Artiklite arhiiv

See tuli allahindluskorvist vol 1. Incubus — Morning View

18-02-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

"Morning View" räägib päikesetõusust ja läbi katkise päikesevarju paistavatest tähtedest, mida kuskil California liivarannal lõkketule ääres vaikselt üks paarike imetleb. Kuid sama hästi võib ta rääkida ka ümber läinud pilsneripudelist, ajast kui tanklast veel pärast kella 20 alkoholi osta sai ja päikesetõusust Tallinna kohal. Tulge sisse ja saage tuttavaks — "Morning View" ehk maailma ideaalseim peoplaat.

See tuli allahindluskorvist. Sissejuhatus

18-02-2008 | Kategooria: vabateema | kirjutas: kodutööstus

Vanarahava tarkuse järgi ei ole purjuspeaga alati tark kõiksugu asju kokku lubada, kuna võib juhtuda, et kui oled kaineks saanud, soovitakse sult ka nende lubaduste täitmist. Just ühe sellise lubaduse tulemusena leidsingi end mõni aeg tagasi pärast üht meeldivat olengut silmitsi järgmise kohustusega — veeta aasta Eestimaa erinevates plaadipoodides allahinnatud plaatide lettides tuhnides, ülla eesmärgiga päästa sealt ja anda hea kodu kaheteistkümnele seda väärivale albumile. Ainsaks piiranguks on mitte maksta plaadi eest rohkem kui 100 Eesti krooni.

Fields of the Nephilim ehk ka vanad kauboid tulistavad

02-02-2008 | Kategooria: üritused | kirjutas: Rene13

Novembris tabas väga väikest osa maailmast väga suur šokk – lekkis informatsioon, et aastavahetusel on Soomes hirmsa hinna eest võimalik näha bändi, kellel võttis ühe intro kirjutamine aega ligi 20 aastat. Pärast seesuguse uudise väljakuulutamist panid majandusanalüütikud tähele, et just sel ajal tegi doonorneeru hind läbi järsu languse. Olukord lubas igati, et kitsavõitu kontserdisaalis kuuleb sel õhtul väga vähe soome, aga seevastu piisavalt igasuguseid muid Euroopa keeli, kuna tegu oli selle salapärase kollektiivi teise kontserdiga sel aastal, mis omakorda tähendas teist ülesastumist seitsme aasta jooksul. Sellele lisas veel omakorda võlu tõsiasi, et veel väiksem osa maailmast teadis, missuguses koosseisus täpselt üles astutakse. Kõik oli lahtine – peale fakti, et esinetakse ja lauljaks on endiselt hr Salapärane.

Flyleaf laseb muusikal olla sõnumikandja

02-02-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: MC STan B

10.veebruaril Korni kontserdil, soojendab lisaks Deathstarsile neid ka alternatiiv-metal grupp Flyleaf, kes pärast debüüdi väljastamist, said kiiresti meedia tähelepanu osalisteks. Eksklusiivselt(sest kõik teised väljaanded BDG pressiesindaja Ilja Judeikini sõnul intervjueerisid kitarristi) sain intervjuu bändi laulja Lacey Mosleyga ja uurisin temalt veidi bänditegemiste, mineviku ja tuleviku kohta.

Deathstars:

21-01-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ülo Külm

Deathstars on Rootsi industriaalne rokibänd, üks nendest, kes veebruaris Kornile sooja teeb. Moodne ja võimas, midagi Paini ja Rammsteini vaimus. Meil üpris tundmatu, kuid Rootsis, Saksas ja Inglismaal endale nime teinud. Mida punt Eestis pakub, miks teda vaadata tasuks? Vas­tuse annab grupi asutaja, laulja Andreas Bergh.

Eelmise aasta Eesti metalkoori debüütreliisid

17-01-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Viimasel ajal arvustustest ja intervjuudest läbikäinud kahtlevas toonis tekst metalcore-skene hääbumise kohta ilmselt paika ei pea. Uut kraami paistab tulevat nii auväärsematelt tegelastelt kui noorematelt. Ja ehkki paljud bändid on enda määratlemisel metalcore kleepekast loobunud ning kasutavad rohkem metal'imaid või pigem popimaid silte, siis võib üsna julgelt pakkuda, et pikemas plaanis jäävad alles suuremad nimed ja need, kes oskavad mängu tuua uusi elemente. Suuresti võib seda kõike võrrelda nu-metal'is toimunuga ning seda ilmselt rohkem kui esialgu tundub.

