RAINER JANCIS

26-03-2015 | Lisas: Kitarrionu

Rainer Jancis on multiinstrumentalist vabakutseline muusik, helilooja ja produtsent. Aastatepikkune loominguline tegevus ei ole piirdunud vaid muusikalise loometööga - kunstnik on olnud kaasategev ka performance - kunstis ning teistes interdistsiplinaarsetes koostööprojektides nii Eestis kui ka välismaal (Saksamaa, Portugal, USA, Norra). Originaalne helilooming on aastate jooksul täiendanud erinevaid videokunsti töid, filme, etendusi, TV helikujundusi, jms.Kauaaegne elamine ning loominguline töö välismaal on loonud tihedad sidemed kohalike loomeinimestega, mis on võimaldanud lavale tuua huvitavaid koostööprojekte nii välismaal kui Eestis.


Kontakt

  • RAINER JANCIS
  • http://rainerjancis.image.ee/
  • Email:
indikaator
26-03-2015
kell 20:22

kas on ka füüsilisel kujul plaat tulemas.ootame

ivo
27-03-2015
kell 11:08

Rainer Jancis esitleb uut singlit Hunger

Rainer Jancis esitleb täna Eesti Popsi esitluskontserdil kinos Sõprus oma uut singlit "Hunger". Singel ilmub koos lisalooga Trash Can Dance leibeli alt kassetil. Täispikk plaat ilmub 1. mai 2015.


Leibeliboss Trash kirjutab: "Rainer Jancisel on koostöös Mart Aviga suverinnal ilmumas täispikk album, mis sisaldab Raineri loodud muusikat ning Mardi poolt vokaali ning lüürikat pakkuvat panust. CD albumile järgneb kõigi eelduste kohaselt vinüül, otsa aga teeb lahti helikassett - kahe looga singel. Singli põhilugu, ehk A küljel asuv "Hunger" tõi minule silme ette üheksakümnendate alguse indieskene, siit suurima paralleelina Morrissey. Kohati täppub ka Mart Avi vokaal hetkeks Moz´i omaga, kuid pigem loob mu peas seda kuvandit träki muusikaline ülesehitus, kust kumab justkui läbi briti rockstaari ignorantset enesekindlust, ülbet üllatamisiha ning valmisolekut segada hämarklubi undergroundi ning ameerikalikkust popmuusikasse. B poolel on instrumentaalne demolugu, mis alul haigutab oma kurva kitarriga minuti jagu postrocki ilmingus, aga vaikselt keerab end ülesse ning kolmandal minutil laseb taeva poole juba värvilisi rakette ning pakub mõnusat, isegi tantsakat, psühhedeelset gruuvi. Kassetil olev B-träkk sellisel kujul albumil ei ilmu."


Meediana on kasutatud C10 virgin tape kassette valge korpusega, millel on värviprindis kassetikleebis. Karp standartne läbipaistev. Vaheleht on kassetisinglile omaselt ühekülgse värviprindiga ning 160 grammisel paberil. Kujunduses võtsin šnitti kaheksakümnendate promosinglite layout´ist ning lisasin sinna piisakese The Smiths´i kassettide kujundusesteetikat. Tiraaž on 35 kassetti, neist 5 läbipaistva korpusega kassettmeedial.Rainer Jancis astub üles kell 22:15 kinos Sõprus.

Kitarrionu
01-04-2015
kell 22:29

Täiesti füüsilise täispika CD plaadi ilmutamine toimub 1.mai.2015 Von Krahlis :). Promosingel on ka füüsiliselt plaadina olemas

Rada7.ee
28-04-2015
kell 21:31

Rainer Jancise reedel esitletavalt plaadilt uus singel TerenceVeel üks singel, napilt enne albumi ilmumist ja esitlust. Daamid ja härrad, reedel, 1. mail Von Krahlis esitletava Greedy Shopping Disaster pealt singel Terence:Von Krahlis on esitluskontserdi külaliseks Lexsoul Dance Machine. Rainer Jancis Band esineb koosseisus: Mart Avi - vokaal; Rainer Jancis - kitarrid; Hans kurvits - trummid; Siim Avango - bass; Madis Muul - klahvpillid.

Kontserdi lisainfo: http://www.rada7.ee/yritus/82715

Jim Piim
03-05-2015
kell 19:54

Ütleme nii, et plaat on huvitav. Avi jorutamist on natukene liiga palju (paras ports oleks olnud vast max 2-3 Avi lugu).

Ja mõelda vaid, milline see album oleks olnud ML originaal koosseisu poolt tehtuna.... ;)

(9. träkk meenutab natukene 28 Weeks later tunnusmeloodiat. Ja paaris kohas on veel "seda ma olen enne kuulnud!" tunne) https://www.youtube.com/watch?v=i6OtF7daIPM

Jim Piim
03-05-2015
kell 19:55

CD vahel oleks oodanud ikka sõnu ja downloadi koode ka.

Jim Piim
03-05-2015
kell 20:05

@Kitarrionu
Kas uued ja vanad lood on kunagi plaanis ka vinüüli peale panna?

evertp
04-05-2015
kell 16:06

@Kitarrionu
Kas uued ja vanad lood on kunagi plaanis ka vinüüli peale panna?


