Ivo Kiviorg
Ivo on olnud radaseitsme aegade algusest selle eestvedaja ja üks kirjutajatest. Aja jooksul teinud kaastööd pea kõikidesse kohalikesse päevalehtedesse ja hunnikusse ajakirjadesse ning olnud nõu ja jõuga abiks mitmete ürituste ja festivalide korraldamisel.

Autori Ivo Kiviorg artiklid

Pildid: R.E.M. 11. septembri kontsert Tallinnas

15-09-2008 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

11. septembri õhtul andis viimase stuudioalbumi «Accelerate» tuuri raames kontserdi R.E.M., kelle jaoks Tallinna show oli ka juubelikontsert, sest oli selle tuuri 50. esinemine. Bänd tundis end laval suurepäraselt ning esitas fännide rõõmuks ka väga harva kontsertidel ettekandmisele tulevaid lugusid. Laulja Michael Stipe oli täis positiivset energiat, tantsis laval, laulis läbi ruupori ning üllatas rahvast juba esimeste lugude ajal, heites peale mängimist oma suupilli esiridadesse. Pildistas Hanna Lehari.

Pildid: Soojendus R.E.M. kontserdiks - pressikonverents

11-09-2008 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

Neljapäevase, 11. septembri kontserdi puhul toimus kolmapäeval meedia rõõmuks pressikonverents. Küsimustele vastas bändi laulja Michael Stipe isiklikult, võimalus oli pildistada ja filmida palju jaksas. Radaseitsme poolt seekord R.E.M. teemalist ristküsitlust ei tehtud, samas pakume valiku paljuütlevaid näoilmeid. Pildistas Hanna Lehari.

We Are Scientists – Inglismaal staarid, Ameerikas underground

06-09-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Brooklynist pärit tantsulise indie-rocki punt We Are Scientists avaldas paljudele muljet oma 2005. aasta albumiga “With Love & Squalor” ning ka enesele üllatuseks, jõudsid sellega edetabelitesse. Järgnevad kaksteist kuud olid sisustatud esinemistega, mis lõppes väljamüüdud Inglismaa kontsertide seeriaga. Aasta 2008 tõi uue plaadi “Brain Thrust Mastery” koos veelgi kõrgemate edetabelipositsioonidega ning nüüd on käes aeg, mil järgmine kontsert on Tallinnas. We Are Scientists esineb järgmisel neljapäeval, 11. septembril Saku Suurhallis toetamaks R.E.M. uue plaadi “Accelerate” tuuri. Küsimustele leidis aega vastata bändi üks tähtsamatest härradest, bassimängija Chris Cain.

Pildigalerii: Rabarock 2008

16-07-2008 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

Neljas Rabarock tõestas end olulise ja jätkusuutliku muusikafestivalina Baltikumis – festivalil esines 18 bändi kaheksast eri riigist ning külastas üle 12 000 muusikasõbra. Rabarockil 2008 esinesid: Sparks (USA), The Fall (UK), Danko Jones (CAN), Helloween (GER), Black Lips (USA), Electric Eel Shock (JPN), Pitchshifter (UK), Fujiya & Miyagi (UK), Truckfighters (SWE), Kotiteollisuus (FIN), Los Bastardos Finlandeses (FIN) ja Eestist Vaiko Eplik & Eliit, HU?, Silvi Vrait & Ultima Thule, Metsatöll, Psychoterror, Propeller, Compromise Blue.

Hybrid Theory'st Linkin Parkini ja Riia

17-06-2008 | Kategooria: üritused | kirjutas: Ivo Kiviorg

Ajal, mil ilmus bändilt nimega Hybrid Theory samanimeline EP, tekitas see elevust küll. Muidugi mitte kauaks, sest tollal oli lisaks kõigele muule vaja päevas vähemalt kümme uut nu-metal’i bändi üle kontrollida, aga sellegipoolest jäid lood alles, meenutamaks, et sellest bändist võib midagi saada. Saigi. Seda küll hoopis nime all Linkin Park, sest bänd Hybrid jonnis nime pärast. Suurepäraselt nu-metal’i vaimu näitav nimi aga sai debüütalbumi nimeks, moodsalt kandiliste sulgude vahel. „[Hybrid Theory]” sobis nii mõnegi pummelungi taustaks mängima. Päris tantsusaalihitiks ei saanud, sest üldjoontes oli see minu jaoks natuke liiga pehme kraam. Paljudele teistele inimestele ilmselt meeldis see natuke rohkem, sest plaadimüüginumbrid tõusid kiiresti miljonitesse ja album osutus 2001. aastal Ühendriikides müüduimaks. Sellele järgnesid suurejoonelised tuurid ja Grammy. Peadpööritav edu osutus muidugi tolleaegse minu jaoks liiga paljuks, sest nii ei ole väga true.

