Kuula: Black Bread Gone Mad - "Ayibobo"

Garbanotas

08-05-2015 | Lisas: Miller
Garbanotas

Garbanotas Bosistas ehk “lokkis bassist” on psühhedeelne rokk-ansambel Vilniusest, kes tegutsenud alates 2008 aastast. Nende juured ammutavad inspiratsiooni vabadusest, armastusest, rahust & rock’n’rollist. Tänaseks päevaks on bänd välja andunud kaks albumit: 2012. aastal ilmunud "Venera" ja 2015. aastal ilmavalgust näinud "Above Us".

Kodumaal on Garbanotas Bosistas laialt tuntud ja tegutsemisaastatega on endale kogutud ka arvestatav fännipagas. 2015. aastal pärjati neid kodumaal aasta alternatiiv-ansambli auhinnaga. Garbanotas Bosistas ei ole ka siinsele publikule võõras - 2015 esitleti Sinilinnus koos Frankie Animaliga oma teist kauamängivat “Above Us” ja möödunud aastal pärjati neid Tallinn Music Weekil publiku lemmiku auhinnaga. Nende kontserdid on kõlapinda tekitanud nii Positivusel kui Liverpool Sound City festivalil.

Kontakt

  • Garbanotas
  • https://garbanotas.bandcamp.com
  • Email:
Rada7.ee
03-10-2017
kell 21:17

TMW2016 publiku lemmikartist Garbanotas Bosistas üllitas uue singli ja video „Last Summer's Day“


2016. aastal Tallinn Music Weeki publiku lemmikartistiks ja Leedu parimaks alternatiivbändiks valitud Garbanotas Bosistas (tlk „lokkispäine bassist“, leedukate jaoks ka „krutskit täis peaga”) on pärast poolteist aastat kestnud vaikelu taas jõud kokku kogunud ning avaldas singli „Last Summer’s Day“.

„Selle loo materjal on meie kõrvu ja mõtteid kummitanud pea kaks aastat. Lugu võrsus pinnasest, kuhu on koondunud suvine kulgemine, paljud juhukohtumised ja öised vestlused. See laul on suvest, mägede tippudest ja päevade haripunktidest, tõdetest ja lokkidest“ kommenteerib laulu Garbanotas Bosistase kitarrist Mantas Joneikis.

Loole „Last Summer’s Day“ vändatud muusikavideo on esimene bändi üheksa-aastase tegutsemisaja jooksul. „Arvasime, et ei suuda kunagi oma loomingut korralikult visualiseerida. Sestap palusime oma sõpradelt, et nad kannaksid paberile oma mõtted, mis neil tekivad meie lugusid kuulates. Martynas Valius, meie hea sõber, oli esimene, kes meid aidata suutis. Ning ta sai sellega suurepäraselt hakkama! Sellesse videosse on koondunud kokku kõik, mis vaja – inimene, mäed, liikumine, hirm liikumise ees, ärevus, vaade linnulennult.“Video presentatsioon toimus 12 Vilniuse baaris: „Me ei tahtnud korraldada suurt ja ametlikku video esitlust. Baarid resoneerivad selle looga suurepäraselt – need on kohad, mis ühendavad inimesi ja ideid. Baarist koju jõudmine on parim aeg laulusõnade kirjutamiseks – lühike, kuid kirgas hetk eneserefleksiooniks.“

„Last Summer’s Day“ on salvestatud Snorre Bergerundi stuudios Ymir Audio. „Last Summer’s Day“ on esimene singel pärast Garbanotas Bosistase 2015. aastal ilmunud täispikka albumit „Above Us“.

Rada7.ee
11-12-2017
kell 21:14

Leedu psühhedeelse roki lipulaev Garbanotas Bosistas avaldas uue albumi Room for You

Garbanotas Bosistas - Room for You. Foto: Tomas Lukšys, Gediminas Venckus. Disain: Šarukas Joneikis.Garbanotas Bosistas - Room for You. Foto: Tomas Lukšys, Gediminas Venckus. Disain: Šarukas Joneikis.
2016. aastal Tallinn Music Weeki publiku lemmikartisti tiitli noppinud ja Leedu Muusikaauhindade jagamisel parimaks alternatiivbändiks valitud psühhedeelse roki kollektiiv Garbanotas Bosistas avaldas uue albumi „Room for You“. Uue albumi esitlus toimub 14. detsembril Vilniuse suurimas alternatiivklubis Loftas.

