Ringhold

18-02-2015 | Lisas: Ringhold
Ringhold

Ringhold on avangardse bluusi duo Raplamaalt –
Kalle Tikas elektrikitarril ja eleOnora laulul.
Duo on tegutsenud 2014. aastast.
Lähemalt saab uurida internetis ja kontserditel...

ringhold.bandcamp.com

Kontakt

  • Ringhold
  • https://www.facebook.com/ringholdnortherncountryside
  • Email:
PummPumm
18-02-2015
kell 16:36

Tänan.

Mõjutajad on minu jaoks tundmatud ja üldse kõlab asi imelikult. Meenutab pigem teatrit kui sponsorite logode vahel grillimist.

Ringhold
11-03-2015
kell 08:01

Eks see ole maitse asi ja sellest siis, et millised mõjutajad tuttavamad on.. aga asi läheb järjest imelikumaks ja siin on video me viimase laiviga.. https://www.youtube.com/watch?v=3Qq85XtbXvM

Rada7.ee
20-03-2018
kell 19:59

Värske lugu: Ringhold - “Riga Rambler”

Foto: Epp Kubu
Ringhold avaldab 13. aprillil oma teise stuudioalbumi ning kutsub teid seiklusele värske singliga “Riga Rambler”. Albumit “Hello Bob!” esitletakse kontsertidega 14. aprillil plaadipoes World Clinic, 21. aprillil Art Club Ro-Ros ning 28. aprillil MIMstuudios. Paar päeva enne ametlikku ilmumist, 12. aprillil, saab albumile kõrva peale panna Rada7.ee eelkuulamisel.



“Riga Rambler” on blues'i sugemetega katsetus rännata ajas. Laulusõnad annavad vihje – “Speeding down the light, speeding over limits...”. Ühtlasi on selle laulu kujul tegemist austusavaldusega naaberriigi Läti kaunile pealinnale.

Ringhold peab ennast outsider-muusika viljelejaks, kus fookusesse on võetud minimalistlik elektriline blues'i kitarr, eksperimentaalne häälekasutus ning tõesti sündinud ja väljamõeldud lood. Duo tegutseb koosseisus Kalle Tikas ja eleOnora. Kalle Tikas on jazz-rocki ja eksperimentaalse improvisatsiooni taustaga kitarrist, kelle teekond muusikuna algas ansambli BF koosseisus. eleOnora on eksperimentaalse hääle-improvisatsiooni taustaga laulja, kes on rakendanud häält nii muusikas kui ka etenduskunstide vallas.

Eesti tuntuim blues'i muusik Andres Roots on arvanud Kalle Tikase baltimaade parimate traditsioonilise blues'i kitarristide hulka. eleOnora laulumaneeri on võrreldud nii The Doors'i laulja Jim Morrison'iga kui ka hääle-eksperimentatsiooni guru Meredith Monk'iga.

Esitluskontserdid Tallinnas ja Narvas:
14. aprill – World Clinic plaadipood / Tallinn (https://www.facebook.com/worldclinicshop/)
21. aprill – Art Club Ro-Ro / Narva (https://www.facebook.com/ArtClubRoRo/)
28. aprill – MIMstuudio / Tallinn (https://www.facebook.com/mimstuudio/)