ekke

18-08-2015 | Lisas: Motacilla

Muusika ja helid on minu jaoks alati väga olulised olnud. Põhjalikumalt alustasin helimaailmaga tutvumist Balti Filmi- ja Meediakoolis, kus õppisin helirežii erialal. Sealt sain impulsi helide musikaalsemal viisil kasutamiseks ja asusin edasi õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias elektroakustilise loomingu suunal. Eriala juhendajateks Helena Tulve ja Margo Kõlar. Muusikas huvitavad mind eriti erinevad kõlavärvid ja muusikaliste ja mitte muusikaliste instrumentide ja helide ühendamine. 

Kontakt

evertp
01-09-2015
kell 11:38

Ekke uus materjal saab kohe-kohe ühe üle-ookeani plaadifirma poolt reliisitud. Olen selle plaadi mitme päeva jooksul umbes 30 korda läbi töödelnud oma kõrvadega... kuidas nüüd öelda? Ütlesin Ekkele, et ta tabas täpselt kümnesse. See album mille kohta ta ise ütleb, et "see pole kindlasti "less is more"-labum" pakub kuulamisel lausa rõõmu, selles plaadis on kõike seda mida ma muusika juures hindan ja armastan. Ja seda on tohutult. Mitmendal kuulamisel avastan ma järjest uusi asju, ja see pole nii mitte iga albumiga.

Eile käisin Ekket küsitlemas tema Vilmsi tänava stuudio-katusekorter-tüüpi stuudios, vaatasin üle ta tehnika, ta modulaarsüntesaatorid ja kitarrid ja orelid, ning üsna pea valmib minu visiidist intervjuu. Postitan selle kohe, kui Detroidi plaadifirma on oma tööga ühele poole saanud - siis palun lugege meie jutt läbi ja pange albumile kõrv külge.

mu5tr1d
01-09-2015
kell 14:30

Olen seda eksklusiivset materjali oma kõrvaga kuulnud ja mitu korda albumit kuulanud. Võin julgelt öelda, et see võib kuulajat üksjagu rõõmustada.

Trash
01-09-2015
kell 14:48

Mulle ka see album väga meeldis. Tööl kuulasin, head tuju ja värsket energiat voolas sisse kuupmeetrite kaupa.

evertp
05-10-2015
kell 00:21

Intekas: http://www.rada7.ee/artikkel/85057/Ekke-Vastrik-Mulle-on-alati-meeldinud-muusikat-teha/

Album "Chasm" https://detund.bandcamp.com/album/chasm

evertp
09-03-2016
kell 22:28

ekke uus muusikavideo loole "once when..."Video autorid: Alyona Movko ja Lennart Lennuk.
Alyona lummavat visuaalivõlu saab järgmisena näha/tunda juba ekke "Chasm" vinüüliesitluse peol nii Tallinnas kui Tartus!
Tallinn 16.03: http://www.rada7.ee/yritus/87529/
Tartu 17.03: http://www.rada7.ee/yritus/87530/

painkiller
14-11-2016
kell 14:13

Ekke on soundclaudi üles pannud vhea live lindistuse:

Rada7.ee
12-02-2018
kell 21:52

Plaadifrma Detroit Underground alt Ilmus elektroonilise muusika helilooja ekke uus LP ”Klangfarbenmodular”

Klangfarbenmodular on album, mis tegeleb peamiselt abstraktsete tekstuuride, glitchivate
biitide, nostalgiliste sündimeloodiate ja sound designiga. Nagu ka albumi pealkiri viitab on ekke üks põhilisi eesmärke leida tema jaoks uusi põnevaid kõlavärve, tekstuure ja tämbreid. Teiseks oluliseks elemendiks on ekke jaoks tema instrument - modulaarsüntesaator. Ekke Västrik on õppinud helirežiid, kompositsiooni ja vabaimprovisatsiooni ja tema süntesaator on olnud ammendamatuks inspiratsiooniallikaks.ekke ”Klangfarbenmodular”ekke ”Klangfarbenmodular”
Albumi lood on komponeeritud ja salvestatud ajavahemikul 2015-2017. Enamus materjali on salvestatud stuudios improvisatsioonide käigus. Hiljem on kõik lood järeltöötluses läbinud mitmeid reinkarnatsioone. Kuigi põhiline helimaterjal on masinate poolt tekitatud leidub albumil ka välja salvestusi ja heliobjektide poolt tekitatud helisid.

Albumi avaldamist toetasid: KULKA, EAÜ, EEL
Komponeeris, salvestas ja miksis- ekke
Master: Peeter Salmela
Kujundus: layer based human activities

Albumiesitlus toimub 10.märtsil kell 20.00 Mim-stuudios.

Rohkem informatsiooni:
ekke bandcamp.com-is
ekke facebook