Ivo Kiviorg
Ivo on olnud radaseitsme aegade algusest selle eestvedaja ja üks kirjutajatest. Aja jooksul teinud kaastööd pea kõikidesse kohalikesse päevalehtedesse ja hunnikusse ajakirjadesse ning olnud nõu ja jõuga abiks mitmete ürituste ja festivalide korraldamisel.

Autori Ivo Kiviorg artiklid

Esimene video Barthol Lo Mejor'il

28-11-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Eesti trash elektro on ühe video võrra rikkam - Barthol Lo Mejor esitleb esimest videosinglit "Frank Call".

Kõrvalepõige Soome - Musiikki & Media 2011

12-11-2011 | Kategooria: üritused | kirjutas: Ivo Kiviorg

Paar nädalat tagasi õnnestus külastada põhjanaabreid – Tamperes toimus Soome “Tallinn Music Week”, Musiikki & Media.

Intervjuu Euroopa Innovatsioonifestival IF... ja Disainiöö peakorraldaja Ilona Gurjanovaga

16-09-2011 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Alates tänasest kuni järgmise pühapäevani on Tallinn uuendusmeelsete disainihuviliste päralt - toimub Euroopa Innovatsioonifestival IF... ja Disainiöö. Kuuenda disainifestivali programmi kuulub kokku enam kui 45 üritust - erinevad konverentsid, Disainioksjon, mitmed moeetendused. Festivali süda asub Rotermanni kvartalis, kuid kaasatud on kõik suuremad muuseumid ja galeriid, samuti toimuvad paljud üritused linnaruumis. Disainifestivali tagamaid tutvustab ja küsimustele vastab peakorraldaja Ilona Gurjanova.

Plektrum Festival 2011 – järjekorranumbrilt üheksas

08-09-2011 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Täna algab juba üheksandant korda toimuv Plektrum Festival, eesmärgiga esitleda ja mõtestada inimese, tehnoloogia ja kaasaegse kultuuri kokkupuutepunkte, pakkudes selleks kontserte ja pidusid, kohtumisvõimalust maailma tipptegijatest kunstnike ja mõtlejate, VJde ja DJdega, linnaruumi installatsioone, kunstiprojekte ja performance’eid, õpitube, tehnoloogiat ning keskkonnasäästlikku ja kogukonnapõhise koostöö mõtteviisi arendavaid sotsiaalprojekte.

Kummardus Tarkovskile, festival Stalker

24-08-2011 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Täna algab festival Stalker, Andrei Tarkovskile ning tema filmile, millelt festival ka nime on võtnud. Kaasaegsete muinaslugude festival, nagu kuraator Andres Lõo seda nimetab, koosneb juba täna avatavast näitusest ja täna algavast filmiprogrammist, samuti seonduvast kontsertprogrammist reedel. Festival jätab endast ka füüsilise jälje, seda festivali kasseti „Stalking Stalker“ näol.

Mooncake on Mooncake

10-08-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Väidetavalt Vene instrumentaalse post-rocki lipulaevaks nimetatud Mooncake on võtnud sihiks Balti riigid ning käes on Eesti kord – neljapäeval (11.08) Narva kontsert, reedel (12.08) Tallinnas Von Krahlis ning lõpetuseks laupäeval (13.08) Põlvas Uue Ajastu Festivalil. Kasutasin käbe võimalust pommitada küsimustemeiliga, mis on toimumas Venemaal ning mis on bändil endal uudist.

Pilvikutega hakkab teil väga mõnus olla

22-07-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

See on küll juba tükk aega tagasi ilmunud lugu ja video ning tegelikult sai isegi kirjatükk planeeritud, kuid õige aeg kihutas rongina mööda ning kirjutamata see seni jäigi. Või kui tegelikult aus olla, siis see polnudki päris planeeritud. Mu nimekaim Ivo bändist Pilvikud lihtsalt istus minuga samasse lõunalauda ning rääkis nii hooga, et lihtsalt pidin poolsalaja kommenaarid diktofonile võtma. Igal juhul, kes veel pole näinud – vaadake video loole “Naer”

Rock Ramp - hea põhjus külastada Viljandit

18-07-2011 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Taas on tulemas Rock Ramp Viljandi Lossimägedes, seda juba sel nädalavahetusel – 21. kuni 23. juuli Viljandi Lossimägedes, Kaevumäel ja Teisel Kirsimäel. Lisaks ka öised võtted vanas lennukitehases ja klubis Rubiin. Ööklubides saab rokkida kolmel õhtul välikontserdid toimuvad kahel päeval. Rock Rambi teeb eriliseks ainult Eesti bändide osavõtt, kava kokkupanekul on püütud publikuni tuua võimalikult laia skaala säravaimaid artiste - kokku esineb kolmel päeval 34 Eesti artisti. Ning muidugi, kellel veel sellel suvel väheks jäänud - pohmelli ja magamata öö kindlustab ööbimine telklaagris. Uurisin festivali bossilt Juhan Nöpsilt, mis värk on?

Hard Rock Laager – 10 aastat!

29-06-2011 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Mul on äärmiselt hea meel, et Hard Rock Laager tähistab tänavu juba 10. juubelit. Võibolla on raske hinnata praeguses olukorras Hard Rock Laagri tähtsust. Täna on arvestavate maailmanimede kontsertide ning minifestivalide valik aastaringselt olemas, siis aga olid just HRL korraldajad ainsad karmima muusika huviliste suve päästjad. Mis seal salata – festival on kindlasti andnud oma panuse ka sellesse, milliseks kujunes see veebikeskkond, mida te hetkel külastate. Algusaegadel külastasime laagrit terve radaseitse võistkonnaga koos, isegi oma lipp lehvis! Soovin siiralt õnnitleda korraldajaid! Suursündmuse puhul küsitlesin kiirelt Hard Rock Laagri peakorraldajat Kaido “Draconic” Haavandit.

Rabarock 2011: suurem kui kunagi varem

14-06-2011 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Järvakandis leiab 17. - 18. juunil aset juba kuues Rabarock, mis seekord on suurem kui kunagi varem. Festivali alguseni on jäänud veel vaid neli päeva ning avapäev reede on Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi andmeil sellel nädalal esimene vihmavaba päev. Telgid ja lavad kerkivad täiesti uue plaaniga festivalialal juba nüüd. Nii suure festivali korraldamine pole just lihtne ning kõik korraldajad on hetkel mattunud töösse, kuid sellegipoolest palusin festivali peakorraldajalt Kristo Rajasaarelt paar kiiret kommentaari.

Rada7.ee 2011, terviseks!

14-04-2011 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Lugupeetud härrad ja prouad, meil on põhjust täna klaase tõsta! Nimelt on tänane uue alguse esimene päev – oleme teie rõõmuks riputanud üles värske versiooni radaseitsmest. Peame küll tunnistama, et see vajab veel veidi häälestamist, kuid lubame, et selle volüümi saab keerata ka 11. peale.

Jagaspace

17-12-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Sel pühapäeval, 19. detsembril jõuab Tallinnasse Nigeeria päritolu afrobiit-staar, maailmakuulus trummar ja Fela Kuti bändiliider Tony Allen koos võimsa 10-liikmelise peobändiga. Meeleoluka õhtu Rock Cafés avab hüpnootilist aafrika ja aasia mõjutustega muusikat viljelev uus Eesti bänd Jagaspace. Bändi koosseisus astuvad üles Paavo „Paf“ Eensalu, Kirtana Rasast tundud Kaushalya ja Alexander Kardaš ning DJ Tapecut elektroonikal. Kuna bändi kirjeldus ning helinäited tekitasid kuhjaga huvi, siis tüütasin härra Eensalu paari kiire küsimusega.

Kadri Voorand

10-12-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Kadri Voorand on jazzlaulja ja helilooja, kes on pälvinud oma värske loomingu eest korduvalt auhinnalisi kohti Uno Naissoo nimelisel noorte helililoomingu konkursil; lauljana on ta lisaks kodumaistele konkurssidele olnud esimeste seas ka rahvusvahelisel “Lady Summertime” võistlusel. 2008. aastal pälvis Kadri Voorand Noore Jazzitalendi Auhinna. Samal aastal esitles ta festivalil Jazzkaar oma debüütalbumit "Tunde kaja". Jazzi on Kadri Voorand õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Ta on esinenud mitmel pool Euroopas, aga ka Ameerikas ja Kanadas.

Täna – Jungle Fever ja SYSTEAM live!

03-12-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Elava muusika eest hoolitseb Jungle Feveril uus põnev bänd SYSTEAM, mis ammutab inspiratsiooni live-kontserditest ja mille muusika on mõnus fusioon trummist ja bassist, breakbeatist, dubstepist ja millestki ettearvamatust. Systeamis valitseb trumme Olavi Sander, kes tuntud Winny Puhhi trummarina, bassikitarril möllab Raido Traumann ning klahvide ja sämplitega tegeleb Indrek Saarmets aka Sys, kes vastab ülikiirelt ka paarile lühikesele küsimusele. Kõigepealt vaatamiseks aga SYSTEAM esinemas.

Mida tähendab Tallinn Music Week artistidele?

23-11-2010 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Pole vaja olla just ülemäära taibukas, et mõista, mida tähendab Tallinn Music Week muusikasõpradele ja fännidele. See on põnevate kontsertidega kaetud nädalavahetus, terve linn on elu täis ning avastamisrõõmu jagub kuhjaga. Samas paistab, et meie artistidele on jäänud arusaam festivali ideest kohati kaugeks. Püüan mõnele sagedamini esilekerkivale küsimusele kiire kokkuvõtva vastuse siinkohal kirja panna. See kordab küll osaliselt eelnevatel aastatel esinenud artistidele saadetud infokirja, kuid kordamiseks on täpselt õige aeg, sest Tallinn Music Week 2011 artistide avalduste vastuvõtt algas just nüüd.

Radaseitse soovitab – Body Machine Body festival

05-10-2010 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

Juba sellel laupäeval, 9. oktoobril leiab aset klubis Tapper teistkordselt toimuv tumemuusika festival Body Machine Body. Esinejate nimekiri on taaskord rikkalik: Spetsnaz (swe), Broken Note (uk), Container 90 (swe), Symmetry Of Asymmetry (lat), ErilaZ (fin), Sinine (est), Tallinn Daggers (est) ja Chaotic Dimension (est). Tänapäevases segunenud ühiskonnas pole BMB festival kindlasti mitte vaid kitsa ringi kuulajaskonna jaoks - oma eripalgelisuse ning erinevate stiilide ääremail katsetamisega pakub festival pea igale elektroonikakõrvale midagi. Maitsekat muusikat nii sisse- kui väljaelamiseks, ilu ja sügavust nii silmale kui kõrvale. Siinkohal mõned kommentaarid festivali tiimilt, radaseitse võistkonnalt ja sõpradelt.

Faithless - tants lootmaks ja lihtsalt enda paremini tundmiseks

04-10-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

nullnullSister Bliss, päris nimega Ayalah Bentovim, on olnud aktiivne DJ Londoni klubiskenes alates 80ndate lõpust, seejuures mitme olulise klubi resident-DJ. Täpsemalt alates aastast 1987, kui veel naisi DJ puldi taga UK-s ülearu tihti ei näinud. Mul õnnestus saada kümme ilmselgelt väheks jäänud minutit ta kiirest ajast – mul jagus küsimusi veel ja veel, kuid õel oli öelda palju ning nii see aeg ootamatult juba otsa saigi. Kiire intervjuu põhjuseks on muidugi Faithlessi kontsert 15. oktoobril Rock Cafés – Sister Bliss on üks kolmandik Faithlessist, kogu muusika autor.

"Äriasjad ehk Sissejuhatus Muusikaturundusse"

15-09-2010 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Sellel neljapäeval, 16. septembril toimub minu arvates üks väga oluline sündmus. Nimelt leiab aset Von Krahli Teatri Baaris raamatu “Äriasjad ehk Sissejuhatus Muusikaturundusse” esitlus. Raamatus tuleb juttu kuvandiloomest, levitamisest, messidest kuni autoriõiguste ja tuuritamiseni välja. Rõhk on eelkõige muusikaturundusega seotud praktilistel teadmistel, nii et selles mõttes on tegu teatavat sorti käsiraamatuga artistidele. Raamatuga koos ilmub ka “Äriasjad” EP, kus on lugudega esindatud Maria Minerva, Zahir, Enn Tiidumaa ning 60ndate lõpus haihtunud, kuid legendina mälus püsinud punkbänd Kooma. Kogu materjal on varem avaldamata. Ja kõik see toimub peosarja Estosteroon raames. Kogu õhtu mängib ainult Eesti muusika - nii elavas esitlus kui ka plaatide pealt. Eesti muusika elujõulisust tõestavad Vägilased, Zahir, Mirabilia, Spice Mouse ning hulgaliselt dj-sid. Lisaks esitlevad Vägilased oma verivärsket plaati “Kes Aias?”. Selgitusi jagab raamatuidee algataja, väljaandja ja üks autoritest Meelis Ojasild.

Freakangel, armastus ja destruktiivsed emotsioonid

14-09-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Elektroindustriaaltrio Freakangel on juba teine Dmitry i. bänd, mille peale siinmaal kehitatakse peamiselt teadmatusest õlgu, kuid mis on oma teemas piiri taga teinud jõuliseid samme. Bändis on lisaks Dmitryle (Suicidal Romance) ka Art (endine Kamaloka kitarrist) ja fr0zen (Cyclone B ninamees) ning juunis ilmus neil just debüütalbum “The Faults of Humanity”. Seda oma teemas ilmselgelt mitte tundmatute kompaniide alt. Ning nüüd just sai valmis esimene video loole “My Darling Bullet”. Video režissöör ja operaator: Elina Kasesalu, montaaž: Elina ja Indrek Kasesalu. Kiiretelt annab oma tegevuste kohta aru Dmitry, kellele soovin ka veidi hilinenult palju õnne sünnipäevaks.

Lühike meeleoluintervjuu bändiga HU?

29-07-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Hannaliisa Uusma, Leslie Da Bass ja Critikal ehk HU? on rekordiline – paar aastat tagasi ilmunud debüütalbum “Film” korjas muusikaauhindu, meeldis publikule ja kriitikutele, vallutas plaadimüügi edetabelid ja meediapinnad ning sai kohe esimeste singlitega “Kosmos” ja “Absoluutselt” raadiote lemmikuks. Teine album “HU2” ilmus paar kuud tagasi ning kogub hoogu. Ka minul on nüüd nendega seoses omamoodi rekord – intervjuuks sobiva aja leidmiseks läks meil kuu, vormistamiseks teist samapalju. Õnneks on neil tulemas just väga erilised ja ägedad kontserdid, seega saan teile valetada, et käisin neid tüütamas just seepärast. Nimelt on juba täna ja homme õhtul, 29. juulil ja 30. juulil, neil kontserdid koos Mahavokiga Padise Kloostris.