Sibyl Vane

01-05-2011 | Lisas: Albert JSM
Rada7.ee
20-09-2016
kell 22:12

Sibyl Vane vihjab uue looga uuele albumile


Sibyl Vane on avaldanud värske singli pealkirjaga „Clusterfuck“. See on esimene lugu, mille bänd on avaldanud peale möödunud aasta kevadel avaldatud singlit „Slow Dance“. Värske lugu on osa materjalist, mille bänd salvestas käesoleval aastal oma peagi ilmuva omanimelise albumi tarbeks.Bändi laulja ja kitarristi Helena Randlahe sõnul märgib uus album uue ajajärgu algust. „Selle albumi materjali valmimiseks on läbi käidud väga pikk ja käänuline tee. Enne debüütalbumi ilmumist ja avalikkuse suuremat tähelepanu, olime aastaid omaette prooviruumis tööd teinud. Kõik see, mis 2012. aastal "Love, Holy Water and TV" avaldamisele järgnes, kodumaal ja kaugemal, oli selle perioodi töö realiseerimine. Andsime endast kõik, selle väga intensiivse perioodi jooksul. Viimased paar aastat oleme teadlikult võtnud aega, et ennast uuesti laadida ja paika panna uued sihid. Oleme eesootava suhtes väga põnevil ja täname kõiki, kes meid sellel teekonnal on toetanud,“ ütles Randlaht.

Lugu olemas ka YT-s: https://www.youtube.com/watch?v=lXDSuRXfWmk

Albert JSM
19-02-2017
kell 15:29

Tegime sõbrapäevaks ühe loo. Ja andsime ka võimaluse tasuta alla laadida. Viimast juhtub viimasel ajal kahetsusväärselt vähe. Seega head alla laadimist :)

https://soundcloud.com/sibylvaneband/sibyl-vane-never-let-me-down-again

ivo
21-04-2017
kell 09:12

Siia teema ka ajaloo huvides veel (video)singli uudise link: https://www.rada7.ee/artikkel/94011/Kuula-Sibyl-Vanei-uus-singel-Bomber/

Rada7.ee
21-04-2017
kell 09:14

Sibyl Vane avaldas täna uue albumi ja alustab tuuri Baltikumis


Täna, 21. aprillil jõudis Baltikumi plaadivõrgustikku ja veebikanalitesse Eesti alternatiivroki trio Sibyl Vane uus omanimeline album. Esitlustuur, mis sellel kevad-suvel väisab Eestit, Lätit ja Leedut, algab järgmisel nädalal.

Värskelt avaldatud album jõuab kuulajateni nii vinüülil, CDna kui ka digitaalselt. Kümne looga albumi avaldas Läti plaadifirma I Love You Records, kes avaldas viie aasta eest Sibyl Vane’i debüütalbumi „Love, Holy Water & TV“. Esitluskontserdid Eestis toimuvad mais Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Rakveres.

Album Spotifys ja iTunesis:
https://open.spotify.com/album/3W2H3a0ylrJACAzaQUmKby
https://itunes.apple.com/ca/album/sibyl-vane/id1222973064

Albumi ilmumise puhul avaldas bänd oma veebikanalites uue videosingli loole „No 44“. Muusikavideo autoriteks on Barbara Lehtna ja Henri Holland.„Täna on väga õnnelik päev ja me oleme õnnelikud, et album, mille valmimise kohta on meilt nii palju küsitud, jõuab viimaks kuulajateni,“ ütles bändi laulev kitarrist Helena Randlaht.

Plaadifirma I Love You Records juhi Bruno Roze sõnul on uus Sibyl Vane’i album ootamist väärt. „Sibyl Vane’i teise albumi teekond kuulajateni on olnud pikk ja selle viie aasta jooksul oleks võinud ilmuda rohkem kui ainult üks album. Oleme õnnelikud, et pärast seda käänulist teekonda on need kümme hoolikal valitud lugu jõudnud kuulajateni. Kui teil on võimalust, siis soovitame kindlasti minna vaatama nende kontserte, sest iga sent ja minut, mis te sellele kulutate, on seda väärt,“ ütles Roze.