Sparks pakub Rabarockil väga hoolikalt valitud noote

10-06-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Vähesed bändid võivad ülbitseda 38 aastase karjääriga, mis on sisaldanud palju muusikamaailma muutnud hetki ja helisid. Vennad Ron (klahvpillid) ja Russell Mael (laulja), kes moodustavad kollektiivi nimega SPARKS, võivad igal juhul seda teha. Nende mõju on ulatunud selliste bändideni, nagu näiteks Queen, The Pet Shop Boys, Faith No More, Franz Ferdinand ja The Darkness ning see nimistu ei piirdu muidugi ainult mitte nende nimedega . Hiljuti ilmus nende kahekümne esimene (21!!!) album, mille puhul on neil 21 kontserdiga tähistuspeod Londonis, kus nad mängivad igal kontserdil kronoloogilises järjestuses oma albumid tervikuna ette. Viimane üritus sarjast on suurejooneline uue albumi esitlus. Ron on välja arvutanud, et selle jooksul peavad nad mängima 4 825 623 nooti.

Massive Attack Eestis juba esmaspäeval. Hetkeseisust annab ülevaate Daddy G.

04-06-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Esmaspäeval, 9. juunil, esineb Tallinnas Briti kultusbänd Massive Attack, kes oli üheks peamiseks alusepanijaks muusikastiilile nimega trip-hop. Nende debüütplaati “Blue Lines” peetakse albumiks, mis on mõjutanud oluliselt Suurbritannia muusikalist suunda. Kontsert saab olema ainus Baltimaades ja kõige esimene etteaste Euroopa tuuril ning sealjuures samuti esimene enese proovilepanek bändile enne Meltdown festivali, mille kuraatoriks on Massive Attack sellel aastal valitud. Meltdown on ainulaadne muusika- ja kunstisündmuste festival Londonis, mille programmi koostamine on äärmiselt suur au. Varem on festivali kureerinud näiteks Elvis Costello, Nick Cave, David Bowie, Morrissey, Patti Smith, Jarvis Cocker ja teised kuulsad muusikategelased. Lisaks on bändil vaikselt valmimas ka uus album.

Legend homme Tallinnas – Bob Dylan

03-06-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Homme, kolmapäeval, 4.juunil saabub oma Euroopa tuuriga Tallinnasse legendaarne Bob Dylan, kes on viimaks 67 aasta vanuses oma “lõputa tuuri” raames esimest korda ka Baltikumi jõudmas. Dylan jõuab Tallinnasse St. Peterburgist ning annab päev hiljem kontserti ka Vilniuses, mis saab ühtlasi olema ka tema naasmine oma suguvõsa juurte juurde. Dylani Euroopa tuur algas 26. mail Islandilt ning lõppeb 11. juulil Portugalis Lissabonis.

Pildid: José Gonzalez

29-04-2008 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

Pühapäeval 27. aprillil pressis klubisse Hollywood üle tuhande inimese, et saada osa juba eelmüügist väljamüüdud José Gonzaleze kontserdist. „Raske oli uskuda, et kõik need inimesed klubisse ära mahuvad, aga mahtusid ja kogu see tuhandepealine publik suutis klubiatmosfääris ka täiesti hiirvaikselt ja lausa hinge kinni pidades muusikat kuulata“ imestas Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm.

Tagasihoidlik José Gonzalez

21-04-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Pühapäeval, 27. aprillil, jõuab Jazz’n’Motioni ja Jazzkaare koostööna esmakordselt Eestisse José Gonzalez — Argentiina päritolu Rootsis sündinud laulja-lugudekirjutaja, kelle selle tuuri USA piletid müüdi välja ülikiirelt ning järelturg e-Bays toimus juba uskumatute hindadega. Sama edu paistab saatvat ka teda Euroopas. Vaid Eesti on erand ning pileteid on veel pühapäevasele kontserdile saadaval. Kui tegemist on sellega, et siia jõuavad vahel asjad veidi hiljem, siis üritan nüüd seda olukorda kiire tutvustava intervjuuga parandada.