Marilyn Manson - ettevaatust, oht seestuda!

16-01-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ahti, Rene13

Kui ausalt kõik ära rääkida, siis tekkis mingil seletamatul põhjusel ühel novembrikuu päeval võimalus minna Rada7 reporteri kujul Marilyn Mansoni kuulama. Mis ajenditel selline otsus sündis, ei oska ma väga hästi seletada. Igatahes oli, kuidas oli, kiirel sammul läbi plastikkuuselise jõulukuu saabuski ootamatult 22. kuupäev ja selle õhtu. Kuskil 19.10 saabus mõte, et vaataks, mis kell kontsert algab ning kiretu pilguheit Piletilevi kodulehele tõi tulemuseks 19.30. Saanud riided vahetatud tulemusega, mis ka tuletõrjujad jahmatama paneks, siirdusin trollipeatuse poole, kus mul õnnestus tabada meie imekena fotograaf Rene.

Melmac üritab täita riff-roki tühimikku Eestis

11-01-2008 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: MC STan B

Eesti muusikaamaastikule on tekkinud uus bänd Melmac. Kuigi kontserte on veel vähe antud, mängivad selles päris nimekad härrad Voss (ex-Soterios), Dag (Luarvik Luarvik), Magnus (Leech) ja Sikk (ex-Loom). Kolmelt viimaselt saingi teada, mida Melmac endast kujutab ja miks laupäeva õhtul seada sammud Rockstar'si, kus toimub üritus „Roheline planeet 3“.

Neaera või nuta - Green Christmas 2007

06-01-2008 | Kategooria: üritused | kirjutas: Rada7.ee

Green Christmas oli sellel aastal nii vägev, et lund taevast maha ei tulnudki ja tavapäraselt valgete jõulude asemel saigi nautida, ütleme, tumerohelisi. Kõik GC esinejad said võimsa vastuvõtu osaliseks ja mõned pääsesid autogrammiahnete rahvahulkade käest kuuldavasti ainult vaevu naha ja karvadega. Oma panuse ürituse hiilgavaks õnnestumiseks andsid sellel aastal eriti õlitatult sujunud korraldus ja kaunid Jägermeistri lillepärjad kõige aggromate hevimeeste maharahustamiseks. Aloha!

Recycle Bin: "Me ei ole ametlikult kuskile kadunud!"

15-12-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: MC STan B

Üle pika aja esineb Green Christmasi festivalil Recycle Bin, kes oli omal ajal väga lootustandev bänd. Kuigi pole palju esinetud, ei ole nad teps mitte kuskile kadunud. Võtsingi poistega ühendust ja uurisin nendelt, mis seis hetkel bändiga on ja mis edasi saab. Ülekuulamisel osalesid Jaan Varts (kitarr), Jaagup Tormis (trummid) ja Taavi Vunk (bass)

Caliban lubab rahva griinil

10-12-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: MC STan B

Green Christmasi kirkas esinejate nimekirjas figureerib tänavu ka Saksamaa üks tunnustatumaid metalcore-bände Caliban. Kohtusin oktoobri lõpus Soomes laulja Andreas Dörneriga, kellelt uurisin, miks ikkagi nende esinemise ajal baari õlle järele mitte minna ning vaadata, mida sakslastel pakkuda on.

Ilma internetita Soomes — The Rollstons

06-12-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: tinto

Soome on piisavalt suur, et sealt avastada kuhjaga põhjamaisele inimesele sobilikku muusikat. Soome on piisavalt lähedal, et sealset elu-olu oma käega katsuda. Nii palju või nii vähe, kui me seda soovime, sarnaneme oma põhjanaabritega väga paljus ning läbi universaalse keele (loe: muusika) suheldes kaovad piirid. Kui oskad ja tead neid kaotada. Või me siiski natuke ka erineme. Eriti kui lätlasi uskuda: "Soomlased on veeeelgi aeglasemad kui eestlased," armastavad nad tögada. Ja võib-olla ka seetõttu, et eestlased näiksid justkui rohkem üle lahe muusikaelust teadvat. Meil on internet.