„Album koosneb üheksast loost ja meil võttis üksjagu aega, et ühendada laulud terviklikuks helirännakuks. Mõned viisid ja tekstid olime pannud tallele juba viie aasta tagusest ajast. Varem ei tundunud hetk veel õige, et need päevavalgele tuua. Tuli lihtsalt oodata, et päevade ja ööde möödumisel viisid ja sõnad settiksid ning laulud annaksid end õigel viisil kätte,“ kommenteerib bändi kitarrist Mantas Joneikis.

Tänasest on album „Room for You“ kuulatav Spotify, iTunesi, Deezeri ja Bandcampi vahendusel, vinüülina saab kogumiku soetada järgmisel nädalal Loftases toimuvalt esitluselt või muusikaagentuuri Tilto namai (shop@tilto-namai.lt) kaudu tellides. Eesti plaadipoodidesse Gramophonetree Records ja Nailboard Rock Shop jõuavad vinüülid ülejärgmisel nädalal.

„See, et album kohe ka vinüülina ilmuks, oli oluline meile kolmel põhjusel: esiteks suure formaadi tõttu; teiseks rituaali pärast, mis vinüülide kuulamisega tavaliselt kaasneb ning kolmandaks helikvaliteedi nimel. Ja kui mingil põhjusel peaks digimaailma tekkima mõra, nagu filmis „Blade Runner 2049“, saab kauamängivat ikkagi kuulata,“ sõnas Mantas.

Album „Room for You“ salvestati, miksiti ja masterdati stuudios Ymir Audio ning selle andis välja Leedu muusikaagentuur Tilto namai.

Albumit „Room for You“ saab kuulata siit:

https://open.spotify.com/album/2VBV17Cd0Im61KcJxQxb4M (Spotify)
https://itunes.apple.com/lt/album/room-for-you/1322452892 (iTunes)
http://www.deezer.com/us/artist/6748449 (Deezer)
https://garbanotasbosistas.bandcamp.com (Bandcamp)

Rada7.ee
06-11-2018
kell 14:39

Kunstkõrb ja muud trikid värskes Garbanotase videos


Uus singel “Liūdnos akys” (“Kurvad silmad”) ja maagiline video – Garbanotas sammub sügise viimasesse kuusse heade uudistega fännidele, lisaks värske album, mis ilmub detsembris. Aasta on möödunud nende eelmisest albumist “Room for You” ning nüüd on bänd valmis järgmiseks, seekord leedukeelseks albumiks “Paskutinė Saulė” (“Viimane päike”).

“Kolm aastat tagasi istusin ühes Vilniuse kohvikus, veidi kurvameelsena, ning mõtlesin tulevikuplaanidele. Ühtäkki ilmutasid mulle Vilniuse jumalannad ning andsid paberilipiku, kus peal oli mahatõmmatud kurb silm ning sõnad “no more sad eyes”,” räägib singli saamisloost bändi laulja Šarukas.Video režissöör Titas Sūdžius ütleb, et seekord tahtis ta teha video, mis ei paljastaks kõike esimesel vaatamiskorral. Video, mis muutub iga vaatamiskorraga aina põnevamaks. See muidugi esitas korraliku väljakutse kogu meeskonnale. “Meil on nii palju erinevaid stseene filmida nagu lühifilmis, mistõttu ajakava pidi olema eriti hoolikalt planeeritud. Osad võttekohad pidi juba nädal varem ette valmistama, spetskostüüme oli tarvis ning stuudiosse tegime kunstkõrbe,” räägib video produtsent Laurynas Mataitis (Scuare Production House).

Hüpnootiline ballaad “Liūdnos akys” oma uue videoga on sissejuhatus uuele albumile. Bänd - Šarukas Joneikis, Mantas Joneikis, Kipras Pugačiukas ja Mantas Augustaitis – kommenteerib, et see on katse sammuda Leedu muusikalide vaimus. Veidi moodsama lähenemisega küll, kuid albumit on läbimas üks tervikuks siduv lugu.

“Paskutinė Saulė” ilmub digitaalselt ja vinüülil detsembris. Leedus toimuvad esitluskontserdid vahetult enne jõule, Lätti ja Eestisse ning veel mõnda Euroopa paika lubab bänd külastada uue aasta alguses.
Foto: Gytis VidžiūnasFoto: Gytis Vidžiūnas
Garbanotas:
https://www.facebook.com/garbanotas/
http://instagram.com/garbanotas
https://twitter.com/garbanotasbo