Mauno Meesit

21-12-2014 | Lisas: maunz

Kitarrist, muusikakirjutaja ja laulja Mauno Meesit väljendab ennast läbi minimalistlike instrumentaalide ja minoorsete laulude.
Meesit tõusis avalikkuse tähelepanu alla elektroonilise muusika projektiga Sinine, millega on seni avaldanud kaks albumit saksa leibeli Accession Records all. Ta on kirjutanud muusikat mitmele teatrilavastusele ja teleseriaalile, on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel ning edukalt figureerinud Eesti- ja välismaistes muusikaedetabelites. Vahepeal kaks aastat Berliinis elanud Meesit avaldas 2015 aasta kevadel esimese enda nime all ilmunud albumi "Closer", millega tutvustas oma loomingus uut minimalistlikku suunda, mille vaimus on kirjutatud ka järgnevana ilmunud "Varjudemaa" instrumentaal / soundtrack album.

Kontakt

  • Mauno Meesit
  • http://www.maunomeesit.com
  • Email:
maunz
21-12-2014
kell 17:02

Intervjuu Ivoga Berliinist ja uuest oma nime alt avaldatud singlist "Blue Bird"
http://www.rada7.ee/artikkel/80204/Mauno-Meesit-Berliinist-ja-uuest-oma-nime-alt-avaldatud-singlist-Blue-Bird

maunz
29-03-2015
kell 14:16

Suur rõõm jagada: Minu album CLOSER ilmub 27. Aprillil. Siin uus lugu Dear Dawn ja tutvustav klipp. https://www.youtube.com/watch?v=4azu6r3oni8

Juttu, pilte ja eeltellimise info:www.maunomeesit.com

maunz
29-03-2015
kell 14:17

Eilne väljamüüdud TMW kontsert Philly Joe's oli tõesti eriline!! Aitäh kohalolnutele ja kohtumiseni maikuus plaadiesitlustel!

Rada7.ee
27-08-2015
kell 23:10

Mauno Meesit avaldas töötluse Nils Frahmi loost "Me"

Mauno Meesit, kes avaldas äsja Sinise kõrvalt akustilise albumi "Closer", jätkab samal suunal ja tegi täna avalikuks töötluse Berliini pianisti Nils Frahm-i palast "Me". Lugu on Meesiti Soundcloud-i lehel tasuta allalaetav.Meesit lisab: "Nils kuulub minu lemmik pianistide hulka ja Berliinis elades jätsid ta kontserdid mulle sügava mulje. Nii otsustasingi ühest tema suurepärasest palast töötluse teha. Loodan, et kuulajatel on sellest sama palju rõõmu kui mul endal salvestades.

Minu eesmärk oli lisada Nilsi klaveri ümber soe tekstuur ja kasvatada lugu suure kulminatsioonini. Muutsin loo struktuuri ja salvestasin ning sämpeldasin vildi ja poognaga mängitud kitarre, häälestamata klaverit ja pool juhuslikult ka Berliini kirikukellasid.Salvestasin enda Berliini korteris kitarre kui kuulsin akna taga segavaid kirikukellasid. Hakkasin aga siis kuulama, et need kellad on justkui Nilsi klaveriga samas hääletuses ja rütmis, niisiis avasin aknad ja salvestasin ka kirikukellad loosse. Detailide tabamiseks soovitan lugu klappidega kuulata."

Foto: Renee Altrov

Saksa pianist Nils Frahm on esinenud ka Jazzkaarel ning eelmisest nädalast jõudis Eesti kinodesse põnevusdraama "Victoria", mille originaalmuusikaga Frahm äsja Saksa filmiauhindadel võidutses.

Rada7.ee
02-11-2015
kell 20:21

Mauno Meesit ja Allan Vainola avaldasid video loole Sõnumid

Laulja ja muusikakirjutaja Mauno Meesit avaldas koos Allan Vainolaga laulu "Sõnumid", mis pärineb Meesiti kevadel ilmunud albumilt "Closer".

Loole valmis nüüd ka muusikavideo, mille filmis Berliini kunstnik chelovekvsobake Eestis ja Islandil.Meesit kommenteerib: "Plaan Allaniga koostööd teha oli mul juba päris tükk aega sest tema lauludes on midagi, mis mind alati kõnetanud on. Kui kirjutasin loo "Sõnumid" siis mõtlesin, et just see lugu võiks sobida ka Allani häälega. Mul on hea meel, et see mõte ja lugu ka plaadile jõudsid. Olen samuti õnnelik, et loole valmis video, mis annab nii hästi edasi laulu abstraktset kuid samas isiklikku mõtet."

