Ivo Kiviorg
Ivo on olnud radaseitsme aegade algusest selle eestvedaja ja üks kirjutajatest. Aja jooksul teinud kaastööd pea kõikidesse kohalikesse päevalehtedesse ja hunnikusse ajakirjadesse ning olnud nõu ja jõuga abiks mitmete ürituste ja festivalide korraldamisel.

Autori Ivo Kiviorg artiklid

Noortebänd 2015 – tutvu Tallinna poolfinaali bändidega!

25-09-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Juba sel nädalavahetusel – laupäeval ja pühapäeval – toimub Noortebänd 2015 Tallinna poolfinaal klubis Sinilind. Laupäeval on start kell 19:30 ja pühapäeval kell 19:00. Õhtujuhiks on Laura Prits, Ziggy Wildi laulja. Kohtumiseni Sinilinnus!

Pildid: Rock Cafe 12. hooaja avapidu

21-09-2015 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Roland Tiiroja, ivo

Rock Cafe tähistas neljapäeval, 17. septembril oma 12. hooaja avamist. Õhtu programm oli sätitud laiahaardeliselt - alustas Ramo Tederi (Pastacas) ja Marko Veissoni duo Puuluup, seejärel aastakümnete pikkuse lavakogemusega Kukerpillid, getopungi gäng Kurjam ning viimasena uus kooslus nimega Rebel Angel.

Intervjuu: Mart Luik, Rock Cafe uus boss

17-09-2015 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Sahinad koondusid suvel uudisteks - endine Ajakirjade Kirjastuse juhatuse esimees ja Postimehe vastutav väljaandja Mart Luik asus tööle Rock Cafes. Meediamaastikul tuntud värske omaniku ja tegevjuhiga alustab klubi uut hooaega täna, 17. septembril, algusega kell 20.00. Kaheteistkümnendat hooaega avavad laval Kukerpillid, Kurjam, Puuluup ning Rebel Angel.

Noortebänd 2014 võitja Innersound hoogsa aasta kokkuvõte

10-09-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Uurisin, kuidas on aasta möödunud eelmisel Noortebändil võitjal Innersoundil. Lühidalt võib kokku võtta – säravalt. Mitmed festivaliesinemised, külaskäik Saksamaale ning Norra, lisaks ilmus debüütplaat "Surrounded By Serenity". Paarile mu küsimusele vastas bändi laulja Elina Hokkanen.NB! TÄNA kell 23:59 lõpeb Noortebänd 2015 demovoor – noored tegijad, on täiesti viimane aeg oma demo teele saata!

Intervjuu: Herald - 15 aastat ausat hevi

07-08-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Mingi hetk sattus taas plaadimasinasse Trash Can Dance'i kogumik "Talv", kus teiseks palaks on Heraldi eelmise plaadi "Gaia" pealt pärinev "Tuline teras". Kuna hommikuti oli pidevalt kiirevõitu, sai sama kogumik järjepanu mängima pandud ja pean tunnistama, et seda lugu sai lausa mõned korrad kordama pandud. Kui Sven Varkel kirjutas ja andis teada, et uus plaat on ilmumas, siis mõtlesin, et ju lihtsalt saatus. Tuleb minna.

Super Besse – üks igati õnnestunud valik

20-05-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Kõigest aasta ja paar kuud tagasi ilmus me esimene intervjuu Valgevene bändiga Super Besse ning mõned päevad veel vähem, kui nad esinesid esimest korda Eestis – Tallinn Music Weekil, Rada7.ee esitluskontserdil. Järgnes hoogne aasta ning värsked uudised on, et esmaspäeval annab nende debüütplaadi välja I Love You Records ning bänd on kohal ka selle aasta Positivus festivalil. Bändi laulev kitarrist Maksim Kulsha annab toimuvast aru.

Rada7 esitleb: Ingmar „Zworg” Aasoja (Thou Shell of Death) 7 enim mõjutanud albumit

27-03-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Radaseitsme esitluskontsert Tallinn Music Weeki raames toob ka plaadiesitluse – Thou Shell of Death esitleb jaanuari lõpus Austria plaadifirma Talheim Records poolt välja antud „Cave Hill” EP-d. Ennustame suurt raadioedu, vähemalt formaat lubab. Kahelooline EP sisaldab palu pikkuses 16:00 ja 17:26 . Siin loos loetleb bändi ninamees Ingmar 7 teda mõjutanud albumit ning seletab juurde ka, mis täpselt nende juures huvitav on.

Intervjuu: Sólstafir. „Me ei plaani rumalaid asju, need tulevad ise meie juurde.“

06-02-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

11. veebruaril võib Tallinnas, klubis Tapper, näha kindlasti ühte põnevamat Islandi bändi Sòlstafir. Pressiteksti järgi on oodata lausa kahetunnist kava, mida aitavad sisse juhatada Omertà Lätist ja kodumaine Ocean Districts. Kohtusin enne Sòlstafir esinemist Eurosonicul kiireks intervjuuks Aðalbjörn "Addi" Tryggvasoniga, bändi lauljaga, kelle käes on ka bändi üks kitarridest.