Rainer Jancise sooloprojekt on ju hoopis järgmine level. Minumeelest ta ise rõhutab ka seda oma loomingus. Metro Luminal ja Jancise uus kraam ei sobi isegi sama vinüüli erinevatele pooltele.
Just relax and read a book. The end.

evertp
04-05-2015
kell 16:10

Karta on, et varsti on meil Avist sama moodi kõrini nagu meil on kõrini Vainolast. e

Kitarrionu
05-05-2015
kell 13:53

Hetkel on uudised järgmised: Uus plaat on poes müügil. Tulevad vinüülid nii minu soolo album , kui vanad metrod. Vinüülile panen vähem lugusid Avi vokaaliga, ehk siis valin parimad välja ja ülejäänud instrumentaal. Üldse tuleb vinüül väikese "vigade parandusega" ja kindlasti väärt soetamist. Vanadest Metrotest otsustasin, et 1 -se na teeks Coca Cola ja sügiseks planeerin siis 2 vinüüli sama aegset välja laskmist + Uut CD-d praeguse ansambliga ja ainult instrumentaal lugudega. Ilmselt mängiks vinüüli esitlusel siis u. 5-6 coca cola lugu praeguse bändiga ja äkki Vainola tuleks ja laulaks. Eks näis kas plaan realiseerub. Vaiko Eplik oli küll nõus uuel (instrumentaal) plaadil paaris loos laulma, aga pean veel mõtlema kas tasub ainult instrumentaalse plaadi ideest loobuda. Praeguse bändiga olen väga rahul ja kes viimasel kontserdil käis teab, et tasub olla. Evert ütles põhimõtteliselt kõik välja, mis mul endal öelda oleks. Paganase kompott on, aga õnneks maitsev :) .... aa ja selle Terence kohta ütleks, et on tegemist sellise lühikese siduva nalja looga, valisin ta teiseks singliks, et ei hakkaks Hungeriga konkureerima meeleolult, ja tekitaks tunde, et kogu plaat ei ole nii sünge .... eriti kui veel nii mõnedki näiliselt tumedad lood mustast huumorist kubisevad. Kui keegi plaati kuulanud, siis saab ehk aru, kui keeruline mul seda 1/2 looga tutvustada.

Jim Piim
08-05-2015
kell 22:53

Suurepärased uudised!!!
(ja uus plaat läheb iga kuulamisega aina paremaks). :)

Kitarrionu
10-05-2015
kell 12:15


Ja siin online link kust albumit osta saab :
"Greedy Shopping Disaster" osta online

Tuletan meelde, et kui ostad minu CD-d toetad otseselt minu tegevust ja aitad kaasa järgmise plaadi kiiremale valmimisele.

indikaator
18-05-2015
kell 19:39

plaat ikka väga hea.vinüül tulgu ikka sama , mis cd.tulevikus pange se Avi eesti keeles ka laulma.

Trash
20-05-2015
kell 00:01

Rainer saatis plaadi paar nädalat enne albumi ilmumist tutvumiseks ning siis kirjutasin talle sedasi:

"No nii. Kuulasin esmakordselt läbi ning järjest rohkem õhevile läksin. Minu kõrvade jaoks oled sa teinud täiesti ägeda southern gothic albumi, sellise kiiksuga dixieländi millest kumab musta huumorit. Ja minu arust Mart Avi vokaal sellises lausas westernis sobib imehästi, sest loob mingit ristumist, hõõrumist, aga samas ka nii naturaalne. Nagu hollandi immigrant pandaks mitmenda põlve jänkidega bändi tegema, poiss kellel juuksed sassis ja naer näos teeb mussi baarisuitsust läbi imbunud vanamehenässidega. "

Peatselt võtan albumi ka ette, sest siin on lugude järjestus natuke teine kui mulle saadetud failide puhul, kuid arvan, et äge fiiling on sama. Et siis mulle väga meeldis ja soovitan!

evertp
14-08-2015
kell 00:56

Kukemuru Ambientil oli jälle teises kontekstis äge kuulda, kuigi oli juba nii hiline kellaaeg, et silmad tahtsid vägisi kinni vajuda. Hoidsin nad vägisi lahti, aga peale live lõppu läksin ja kukkusin ka näoli telki.

Trash
14-08-2015
kell 21:23

Kukemuru Ambienti ja päev varem toimunud Helsingi live´i jaoks ilmus Andrea Belfi & Rainer Jancise koostöö EP "Szczyz" helikasseti kujul. Küsige Raineri käest kui huvi on, sest tõenäoliselt kõiki kassette veel kahe kontserti jooksul veel läbi ei müüdud.

Siin pilte kassetist.

evertp
13-10-2015
kell 11:51

Eilse "Fantaasia" järelkuulamine klassikaraadios, saatekülaliseks Rainer Jancis:

http://klassikaraadio.err.ee/v/fanta/saated/a7fd9ac2-6eae-4a44-9c09-a838fa4ce627/fantaasia-rainer-jancis

y y y

Kitarrionu
03-01-2017
kell 13:30

http://www.lasering.ee/index.php?make=item_show&toote_id=53510

Jim Piim
06-01-2017
kell 23:31

y

Rada7.ee
18-10-2017
kell 22:54

Rainer Janciselt uus singel "Time To Make Some Fuckin Donuts"

Rainer Jancis valmistub veel sel aastal ilmuvat albumit avaldama, soojenduseks aga kõigepealt singel "Time To Make Some Fuckin Donuts".