Albumi esitlustuur saab alguse juba järgmisel neljapäeval Riiast ja liigub sealt edasi Vilniusesse. Kodumaa fännid näevad bändi 12. mail Tallinnas Erinevate Tubade Klubis, 13. mail Pärnus kultuuriklubis Tempel, 19. mail Rakveres Kära Kantsis ja 20. mail Genialistide klubis. Kokku annab bänd kevadel Eestis ja naaberriikides.

Sibyl Vane on 2010. aastal alguse saanud alternatiivroki trio. Peale mitmeid edukaid üleastumisi konkursitel ja Tallinn Music Weekil, sõlmis bänd plaadilepingu lõunanaabrite plaadifirmaga I Love You Records. Nende debüütalbum „Love, Holy Water & TV“ pälvis eranditult positiivse vastuvõtu nii Eesti kui ka välisriikide muusikakriitikutelt. Albumit esitleti pea 200 kontserdiga Baltikumis, Soomes, Rootsis, Poolas, Suur-Britannias ja Ukrainas.

Albumi esitlused Baltikumis 2017. aasta kevadel:

27.04 – Riia (LV)
28.04 – Vilnius (LT)
05.05 – Daugavpils (LV)
06.05 – Jelgava (LV)
12.05 – Tallinn – Erinevate Tubade Klubi
13.05 – Pärnu – Tempel
19.05 – Rakvere – Kära Kants
20.05 – Tartu – Genialistide Klubi
03.06 – Kapa Rock
09.06 – Žiežmarsas festival (LT)
10.06 – Liepaja (LV)

Rada7.ee
20-06-2018
kell 16:23

Sibyl Vane'i uus lugu räägib tõsisest läbielamisest


Tänavusel Eesti Laulul kohalike muusikasõprade südameid võitnud Sibyl Vane on valmis saanud värske ja isikliku tähendusega singli "I Don't Drive".

Täna, 20. juunil avaldas Sibyl Vane oma veebilehelwww.sibylvane.ee teise singli uuelt albumilt, mille salvestamisega bänd juba kevadest ametis on. Lugu kannab pealkirja "I Don't Drive" ja on ajendatud aastatetagusest tõsisest läbielamisest. Loo lavaversiooni saab kuulda 4. juuli õhtul festivalil Õllesummer.

"Kaheksa aasta eest, 9. juulil olime teel ühele suvisele festivalile esinema ja juht kaotas mäe taha jäänud järsus kurvis sõiduki üle kontrolli. Auto rullus üle katuse ja maandus kraavi. Täpselt massiivse kivi kõrvale ja väga rasketest tagajärgedest lahutasid meid mõned meetrid. Õnneks olid meil kõigil turvavööd kinnitatud ja pääsesime ühegi füüsilise vigastuseta. Vaimselt jättis see õnnetus märksa tõsisema jälje ja sellest ajast pole mu lähikondlastele saladus, et autosõit on minu jaoks probleemne ja hirmutav," kirjeldas loo sõnade tausta bändi laulev kitarrist Helena Randlaht.

Lisaks bändile teeb loos kaasa Pärnu trompetist Karl Kivi. "I Don't Drive" on salvestatud Pärnus Heliala stuudios ja selleks kasutati 24-realist lintmakki.

"Materjal, mille oleme oma kolmandaks albumiks kirjutanud, tundus lindi peale salvestamiseks väga sobiv. See, mida lint heliliselt võtab ja salamisi juurde paneb, on väga äge. See sobitus meie jaoks väga hästi sellesse konteksti," kirjeldas Randlaht.

Sibyl Vane on Eesti alternatiirvroki trio, mille asutasid laulev kitarrist Helena Randlaht ja bassist Heiko Leesment Pärnus. Kaheksa aasta jooksul on bänd koostöös Läti plaadifirmaga I Love You Records avaldanud kaks täispikka albumit ja tuuritanud Euroopas. 2018. aastal osales bänd looga "Thousand Words" Eesti Laulu konkursil, kus žürii häältega jäädi lõõparvestuses teisele ja üldhäältega neljandale kohale.

Vaata täpsemalt ja kuula lugu:www.sibylvane.ee/idontdrive