Kali Briis

04-07-2011 | Lisas: onesense
Kali Briis

Facebook | Myspace | Discogs

Eesti keskelt Paidest pärit Kali Briis alustas muusika loomist juba väga noores eas, nimelt 6 aastaseks saamisel kui isa talle sünnipäevaks kitarri kinkis. 13-aastaselt tulid esimesed katsetused arvutiga hiphopi mõjutustega taustade tegemises ning ka nende peale räppmises, artisti nimeks oli siis Cali Breeze (Planet Asia loo "Cali Breeze" järgi). Samal ajal jäi noormees silma/kõrva kohalikule sõprade gupile nimega Illlab, kes tema lugusid ka oma tollasel kodulehel (näiteks Ohtliku Vibu ja P2tsi loomingu kõrval) avaldasid. Nüüdseks on Kali Briisi nime alt välja tulnud tervelt 4 EPd (muuhulgas Onesense Music-u 12'' vinüül), 1 maxisingel, 1 promokogumik ning täispikk elektroonilise kõlaga debüütalbum nimega "Homewrecker".

Kontakt

  • Kali Briis
  • http://onesensemusic.com/artists/kali-briis/
  • Email:
onesense
04-07-2011
kell 20:16


Video Kali Briis x Ki En Ra loole "Camp Feet" (Onesense Music-u kolmanda vinüüli b-poole "Headshot EP" pealt)

Reliisid:

Onesense Music

Hommik x Kali Briis "Breakfast EP", 2009
Hommik x Kali Briis "Breakfast EP" 12'' vinüül, 2011
Kali Briis x Ki En Ra "Headshot EP" 12'' vinüül, 2011

Umblu:

Das Bing EP, 2010
Ilge Ulme EP, 2010*
5151 (Maxi-single), 2010*
Homewrecker (Album), 2011

*Tasuta allalaetavad

onesense
04-07-2011
kell 20:21

Lisaks veel:

Taipohhography 09 (Promo Album), Onesense Music, 2009

onesense
04-07-2011
kell 20:24

Ja:

Pinocchio (Mini-single), Onesense Music, 2011

jooksepuusse
28-03-2012
kell 00:14

pean mainima et Headshot EP on puhas kuld.

terro
05-10-2012
kell 16:40

Suur au on Eesti Popsi sahvrist välja tuua Paide electric-soul kuninga Kali Briisi teine täispikk album "The Moon Ghost". Kompott on täies mahus ja tasuta tarbitav riiulilt http://eestipops.bandcamp.com/album/the-moon-ghost

Rada7.ee
06-04-2016
kell 14:43

Kali Briis Band avaldas esimese singli peagiilmuvalt debüütalbumilt

Eesti funky indie-popi lipulaev *Kali Briis Band* avaldas täna enda esimese
singli „Miracle“ maikuus ilmavalgust nägevalt albumilt „Let’s Play Love“.„Lugu on armastusega seotud,“ ütleb *Alan Olonen*, loo autor ning Kali
Briis Bandi laulja ja bassist. „Tänapäevaelus on nii palju pseudoprobleeme
ja -intriige, et päeva lõppedes on rõõm, et me selle kõige keskel üldse
elus oleme. „Miracle“ räägibki hetkedest, mil sellest aru saame.“

Alan Olonen aka Kali Briis on Eesti muusikamaastikul juba pikalt tegutsenud
artist ja muusikaprodutsent. Alates 2013. aastast otsustas ta minna tagasi
juurte juurde ja hakata looma ja mängima muusikat ühes bändiga. Temaga
ühinesid *Laura Junson* (vokaal, synth) *Erko Niit* (kitarr,
taustavokaal) *Kaarel
Kuusk* (klahvpillid, synth, taustavokaal) ning *Hans Kurvits* (trummid)
ning sellest ajast alates esinetakse Kali Briis Bandina.

Maikuus ilmuvalt albumilt „Let’s Play Love“ leiab ühtekokku kaheksa Oloneni
kirjutatud lugu, mis ühes bändiga viiekesi arranžeerides üheks tervikuks
loodi. „Plaadil on sügav sisu,“ ütleb Alan. „Moraal on selles, et kui
armastust tõsiselt ei võta, võid saada kõrvetada, just nagu tulega
mängides. Ei tasu elada muinasjuttudes ja võtta eeskujuks seriaale või
filme. Pluss, üks kallistus või pilk räägib rohkem kui 1000 sms-i.“

Kes soovib plaati endale juba varakult seotada, saab seda teha Hooandja keskkonnas,
kus viimaseid päevi Kali Briis Bandi esimese ühise kauamängiva väljaandmist
toetada saab!


