KOSMOFON

19-04-2011 | Lisas: ficandela
KOSMOFON

Kosmofon on 2008. aastal ehitatud süstik, mida juhivad Martin Laksberg ja Rasmus Lill ning millega alates 2011. aastast sõidavad kaasa Andres Nõlvak ja Madis Zilmer. Kosmofoni teosed on kangelaslike kosmonautide elektroonilisprogressiivsesse muusikasse vormindatud teadaanded ja analüüsid tuhandete ja miljonite valgusaastate kaugustest seiklustest.

Liikmed
Martin Laksberg ( bass )
Rasmus Lill (süntesaator)
Andres Nõlvak (süntesaator)
Madis Zilmer (trummid)

Kontakt

  • KOSMOFON
  • http://www.myspace.com/kosmofon
  • Email:
ficandela
29-04-2011
kell 22:30

Kosmofon 1.mail Areaalis :
http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=192850984092122

Koit
06-05-2011
kell 14:23

külaskäik Areaalis kuulatav

ivo
27-06-2011
kell 15:31

Retrofuturistliku elektroproge muusikasüstik Kosmofon annab juuli alguses viis väliskontserti

Retrofuturistlikku elektroproge Tallinna ansambel Kosmofon annab 30. juunist kuni 7. juulini Lätis ja Leedus viis kontserti viies linnas ning külastab intervjuudeks kahte sealset raadiojaama.

Osana Eesti Muusika Ekspordi(EME) poolt toetatavast projektist toimuvad 1. juulil Klaipedas ja 6. juulil Kaunases Kosmofoni ühiskontsertid Leedu artistiga Luumm.

2. juulil esineb bänd menukas Liepaja baaris Fontaine Palace üritusel Gypsy Camp ning 7. juulil Kosmofonile juba tuttavas Naba Klab'is Riias.

Kosmofoni seni tähelepanuväärseim ülesastumine toimub 5. juulil Vilniuses, kus esinetakse klubis Vasaros Terasa 700-pealisele publikule koos nimeka Austraalia indie-popi viisikuga Architecture In Helsinki.

Lisaks toimuvad ansamblil otse-eetriintervjuud 30. juunil Riia kohalikus raadios Radio 101.lv ja 1. juulil Liepaja kohalikus raadiojaamas Rietumu Radio.

Tuuri läbiviimiseks andis tõuke 2011. aasta alguses EME poolt korraldatud projektikonkurss, mille tulemusena toetati 27 muusikaekspordi projekti kogusummas 56 070 eurot , sh Kosmofoni ühiskontserte Leedu ansambliga Luumm. Ka EME toetuseta Kosmofoni kontsertide peaeesmärk on tutvustada Eesti muusikat välispublikule.

Kosmofoni asutajaliikmed Martin Laksbergja Rasmus Lill on bändis ühiselt tegutsenud alates 2008. aastast. Hiljuti toimus verevahetus, mille käigus asendus samast aastast bändi kuulunud kitarrist Marten Kuningas klahvpillimängija Andres Nõlvak'uga (tuntud ka ansamblist Antonina).

Märkimisväärseimad sündmused bändi elus on toimunud viimase kolmveera nd aasta jooksul. Eesti publik hääletas Kosmofoni 14. märtsil toimunud Austraalia bändi Cut Copy Tallinna kontsertile erikülaliseks, märtsis esineti edukalt Eesti muusikamaastiku olulisimal sündmusel Tallinn Music Week ning mais valmis bändi esimene video loole „Kosmosekajakad“. Sügisel ilmub Kosmofoni kauaoodatud debüütalbum ning veel sellel aastal on plaanitud kontserdid mitmes välisriigis.

Kosmofon andis Riias ja Liepajas edukalt kontserte ka 2011. aasta märtsis ning külastab Lätit uuesti juba 30. juulil, esinedes festivalil Piladzis. Alates 2011.a. juunist kuni 2012.a. aprillini annab Kosmofon kontserte kokku viies välisriigis.

ivo
19-03-2012
kell 12:35

Elektro-proge kollektiiv Kosmofon esitleb omanimelist debüütplaati

22.märtsist on nii digitaalselt kui füüsiliselt kätte saadav retrofuturistliku Kosmofoni esikalbum “Kosmofon”, mis võtab kaheksa looga kokku instrumentaal-koosseisu loomingu ajavahemikus 2009-2011. Lugude autorid on Martin Laksberg ja Rasmus Lill, lisaks neile osales salvestamisel Andres Nõlvak. Albumi miksi ja masteri tegi Ervin Trofimov (Opium Flirt, Candy Empire), albumi kujunduse autorid on Maija-Britta Laast ja Märt Villemsaar.

Põhjedades soovi teha Kosmofoniga koostööd ütles Trofimov: “Mulle meeldib ,et Kosmofon teeb "vanamoodsat" elektroonilist muusikat, mis pole hetkel pop. Miksimisel üritasin bändi ideed ja helimaastikku selgemalt esitleda.“ Oma lemmikpalana plaadilt nimetab ta Dim Stari.

Kosmofoni debüütalbum on digitaalselt alla laetav bändi bandcampi leheküljel. Füüsiliselt on plaat müügis Laseringis, kaupluses Nu Nordik, muusikapoes Biit, Tallinna ja Tartu Rahva Raamatus ning Genialistide Klubis. Plaadi andis välja MTÜ Kosmose Puhvet.

Albumi esitluskontserdid toimuvad 22.märtsil Tallinna Teletornis ja 23.märtsil Tartu Tähetornis. Lisaks neile kuupäevadele esineb Kosmofon 23.märtsil Eesti Muusika Päevade järelpeol Tallinnas F-Hoones ning 30.märtsil Tallinn Music Weeki raames Rockcafes.

Kunagi „sündinohikute“ naljana alustanud bänd on viimastel aastatel oluliselt tõsinenud ja muusikaliselt nii laiusse kui kõrgusse arenenud. Kosmofoni asutajaliikmed Martin Laksberg ja Rasmus Lill on ühiselt tegutsenud alates 2008. aastast – 2011 aasta juunis toimus bändis verevahetus ning samuti 2008 aastast bändis kitarri mänginud Marten Kuningas vahetus Antoninast tuntud sündivõluri Andres Nõlvakuga.

ficandela
19-03-2012
kell 15:21

Album kuulatav ja ostetav
http://kosmofon.bandcamp.com/