Fu Manchu ja muud loomad Hollywoodis

06-12-2007 | Kategooria: üritused | kirjutas: ahti

Paar sõna ja pilti Club Hollywoodis esinenud Fu Manchu ja neid käima tõmmanud Truckfightersi kohta.

Forgotten Sunrise - Different Knots of Ropelove

02-12-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Dunkelheit

Mustad alustavad ja võidavad. Forgotten Sunrise'i uus maksisingel "Different Knots of Ropelove" esitab arvustajale väljakutse ja võidab teda nelja käigu jooksul neli korda.

Fall of the Leafe — Aerolithe

01-12-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: destroyah

Mõnel bändil piisab vaid korra õrnalt üle kitarrikeelte tõmmata, et kuulaja süda võita ja enne kui Fall of the Leafe'i uusim, "Aerolithe" nimeline üllitis mu plaadimasinas pöörded üles võttis, teadsin varasemast kogemusest, et sellel bändil on koheseks üleskütmiseks kõik eeldused olemas. Ja omal õhkõrnal viisil ta seda ka tegi.

Leech ja edukalt läbitud Kolgata tee

25-11-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: MC STan B

Oleksin ma andekas disainer/animaator, joonistaksin ma Leechi albumile „Tram-o-Gram” täispika animatsiooni. Seda ma kahjuks ei ole, nii et leppisin oma intervjueerimisvõimega ja pärisin Rainerilt, Erikult ja Ivolt, kuidas loodi debüütalbumit, mida paljud Eesti alternatiivroki sõbrad olid juba pikisilmi oodanud. Plaadi presekad toimuvad vastavalt 23. ja 30. novembril Tallinnas ja Tartus.

Kuum ja higine Eastpak Antidote Tour külmas Helsingis

25-11-2007 | Kategooria: üritused | kirjutas: MC STan B

Ei ole esimene kord, kui üle lahe jõuab tuur, kus on palju ägedaid esinejaid, kuid mis erinevatel asjaoludel Eestimaa pinnale ikkagi ei jõua. Seegi oli üks nendest. Eastpak Antidote Tour 2007, pardal Sonic Syndicate, Caliban, The Haunted (ainult Helsingi gig) ja Soilwork, jõudis oktoobrikuu viimasel esmaspäeval lõpuks pärale. Ei hakka ma superstaari-rivolikult rääkima, kuidas ma kohale jõudsin või kellega sõin ja miks mul polnud tol päeval kaubanduslikku välimust, vaid asun kohe asja kallale. Võlg ju korraldaja ees vaja tasuda.

Leech Tram-O-Gram Monkeyboy ja Valge elevant

20-11-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Mis tunne läbida 56 minuti jooksul lugematu arv paralleeluniversumeid? Liikuda ajas ja ruumis kontrollimatult tagasi… Kontrollida Matrixi jõuvälju ja uurida maailma läbi avanenud kolmanda silma. Neile ja muudele küsimustele otsisin vastust Leechi debüütplaadi „Tram-O-Gram” seltsis.

Fu Manchule meeldib esineda ja seda erakordselt valjusti

20-11-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: MC STan B

Lõpuks ometi jõuab Californiast pärit Fu Manchu ka Eestimaa pinnale. Sel puhul intervjueerisin Scott Hilli, kes oli küll vastamisel napisõnaline, kuid sellegi poolest andis ettekujutuse, mida võib 21. novembril Hollywoodis oodata.

Stem ehk musikaalse karmavõla kustutamine

16-11-2007 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Iga inimese elus jõuab kord kätte aeg, mil tal tuleb oma tegude eest vastust anda. Ja asuda kustutama purjuspäi tehtud lolluste ja muude nimetamist mitte väärivate tegurite koosmõjul tekkinud karmavõlga. Oma isikliku musikaalse karmavõla vähendamiseks veetsin aega ansambel Stemi debüütplaadi „Marble Men” seltsis.