Garbanotas Bosistas

08-05-2015 | Lisas: Miller
Garbanotas Bosistas

Garbanotas Bosistas ehk “lokkis bassist” on psühhedeelne rokk-ansambel Vilniusest, kes tegutsenud alates 2008 aastast. Nende juured ammutavad inspiratsiooni vabadusest, armastusest, rahust & rock’n’rollist. Tänaseks päevaks on bänd välja andunud kaks albumit: 2012. aastal ilmunud "Venera" ja 2015. aastal ilmavalgust näinud "Above Us".

Kodumaal on Garbanotas Bosistas laialt tuntud ja tegutsemisaastatega on endale kogutud ka arvestatav fännipagas. 2015. aastal pärjati neid kodumaal aasta alternatiiv-ansambli auhinnaga. Garbanotas Bosistas ei ole ka siinsele publikule võõras - 2015 esitleti Sinilinnus koos Frankie Animaliga oma teist kauamängivat “Above Us” ja möödunud aastal pärjati neid Tallinn Music Weekil publiku lemmiku auhinnaga. Nende kontserdid on kõlapinda tekitanud nii Positivusel kui Liverpool Sound City festivalil.

Kontakt

  • Garbanotas Bosistas
  • https://garbanotasbosistas.bandcamp.com
  • Email:
Rada7.ee
03-10-2017
kell 21:17

TMW2016 publiku lemmikartist Garbanotas Bosistas üllitas uue singli ja video „Last Summer's Day“


2016. aastal Tallinn Music Weeki publiku lemmikartistiks ja Leedu parimaks alternatiivbändiks valitud Garbanotas Bosistas (tlk „lokkispäine bassist“, leedukate jaoks ka „krutskit täis peaga”) on pärast poolteist aastat kestnud vaikelu taas jõud kokku kogunud ning avaldas singli „Last Summer’s Day“.

„Selle loo materjal on meie kõrvu ja mõtteid kummitanud pea kaks aastat. Lugu võrsus pinnasest, kuhu on koondunud suvine kulgemine, paljud juhukohtumised ja öised vestlused. See laul on suvest, mägede tippudest ja päevade haripunktidest, tõdetest ja lokkidest“ kommenteerib laulu Garbanotas Bosistase kitarrist Mantas Joneikis.

Loole „Last Summer’s Day“ vändatud muusikavideo on esimene bändi üheksa-aastase tegutsemisaja jooksul. „Arvasime, et ei suuda kunagi oma loomingut korralikult visualiseerida. Sestap palusime oma sõpradelt, et nad kannaksid paberile oma mõtted, mis neil tekivad meie lugusid kuulates. Martynas Valius, meie hea sõber, oli esimene, kes meid aidata suutis. Ning ta sai sellega suurepäraselt hakkama! Sellesse videosse on koondunud kokku kõik, mis vaja – inimene, mäed, liikumine, hirm liikumise ees, ärevus, vaade linnulennult.“Video presentatsioon toimus 12 Vilniuse baaris: „Me ei tahtnud korraldada suurt ja ametlikku video esitlust. Baarid resoneerivad selle looga suurepäraselt – need on kohad, mis ühendavad inimesi ja ideid. Baarist koju jõudmine on parim aeg laulusõnade kirjutamiseks – lühike, kuid kirgas hetk eneserefleksiooniks.“

„Last Summer’s Day“ on salvestatud Snorre Bergerundi stuudios Ymir Audio. „Last Summer’s Day“ on esimene singel pärast Garbanotas Bosistase 2015. aastal ilmunud täispikka albumit „Above Us“.