OOPUS

05-02-2018 | Lisas: Johannes_A
OOPUS

OOPUS - see on kosmoselaeva arhailine kontrollruum

OOPUSes kohtuvad pärimusmuusikast tuntud instrumendid live elektroonilise muusika ning kohaspetsiifiliste visuaalidega. Žanriliselt saab liigitada OOPUSe live-elektroonilise pärimuse ja folktroonika alla, kus kohtuvad psy-ambient-techno-trad. Vanad pillilood on eelkõige tantsumuusika, tänapäeva tantsumuusika aga elektrooniline - OOPUS liidab ja loob seda kõike lives ja tulemuseks on täielik elamus kõikidele meeltele.

OOPUS on Mari Meentalo (flööt, vokaal, Eesti torupill, parmupillid, pikkvile, hulusõ, efektiplokid ning looper), Johannes Ahun (analoogsüntesaatorid) ja Aleksander Sprohgis (valgus ja visuaalid).

Kontakt

  • OOPUS
  • https://www.facebook.com/oopusmusic/
  • Email:
Rada7.ee
05-02-2018
kell 23:10

Folktroonikakollektiiv OOPUS andis välja oma esimese singli


Endine purjelauasportlane, tantsustaar ja Indigolastest tuntud Johannes Ahun, aastaid tagasi Eesti Laulul “Unematiga” furoori põhjustanud bändi Meister ja Mari liige Mari Meentalo ning mainekas valgus- ja videokunstnik Aleksander Sprohgis teevad koostööd bändis OOPUS, üllatades publikut audio-visuaalse loominguga.

Bändi esimene singel “Hingesandid” on inspireeritud reivi- ja pärimuskultuurist, sulatades osavalt kokku kaks näiliselt nii erinevat žanri ning pakkudes kuulajatele suurt äratundmisrõõmu.David King: "OOPUS is interpreting Estonian traditional music to make it relevant for contemporary audiences.” - koreograaf ning tantsuõppejõud Cabrillo Ülikoolis (CA, USA)

Pärast OOPUSe etteastet Vilsandi Trance 2017 festivalil kommenteeris Kiwa Noid seda sõnaga: “Seenepunk!” - multidistsiplinaarne meta-artist ning õppejõud Eesti Kunstiakadeemias