MNaaber
02-11-2015
kell 23:04

Väärt lugu, sobiv video y

maunz
07-04-2016
kell 12:34

Täna Tartus "Varjudemaa" vinüüliesitluse kontsert, kus esitan koos Tiit Kikase ja Jaagup Tormisega Varjudemaa ja Closer albumite muusikat.
Genklubis ja kontserdi algus kl 19:00. Kohtumiseni! :)
M

Rada7.ee
24-10-2016
kell 15:13

Mauno Meesit annab kümnes Eesti linnas "Varjudemaa" kontserdi.

Kitarrist, muusikakirjutaja ja laulja Mauno Meesit (Sinine) annab sügisel kümnes Eesti linnas kontserdi "Varjudemaa" albumi muusikaga, mis oli ühtlasi samanimelise TV3-e telesarja soundtrack.

Juba sel kolmapäeval toimub kontsert Tartu Genialistide Klubis ja laupäeval Tallinnas, Punases Majas. Kontsertidel on ka saadaval piiratud koguses valminud punased "Varjudemaa" vinüülplaadid ja CD-d.

26.10 TARTU - Genialistide klubi / Bändiga
29.10 TALLINN - Üle Heli fest, Punane Maja / Bändiga
10.11 PÄRNU - Kultuuriklubi Tempel / + Daycleier
18.11 VILJANDI - Jazziklubi Jasm
19.11 VÕRU - Stedingu maja
24.11 PAIDE - Wabalinna maja
26.11 HAAPSALU - APTEK Haapsalu
03.12 KURESSAARE - Kultuurikeskus / + Näitlejatega kohtumine
09.12 NARVA - Art Club Ro-Ro / + Daycleier
10.12 RAKVERE - Darkland Fire fest, Kultuurikeskus

Lisainfo:www.maunomeesit.com

Rada7.ee
11-05-2017
kell 15:25

Mauno Meesit avaldas uue live-video ja annab kolm kevadkontserti

Video loole ‘Circle’ filmiti eelmisel aastal Tallinnas Kirjanike maja musta laega saalis.


Bändiga toimunud kontserdil astusid koos Meesitiga lavale viiuldaja Tiit Kikas ja trummar Jaagup Tormis.

Sellel ja järgmisel nädalal annab Meesit Eestis kolm kontserti koos Berliini bändiga Viktor’s Joy.

12. mai TARTU Ülikooli kohvik
17. mai TALLINN Kivi Paber Käärid
19. mai VILJANDI Jasm

Lisainfo:.fb.com/mauno.meesit/events/

evertp
11-05-2017
kell 15:26

pray

Rada7.ee
02-08-2017
kell 15:10

Mauno Meesit avaldas live-video Positivuselt ja esineb sel nädalal Kukemuru Ambiendil ja Intsikurmus


Mauno Meesit avaldas live-video Lätis toimunud Positivuse festivali kontserdilt, kust ta koos Jaagup Tormise ja Tiit Kikasega triona üles astus.

„See oli meile siiani kõige valjema publikuga kontsert. Väga lahe oli Läti kuulajatelt ja kohale tulnud eestlastelt nii soe vastuvõtt saada ja rõõm, et see eriline kontsert sai ka videona salvestatud“ ütleb Meesit.Juba sellel reedel annab Mauno Meesit soolokontserdi festivalil Kukemuru Ambient ning laupäeva õhtul astub ta koos bändiga lavale Intsikurmu Festivalil.

Rada7.ee
03-04-2018
kell 13:08

Mauno Meesit tuli välja uue live-videoga ja annab sel kuul neli kontserti

Video loole „20 aastat“ filmiti Tallinnas Kirjanike Maja musta laega saalis toimunud kontserdil kus Mauno Meesitiga astusid koos lavale viiuldaja Tiit Kikas ja trummar Jaagup Tormis.


Sel kuul annab Mauno Meesit neli kontserti, millest kaks toimuvad juba sellel nädalal Tallinn Music Weeki raames.

06. aprill TALLINN MUSIC WEEK, Rahvusraamatukogu, soolokontsert
07. aprill TALLINN MUSIC WEEK, Sweet Spot festival night, bändiga
20. aprill PANDIVERE FESTIVAL, Muuga mõis, koos Tiit Kikasega
26. aprill JAZZKAAR FESTIVAL, Punane maja, bändiga

maunz
26-04-2018
kell 09:50

Täna, 23:00, Telliskivi Punane maja, Jazzkaar e
Lisaks meile Argo Vals ja Modulshtein.