Plaadiesitluskontserdid toimuvad:
20.05 – Tartus, Genialistide klubis, Tartu Indiefestil
21.05 – Pärnus, Kultuuriklubis Tempel
27.05 – Tallinnas, Von Krahlis

Kali Briis Band @ FB
https://www.facebook.com/kalibriis/

Rada7.ee
25-05-2016
kell 14:03

Kali Briis Band avaldas uue singli ja kutsub reedel suurele kontsert-peole

Kali Briis Band avaldas täna uue singli “Paper“ enda maikuus ilmavalgust näinud debüütalbumilt “Let’s Play Love“. Ühtlasi kutsub bänd kõiki muusikasõpru reedel Tallinnasse Von Krahlis toimuvale viimasele plaadiesitluskontserdile, mis kulmineerub suure peoga.„Terve album räägib noore armastuse täiskasvanuks saamisest ning vaheetappidest seal vahel. “Paper“ räägib loo, kuidas rahulolematu inimene astub suhtesse ning püüab vastaspoolt muutma hakata sedasi, et temal endal mugav oleks. Teine pool jääb aga kannatama ning selles on ka loo moraal,“ kommenteerib sõnade autor Alan Olonen aka Mr Briis loo sisu. „Laulusõnad ütlevad: „You give me a shape but you give me no soul“ (sa annad mulle kuju, aga mitte hinge – toim.) Üks pool annab teisele kuju, aga lõpuks jääb alles vaid üks paberist tüüp, kes võib katki minna. Ning rahulolematu pool ei oska ses olukorras miskit peale hakata.“

Kali Briis Band tuuritas läinud nädalavahetustel Riias, Vilniuses, Tartus ja Pärnus. Sel reedel, 27.05 lõpetab kollektiiv enda Baltikumi plaadiesitlustuuri suure kontsert-peoga Tallinnas, Von Krahlis. Lisaks bändile astuvad lavalaudadele ka nende head sõbrad ja melomaanid, kes plaadimasinate taga peol raugeda ei lase. Plaate keerutavad Liisi Voolaid (Universal Music Baltics), Helina Risti (Zebra Island) ja Heidy Purga (Soulimelomaanid, Must Mesi).

kcx
25-05-2016
kell 14:36

mis teema üldse viimasel ajal on sellega, et peab loo sõnumi pikalt ja laialt lahti kirjutama. On hirm et keegi ei saa pihta?

Rada7.ee
30-11-2018
kell 10:04

Elektropopi muusik Kali Briis üllatab värske singliga


Elektroonilist pop-muusikat viljelev Kali Briis tõi täna kuulajate ette oma peatselt ilmuva albumi esimese loo “The Curse”. Kali Briisi värske plaat “Cloudy with a Chance of Briis” tuuakse kuulajateni detsembri teises pooles, eelkuulamist radaseitsmes võite oodata juba 13. detsembril.

Täna ilmunud sünge pealkirjaga esiklugu "The Curse" on kõlalt aga helge, ütleb laulja Alan Olonen. “Uue loo puhul oli käivitavaks mootoriks isu proovida raadiotes mängitud reggaetoni stiili. Hoidusin selle stiili ammendunud joontest ning kirjutasin loo Kali Briisile omases võtmes. Eesmärgiks oli luua lihtne lugu, mis kõlaks oma žanris uudsena. Et mitte muutuda liiga läägeks, lisasin ridade vahele omajagu sarkasmi,” sõnas muusik.

“Värske albumi esiksingel "The Curse" on minu varasemale loomingule sarnaselt energiline ja äreva heliga, kuid ei saa öelda, et see iseloomustaks detsembris ilmuvat plaati tervikuna. Plaadil on iga lugu ise nägu, olen ammutanud inspiratsiooni nii r’n’b-st, soulist, technost kui ka intelligentsest tantsumuusikast,” rääkis Olonen pikalt töös olnud stuudioalbumist “Cloudy with a Chance of Briis”.Artistinime Kali Briis kandev laulja ja produtsent Alan Olonen on viimased viis aastat tegutsenud koos laulja ja klahvimängija Laura Junsoni ja kitarrist Erko Niiduga ning erinevate tuntud Eesti muusikutega nagu Kaarel Kuusk, Tõnu Tubli, Hans Kurvits ja Karl-Markus Kohv.

Rada7.ee
17-12-2018
kell 14:59

Elektropopi muusik Kali Briis avaldas uue albumi


Elektroonilist pop-muusikat viljelev Kali Briis avaldas täna oma kuuenda stuudioalbumi “Cloudy with a Chance of Briis”.

“Cloudy With A Chance of Briis” räägib Kali Briisile omaselt sarkastilise loo. Kali Briisi artistinime kandev laulja ja produtsent Alan Oloneni sõnul on uus album eklektiline, kuid seda seob läbiv lugu. “Lugude muusika ja sõnad lahkavad nutipõlvkonna probleeme. Lood on edasi antud just sellisel kujul, nagu need meie generatsioonile kõige vastuvõetavamad on - valjult, lühidalt ja elektrooniliselt,” rääkis Olonen oma värskest stuudioalbumist “Cloudy with a Chance of Briis”.

“Viidates plaadi pealkirjale, antakse ümber nurga lootust, et olukord on pilves selgimistega. Nutiajastu ei pea meid tingimata viima üksteisest eemale. Muusika on hea viis inimesi ühendada,” sõnas muusik.

“Cloudy with a Chance of Briisi” albumikaane autor on argentiina kunstnik Mariano Pecinetti. “Spotify keeles esimese hooga meie uue albumi kujunduse liigse alastuse näitamise tõttu ära. Võtsime nendega ühendust ja õnneks võeti originaalkujundus vastu ikkagi sellisena, nagu ta mõeldud oli,” ütles Olonen.

Kali Briis on viimased viis aastat tegutsenud koos laulja ja klahvimängija Laura Junsoni, kitarrist Erko Niiduga ning erinevate tuntud Eesti muusikutega nagu Kaarel Kuusk, Tõnu Tubli, Hans Kurvits ja Karl-Markus Kohv.