubli.Trad.Attack! on kodupubliku ees juba õige pea. Järgmisel nädalal astub bänd üles Tallinnas toimuval Sweet Spot Festivalil ja Viljandis aset leidval Viljandi pärimusmuusika festivalil.

ajudoonor
22-07-2018
kell 02:15

mul on väga hea meel, et sellel bändil hästi läheb, sest inimesed on ilmselgelt teinud väga palju tööd ja on väga andekad kah veel seejuures. soovin edu.

kuigi ma ise ei kuula sellist mussi absoluutselt, aga mul on ikkagi hea meel, et läheb endiselt hästi sel kollektiivil. jõudu ja kõike head!

Rada7.ee
13-11-2018
kell 09:13

Trad.Attack! põrutab kuuks ajaks Austraaliasse tuuritama

Foto: Krõõt Tarkmeel
Tänavustel Eesti Muusikaauhindadel aasta ansambliks valitud Trad.Attack! läheb esmakordselt tuurile Austraaliasse, kus esinetakse mainekatel folgifestivalidel Woodford Folk Festival ja Cygnet Folk Festival ning mängitakse mitmetes klubides.

Austraalia tuuril viibib bänd ligi neli nädalat ning selle ajaga antakse üle 15 kontserdi Brisbane’is, Sydneys, Melbourne’is ning Tasmaanias. Suurimad üles astumised toimuvad Woodford Folk Festivalil, kus käib igal aastal läbi 130000 inimest. Trad.Attack! esineb seal viis päeva järjest ning üks olulisimaid kontserte toimub täpselt aastavahetusel.

Bändi torupillimängija Sandra Vabarna ootab põnevusega Austraalia reisi: “Seda tuuri on planeeritud juba mitu aastat ning me oleme väga õnnelikud, et see lõpuks toimuma saab! Sees on suur ootusärevus, sest ees ootab väga värvikirev ja pikk tuur ning me saame esineda nii mainekal festivalil nagu Woodford Folk Festivalil.”

Bändi jaoks, kelle masterplaaniks on esineda igas maailma riigis, on Austraalia näol tegemist järjekorras 37. riigiga, kuhu esinema sõidetakse. Ühtlasi on tegu ka bändi karjääri ühe pikima tuuriga.

Rada7.ee
16-11-2018
kell 16:41

Trad.Attack! avaldas sügisese singli “Lubadus / Promise”


Ansambel Trad.Attack! andis välja sügisese singli oma järgmisel aastal ilmuvalt kauamängivalt. “Lubadus / Promise” räägib imekspandava loo lambast, kes surmahirmus rääkima hakkab. Ta lubab peremehele palju villa, tallekarja ning tagatipuks isegi perenaist.

“See imeilusa meloodiaga rahvalaul kummitas meid tükk aega. Tahtsime ammu sellest lugu teha ning ka olemasolevat arhiivisalvestist kasutada. Kuid kuna see salvestis oli lühike ning sõnade mõte poolik siis oli raske õiget lähenemist leida. Kuniks me taipasime, et see laul ootas, et me ta lõpuni kirjutaks. Nii saigi sellest üks eriline duett, mida alustab salvestise näol 74-aastane Adeele Puksa ning lõpetab bändi kitarrist ja laulja Jalmar Vabarna,” kirjeldab loo sündi trummar Tõnu Tubli.

“Ei saa mainimata jätta, et selle loo foto tegemine oli üks väga põnev elamus. Idee, et fotol võiksid olla mina ja lammas tuli Sandralt, minu ülesandeks jäi sõbraliku lamba otsimine. Leidsimegi lamba nimega “Bluu” Murese talust Viljandimaalt. Temaga oli väga mõnus koos poseerida,” lisab Jalmar Vabarna.

“Lubadus / Promise” mängitakse ette kindlasti ka bändi järgmisel suurel kontserdil Alexela Kontserdimajas 8. veebruaril.