Segadus nimega Korn

29-02-2008 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

Korni Eestis toimunud kontserdist kirjutada on igal juhul raske. Probleem on selles, et kontsert toimus aastal 2008. Kontserdi järel oli kerge segadus, sest see bänd polnud enam päris see bänd ning, ausalt öeldes, polnud ka ju ma ise enam päris see. Kui ajaliselt määratleda, siis võib öelda, et kuskil põhikooli lõpuklasside ja keskkooli alguse üks olulisemaid bände. Ilmselt sel ajal oleks naernud, kui keegi oleks öelnud, et oled Korni kontserdil, istud üsna rahulikult ja väga nagu ei tahagi lava ette ronida ning hullunult hüpata.

Uut kvaliteetset popprokki - Dahling

22-02-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Hoolimata sellest, et Dahling on tegev juba pikka aega ja nimi on rohkem kui tuntud, on seni nende muusika kuidagi mööda hiilinud. Võib öelda, et Tartus olid nad lausa kuulsad, ning on liikunud ka jutte edukatest esinemistest lõunanaabrite juures. Võib-olla on Eesti siiski piisavalt suur selleks. Nüüd siis aga lõpuks debüütplaat ja seda uhkelt ning esinduslikult. Esitlus toimus moodsalt ja uuenduslikult veebikeskkonnas, mida oli kõigil võimalus priilt jälgida. Lisaks muidugi tavalist moodi Tallinnas, Tartus ja mitu kontserti Lätis. Ei saa meiegi neid tähelepanuta jätta. Küsimustele vastavad laulja Tanel Kuningas ja bassimängija Juhan Saharov.

Eelmise aasta Eesti metalkoori debüütreliisid

17-01-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Viimasel ajal arvustustest ja intervjuudest läbikäinud kahtlevas toonis tekst metalcore-skene hääbumise kohta ilmselt paika ei pea. Uut kraami paistab tulevat nii auväärsematelt tegelastelt kui noorematelt. Ja ehkki paljud bändid on enda määratlemisel metalcore kleepekast loobunud ning kasutavad rohkem metal'imaid või pigem popimaid silte, siis võib üsna julgelt pakkuda, et pikemas plaanis jäävad alles suuremad nimed ja need, kes oskavad mängu tuua uusi elemente. Suuresti võib seda kõike võrrelda nu-metal'is toimunuga ning seda ilmselt rohkem kui esialgu tundub.

Uus kummaline Ameerika Helsingis

15-11-2007 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

Praegusel veebiajastul on võimalus läbi kuulata enne millegi ostmise otsustamist meeletul hulgal muusikat ning sealt enda tarvis parim välja kammida. See on paratamatus, et väga suur osa sellest pole midagi väärt. Pärast seda, kui oled kuulanud sadu, kui mitte tuhandeid plaate, mis kõlavad kõik nii sarnaselt, pole midagi imestada, et Joanna Newsom on saanud nii paljude kriitikute lemmikuks. Californiast pärit kena preili muusika on ilmselgelt unikaalne ja selle kuulamine on värskendav. Ka Eesti kriitikute eelmise aasta isiklikes edetabelites oli näha üht tema plaati nimega “Ys”.

Tuli + Vesi + Elektroonika + Masinad

19-08-2007 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

"Ameerika imeb, aga mitte nii palju kui Eesti"

31-07-2007 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

Kevadine festival Kataloonia moodi - Primavera Sound

19-06-2007 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo, painkiller

Hoolimata valikust festivalidest kodumaal otsustasime põgeneda Eestis mai lõpus olnud kuumalaine käest jahedasse Hispaaniasse. Tegelikult me küll sealset päevast olukorda täpselt ei tea, kuid vähemalt öösiti oli jahe ning päeval me välja ei jõudnud - toimus Primavera Sound festival. Koos eel- ja järelpidudega nädal aega kestev festival Barcelonas, põhiosa 31. mai kuni 2. Juuni.

Loitsuga oled sa tugev!

26-05-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Peaaegu kolm aastat on möödunud albumi "Vere kutse kohustab" ilmumisest, ent Loitsu püssid pole sugugi põõsas roostetanud. Eesti lipu päeval, 4. juunil, näeb ilmavalgust kauaoodatud"Must album" üheksa lauluga. See plaat on kui vanavanematest allesjäänud pildialbum, kus peale fotode on igaveseks talletunud nii kõik kogetud rõõmud kui ka ühe väikese rahva saatuse traagika...

Intervjuu Aaron Aedy'ga Paradise Lostist

09-05-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Gob Squad - higi, õlu, energia ja kiire ning vali muusika!

05-05-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo