Ivo Kiviorg
Ivo on olnud radaseitsme aegade algusest selle eestvedaja ja üks kirjutajatest. Aja jooksul teinud kaastööd pea kõikidesse kohalikesse päevalehtedesse ja hunnikusse ajakirjadesse ning olnud nõu ja jõuga abiks mitmete ürituste ja festivalide korraldamisel.

Autori Ivo Kiviorg artiklid

20 aastat Pedigreed, Bonne jagab selgitusi ja nõuandeid

10-10-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Läbi telefonitoru on tunda elevust ning kõlab ka naer, kui ma küsin nõuannet, kuidas pidada vastu 20 aastat bänditegemist, pidades silmas kaasnevat pidutsemist ning mõju tervisele. Teisel pool toru on Bonne ja teemaks muidugi Pedigree 20 tegutsemisaastat.

Dokumentaalfilm Winny Puhhist, maailma veidraimast bändist

02-09-2013 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Teisipäeval, 3. septembril kell 22.10, ehk juba homme, ETV vahendusel linastuv film on korralik moodne reklaamdokk, mis sobib hästi nii neile, kellest seni Winny Puhh täiesti mööda miskipärast on läinud, kui juba vanale tuttavale. Veidi alla tunni kestvas filmis alustatakse päris algusest ning seletatakse väledalt tausta, antakse aega üksteisele õlale patsutada, heidetakse Eesti Laulul toimunu üle veelkord veidi nalja, tehakse Owensi esitlusel ülesastumise tähtsus arusaadavaks ning peab ütlema, et kruvitakse enne kõrghetke ka vaataja jaoks pinge üles.

Blixa Bargeld ehitab Flow festivalil üles akustilise päikesesüsteemi

07-08-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo, Madu, Märtä

Saksa bändi Einstürzende Neubauten juhtfiguur Blixa Bargeld esineb reedel Helsingis Flow festivalil oma sooloprojektiga. Kõige värskem tema tegemistest on Itaalia helilooja Teho Teardoga kahasse loodud album "Still Smiling", mis ilmus tänavu kevadel. Kaks aastat kestnud albumitegu sai alguse loo "A Quiet Life" kirjutamisest samanimelise filmi (Itaalia 2010, rež Claudio Cupellini) jaoks. Laulus tõdeb minategelane: "No quiet life for me..."

Seitse lemmikplaati - Jānis Lūsēns, ZODIAC

17-07-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Te ju teate kõik seda bändi. Ilmselt kõigil, kel vähegi kodus Melodija vinüüle leidus, oli vähemalt üks Zodiaci plaat. Melodija alt tuli neil neli plaati välja - “Disco Alliance”, “Music In The Universe”, “Музыка Из Кинофильмов” ja “In Memoriam” - ning kõigist neist mitu versiooni ka veel. Näiteks kõige esimeset vähemalt 32 eri varianti ja teisest 25. Jätkus kindlasti igasse kodusse. Nüüd on need õige aeg üles otsida ja üle kuulata – see legendaarne Läti muusikaline kollektiiv esineb Positivus festivalil. Tavapärase intervjuu asemel aga palusime Jānis Lūsēnsil vaadata üle oma plaadiriiul ning sealt tuua välja täpselt ja ainult seitse kõige olulisemat albumit ning siin nad on.

K-X-P on usuleigeks jäädes religioosset elamust pakkuv bänd

19-06-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Flow festivali kümnenda sünnipäeva puhul ei tasu lasta end pimestada vaid staarideparaadil - esinejatenimekirjas on ka mitmeid tõusvaid tähti, kelle kontserti tasub kindlasti vaatama minna ning sealhulgas ka neid, kel päritoluriigiks märgitud Soome. Üks neist minu jaoks silmapaistvamaid on Eestitki kahel korral külastanud K-X-P, kes on oma teise albumiga saavutamas järjest suuremat rahvusvahelist kõlapinda. Bändi asutajaliige Timo Kaukolampi vastas ka minu uudishimulikele küsimustele ning paotas ust bändi sisemaailma.

Sónar festival - kahe naeratava näoga tantsupidu

18-06-2013 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Raskeid valikuid peab tegema, eriti kui oled saabunud külastama Sónar festivali, kus esimestele vaatamisväärsustele avatakse uksed juba hommikul 9-10 paiku, esimesed artistid alustavad juba lõunast ning mitmed väga suured nimed jõuavad lavale alles ajakava lõpus, algusajaga nii kella viie paiku hommikul.

PrimaveraPro 2013 ja lendavad mustikamuffinid

05-06-2013 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg, Ester Faiman

Talendiesitlus- või showcase festivalid ning nendega seotud konverentsid ei ole muidugi midagi uut, kuid Eestis on nende olemasolu ja rolli viimaste aastatega siiski laiemasse teadvusse toonud alles Tallinn Music Week. Kiire ülevaate oleme kirjutanud varem põhjanaabrite Musiikki & Mediast, samuti on uudistest juba korduvalt läbi käinud Euroopa suurim showcase festival ja konverents Eurosonic. Sel aastal kihutas Rada7.ee võistkond päris lõunasse, et osaleda PrimaveraPro konverentsil Barcelonas, mis toimub samal ajal ja külg-külje kõrval Primavera Sound festivaliga.

Rada7.ee suvefestivalide teejuht 2013

15-05-2013 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Koostasime alustuseks iseenda jaoks selle suve festivalidest ülevaadet ning tulemust vaadates tundus patt jätta see jagamata. Muidugi ei ole tegemist absoluutse nimekirjaga - kaugeltki mitte - ning seda isegi kohalikke festivale arvestades. Üldistades on see meie minivõistkonna selle aasta valik, kuhu keegi minna plaanib või vähemalt (kunagi) minna tahaks. Festivalid on ajalises järjestuses, mõne võrdlemisi subjektiivselt välja toodud esinejaga ja lühikese tutvustusega, sekka paar tiimi kommentaari. Ühtlasi jääb silma, et kui juhuslikult peaks su vihatuim artist olema Blur, siis sel aastal peab ikka väga hoolikalt valima festivali, kuhu minna. Millistele festivalidele plaanid sel aastal minna sina? Milliseid siit nimekirjast kiidad-laidad? Mis su meelest puudu on?

Palju õnne, Skype’s Go Change the World Award 2013 võitja – Elephants From Neptune!

25-04-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo, tess

Tallinn Music Weeki peatoetaja Skype’i poolt viiendat aastat välja antava auhinna võitjaks valiti sel korral Elephants From Neptune. Selle aasta kevad on ansambli jaoks olnud väga tegus - üks tähelepanuväärsemaid uudiseid on hiljutine leping Soome muusikaagentuuriga Fullsteam Agency. Bänd lindistab hetkel teist osa oma EP-de triloogiast ning esitleb seda peagi Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Lisaks ootab Elevante ees esimene kontsert Inglismaal ning tihe festivalisuvi.

Värsket elektroonilist biiti - Amiran

08-02-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Härrad ja prouad, pange aga artiklis olev reedesse vägagi hästi sobiva muusikaga pleier käima. Head lugemist - siin esimene intervjuu Amiraniga!

Tumedat indiet Helsingist - Murmansk

10-12-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

20. detsembril esineb Von Krahli baaris Helsingist pärit rock-bänd Murmansk, kes esitleb oma kolmandat albumit nimega “Rüütli”, mis ilmus sel sügisel nii Põhjamaades, Baltikumis kui ka Kesk-Euroopas. Murmansk on pälvinud tunnustust ja tähelepanu ka väljaspool kodumaad, tuuritades Euroopa klubides ja festivalidel. Eelseisva kontserdi ootuses vastas asutajaliige ja bassimees Olli Pouttu mõnele mu küsimusele, raputades nii mõneski kohas muide inglise keele sisse eestikeelseid sõnu.

Surmav saadetis Poolast

19-11-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo, painkiller, Rene13, ghola, tess

Viimasel ajal on promopakid ja -lood järjest rohkem digitaalselt e-mailiga teele lajatatud ning seetõttu on lausa omaette põnev saada vahelduseks ikkagi füüsilisel kujul kettad oma postkasti. Muidugi meie elevus oli seekord erakordselt suur – saabunud saadetis pärines Poolast ning sisaldas eranditult death metal orkestreid, millest me varem midagi kuulnud polnud. Kogunesime pea kogu võistkonnaga metal-guru Kurmeti juurde ning harjutasime end läbi arvutikõlarite soojenduseks väga väikese rummi kõrvale kõigepealt kogumikuga. Sissejuhatus oli edukas - kõik võtsid ilma suurema vastuvaidlemiseta omale loteriikorras midagi kuulamiseks-arvamiseks.

Flow Festival 2012 piltides

13-08-2012 | Kategooria: üritused | kirjutas: ivo

Flow Festival 2012 toimus 8.-12. augustini Helsingis, Suvilahtis ning tõi nelja päeva peale kokku 63 000 külastajat. Siinkohal järelkajana mõned kommentaarid koos fotodega.

Kas sa ikka tead kõiki Positivusel esinevaid Eesti artiste?

16-07-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

20.-21. juulil toimub Lätis mereäärses Salacgrivas juba kuuendat suve Baltimaade suurim muusikafestival Positivus, kus sel aastal on lisaks kõigele ka Eesti esindus erakordselt suur - kokku esineb tänavusel Positivuse festivalil 21 Eesti artisti ja DJ-d. Oma panuse annab muidugi numbri suurendamisse ka Tallinn Music Week, millel on koostöös Riia suurima muusikaklubiga Palladium oma lava koos 8 Eesti esinejaga, kuid meie artiste on mahtunud kenasti mujalegi. Ilmselgelt ei ole sellisel festivalil keegi päris juhuslikult, kuid siiski – kas ikka teate neid kõiki? Jookseme tähestiku järjekorras kiirelt nimekirja läbi.

Palju õnne, Skype’s Go Change the World Award 2012 võitja – Talbot!

23-04-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Magnus Andre ja Jarmo Nuutre 2008. aastal loodud Talbot vajutab müraselt raske, ent jäiste kaunistustega ehitud psühhedeelse pitseri kuulaja meeltele. Eesti Muusikaauhinnad 2010 "Aasta Metalartisti" nominendiks valitud bänd on oma lühikese tegutsemisaja jooksul avaldanud EP "Tundra" (2008) ja kuulajate ning kriitikute poolt väga hästi vastu võetud albumi "EOS" (2010) ning lisaks mitmele suurele üle-Euroopalisele kontsertreisile tuuritanud ulatuslikult ka Jaapanis, Austraalias, Venemaal ja Balkanimaades. Tänase seisuga võib duo lisada oma tulemuste hulka ka talendifestivali Tallinn Music Week esinejate hulgast valitava „Skype’s Go Change the World Award“ maineka tiitli ja sellega kaasas käiva rahalise auhinna omanikuks. Ei plaaninud küll sihilikult, aga intervjuu tegime reedel sobivalt just Skype abil.

Mis on Garage48 ja mida toob Garage48 Tallinn Music?

12-03-2012 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Juba viiendat korda Eestis toimuval Garage48 üritusel on sel korral fookuses 48 tunniga uute Interneti- ja mobiilipõhiste muusikatoodete loomine. Garage48 on sel puhul ühendanud jõud muusikatööstuse konverentsi ja festivali Tallinn Music Week’iga. Garage48 Tallinn Music 2012 leiab aset 23-25. märtsil Ülemiste Citys, registreerimine üritusele lõppeb 15. märts. Garage48 teema paremaks mõistmiseks esitasin mõned mis, miks ja kuidas küsimused Garage48 meeskonnast Jüri Kaljundile.

Realm Of Carnivora - Grotesk

01-02-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Realm of Carnivoral on ilmumas varsti juba kuues stuudioalbum nimega „Grotesk“. Välja annab selle Saksamaa plaadifirma Black Devastation Records ning esimene tiraaž tuleb boonus-looga. Küsimustele vastas muidugi Thon, tänaseks stuudiobändina tegutseva Realm of Carnivora hing ning ainus liige.

Tallinn Music Week: kuidas ja mille järgi valitakse artistid?

06-01-2012 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Püüan selles loos anda kiire ülevaate Tallinn Music Weeki esinejatevalikust ja otsustusprotsessidest, toimimisloogikast ning mõjudest. Samas peamine, mis ma rõhutada tahan on täna väga konkreetne: Eesti artist, kes sa sooviks esineda järgmisel festivalil - ära oota esinemiskutset, täida avaldus juba täna. Artistide sooviavalduste voor kestab veel vaid esmaspäevani, 9. jaanuarini.

Värske psühhedeelne rock-teos Pilvikutelt

22-12-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Aasta lõpp toob veel üllatusreliise ning üheks neist on Pilvikute uus album. Minuga ühes lauas istub Pilvikutest Ivo Upan – palun tal kõik ausalt ära rääkida.

Iirisega kollidest kassvõluriteni

09-12-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

2010. aasta Tallinn Music Week festivalilt tuule tiibadesse kogunud ja Skype`i „Go Change The World“ auhinna pälvinud Iiris avaldas täna plaadifirma EMI alt oma esimese ametliku singli, mis kannab nime “Melyse”. Tänasest on singel saadaval ka digitaalses muusikakaupluses iTunes. Loole filmitud muusikavideo rezisööriks on Andzei Matsukevits. Põhjust intervjuuks on olnud juba miljon - proovime Iirisega koos toimunu kiirelt läbi võtta.