Square

07-12-2017 | Lisas: indrekE
Square

Algus 1994, Pärnu-Jaagupi
Zanr - Rock
Koosseis:
Mait (Voc, Guit)
Rutmar (Bass)
Norman (Drums)
Indrek (Guit)
Taavi (Sound)

Square on Eesti alternatiivrocki ansambel mis on tegutsenud aastast 1994. Alustati, nagu ikka tol ajal kombeks, kultuurimaja pungibändina, tehti cover-lugusid ja õpiti mängima. Sünnikoduks on
Pärnu-Jaagupi. Tegutsemisperioodi mahub nii, bändimeeste vahetusi, helipildi arengut, mitteaktiivset ja väga aktiivset perioodi. Hetkel on käsil viimane, väga aktiivne periood. Punk-rock skene sõbrad mäletavad eelkõige ansamblit Square lugude „Aga võib olla mitte“, „Kommunistlikud noored 20ndast sajandist“ , „Mul on sõpru“ jmt järgi.Kontakt

  • Square
  • https://www.facebook.com/AnsambelSquare/
  • Email:
indrekE
29-11-2018
kell 23:13

kui kedagist huvitab, siis Square teeb plaati ja paar lugu annaks tiiseriks ka.
https://soundcloud.com/user-308237213/square-november
https://soundcloud.com/user-308237213/square-vanasona-joud

Rada7.ee
30-11-2018
kell 15:34

Square on tagasi – tulevaselt kauamängivalt on väljas kaks singlit


Aasta siis oli 94, kui Pärnu-Jaagupis formuleeriti punk-rock ansambel Square. Aastad läksid – tehti punki, tehti rocki, koguti tuntust. Laiem kuulasjaskond võib mäletada ansamblit Square lugudest näiteks “Aga võib olla mitte”, “Mul on sõpru”, “Komnoored” või “Veterani jutustus”.

“Eks nende lugude najal on saadud liugu lasta juba päris pikka aega. Kui mõnele Square sõbrale on jäänud mulje, et bänd ei tegutse ja on varjusurmas, siis nii see pole. Jah, kontserte on antud harva, aga see eest kvaliteetselt. Aga! Nüüd on käes uued ajad ja uued tuuled. Square teeb plaati ning esimesed singlid on lendu lastud,” räägib ansamblist kitarrist Indrek.

Siin nad on:“Plaat peaks küpseks saama uue aasta esimeses kvartalis ja siis on plaanis ka väike ringreis mööda Eestit, kasvõi Nuustakule. Lisaks saab nii singleid kui ka tulevikus kogu plaadi materjali kuulata kõikidest moodsatest digitaalsetest kanalitest. Nagu näiteks Spotify,” lisab Indrek. “Igatahes. Kellele Square on meeldinud, siis loodame, et meeldib edasi. Kes aga Squarest midagi ei tea, siis ootame kuulama.”

indrekE
07-12-2018
kell 12:23

Square on nüüd Spotify-s ka kenasti olemas.
Spotify - Square

indrekE
28-12-2018
kell 12:30

Square - Kullafond (album)Square - Kullafond (album)
Digitaalne album soundcloudis, kus üles kaevatud suur osa ansambli Square vanast materjalist.

indrekE
13-03-2019
kell 11:06

Ansambel Square ilmutab 22. märtsil oma esimese, kauamängiva, albumi „Vaibub kaja“.

Square on Eesti alternatiivrocki ansambel mis on tegutsenud 25 aastat. Alustati, nagu ikka tol ajal kombeks, kultuurimaja pungibändina, tehti cover-lugusid ja õpiti mängima. Sünnikoduks on
Pärnu-Jaagupi. Tegutsemisperioodi mahub nii, bändimeeste vahetusi, helipildi arengut, mitteaktiivset ja väga aktiivset perioodi. Hetkel on käsil viimane, väga aktiivne periood. Punk-rock skene sõbrad mäletavad eelkõige ansamblit Square lugude „Aga võib olla mitte“, „Kommunistlikud noored 20ndast sajandist“ , „Mul on sõpru“ jmt järgi. Viimast on ka muideks hiljaaegu coverdanud ansambel Revals.

Album „Vaibub kaja“ on kaua tehtud kaunikene, kui võtta nii, et 25 aasta jooksul on see esimene album. Albumile talletatud kõikide liikmete poolt helikeel mõtted mis on selle aja jooksul kogunenud. Žanriliselt on see ka varasemaga võrreldes kõige rokilikum. Stiililt ilmselt iseloomustab albumi pealkiri läbivalt kõiki lugusid, kuulake. Suur enamus lugude sõnadest on omalooming, aga on paar laenatud. Margus Paugus on olnud Square tegutsemise jooksul mitmete lugude sõnade autoriks, nii ka nüüd. Lisaks väärib eraldi mainimist lugu Tuule pesas, mille sõnade autor on Vaino Vahing ning tänu kelle tütrele me saime loa neid kasutada.
Endile tundub, et see on parim materjal mis Square siiani teinud.
Kaks olulist nüanssi, mis iseloomustavad Square - me ei tee kunagi asja, mida me live´s ei suudaks sama hästi edasi anda ja teine pool on alati olnud sõnad ja sõnum. Need on mõnes mõttes kogu aeg meile olulised olnud, usume, et fännid nõustuvad.
„Vaibub kaja“ poelettidelt paraku ei leia, tiraaž sai tehtud väikene ja pigem sümboolne jagamiseks kontserditel ja käest kätte. Digitaalsel kujul ilmub album Spotify-s, Apple musicus, Itunes. Osalises mahus ka vabavaralistes kanalites. Muidugi ka raadios!

Ühes albumi ilmumisega läheme me ka meie elu esimesele (mini) tuurile.
22.03 : kodulava Pärnu, Kultuuriklubi tempel
23.03 : Tallinn, U3 Kontsertklubi
13.04 : Tartu, klubi Rock & Roll


Albumiga seotud aitähid
Danek Kaunissaare : Mix
Tanel Roovik : Master
Sõnade tänud: Margus Paugus (November, Põlemine). Vaino Vahing (Tuule Pesas)


Square kooseisus:
Norman : Trummid
Mait : Laul ja kitarr
Rutmar : Basskitarr
Indrek : Kitarr
Taavi : Heli


Sotsiaalmeedia rekvisiidid
Facebook :www.facebook.com/AnsambelSquare/
Instagram : https://instagram.com/ansambelsquare/
Soundcloud : https://soundcloud.com/ansambelsquare
Spotify : https://open.spotify.com/artist/6YxHGY5LbPSZclt1UZNelp
E-mail : ansambel.square@gmail.com