Tagasivaade, Eurosonic 2015

28-01-2015 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Hoolimata võrdlemisi põhjalikust ettevalmistusest festivaliks, nimelt kuulasin enne sõitu kõik mitusada artisti kiirelt üle, pakub elu siiski õnneks üllatusi. Täpsemalt osutus seekord vast suurimaks üllatuseks Koit Raudsepa avastatud telekanal, mis keskendus rangelt, pean tunnistama, suures osas tundmatutele metalcore bändidele ja sobis öösel portveiniga suurepäraselt. Külastasin Euroopa suurimat talendifestivali Eurosonic Noorderslag, 14. kuni 17. jaanuar, Hollandis, Groningenis.

Arvustus: Marilyn Manson – The Pale Emperor

18-01-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Intensiivsele uute artistide kuulamisele pühendatud nädala, mille hulgas ka kolm aktiivset festivali- ja konverentsipäeva, pühapäeval on päris huvitav leida postkastist homme (19.01.2015) ilmuv Marilyn Mansoni album The Pale Emperor. Kuulates kuskilt valutama ei hakanud, seestumisohtu polnud, trumm ja bass tiksusid mõnusalt pohmelli rütmis ning kokkuvõttes võivad vanad fännid – tänased suured fännid on ilmselt paar kuud tagasi lekkinu juba läbi kuulanud - igaks juhuks plaadi siiski üle kontrollida.

Aasta 2014 loetuimad artiklid

05-01-2015 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Lisaks sellele, et tähistasime oma 15. sünnipäeva, pingutasime möödunud aastal ning avaldasime rekordarvu artikleid. Kui meeles pidada, et „artikkel“ on Rada7.ee mõistes põhimõtteliselt „feature“-tüüpi lugu ning uudiseid sinna sisse ei arvesta, siis on vabatahtliku võistkonna poolt veetud muusikalehe kohta üle saja põhjaliku loo väga viisakas tulemus. Ilmselgelt on neist suurimad klikimasinad väga populaarseks kujunenud albumite ja EP-de eelkuulamised, kuid põnev oli panna ritta ka eelmise aasta jooksul enim loetud intervjuud, arvustused ja ülevaatelood.

Mauno Meesit Berliinist ja uuest oma nime alt avaldatud singlist "Blue Bird"

10-12-2014 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Sinisena tuttav Mauno Meesit avaldas uue laulu "Blue Bird", mis on esimeseks tutvustuseks tema 2015. aastal enda nime all ilmuvale albumile. Uue plaadi materjaliga on Meesit oma loomingus keeranud uue lehekülje ja pakub kuulajale edaspidi, lisaks Sinise elektroonilisele muusikale, ka akustilist ja minimalistlikumat loomingut.

Katkendid Rainer Jancise raamatust „Valgus tunneli lõpus“

05-12-2014 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Täna, 5. detsemberil toimub Tartus, Genialistide klubis kontsert, mille kirjeldusest leiab ka sõnad „Luminaliga tõmmatakse lõplikult otsad kokku“. Ning tõsi ta on, saabumas on viimased võimalused bändi kontserti näha, aga vast siiski suurema matusemeeleoluta – sealsamas esitletava Metro Luminalist rääkiva raamatu pealkirigi ütleb, et seal tunneli lõpus on siiski valgus ning pigem on see algus millelegi uuele. Paanikahoos fännidele võib lohutuseks öelda, et kui täna kohe kuidagi Tartu ei jõua – ehkki muidugi peaksite – siis päris-päris viimane peaks aset leidma 27. detsembril Rock Cafes.

10 olulist lugu: Simon Chaozlevel, Strictly Dub Records

30-10-2014 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Avanes taas võimalus olla tüütu, mis arusaadavalt pole mitte midagi väga uut minu puhul. Oluline seejuures aga on, et Simon Chaozlevel pani kirja paar sõna oma leibelist Strictly Dub Records ning rääkis tulevast peost EKKMis. Mis aga kõige parem – sain talt 10 lugu kommentaaridega. Midagi ta leibeli alt, kohalikku ja ümbritsevat, skenevundamenti ja värsket rütmi. Jagan seda teiegagi!

Noortebänd 2014 - tutvu Tartu eelvooru bändidega!

24-10-2014 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Daamid ja härrad, käivitagem pleilist ning tutvugem, mida pakub selle-aastane Noortebänd 2014 Tartu eelvoor.

Noortebänd 2014 - tutvu Tallinna eelvooru bändidega!

18-10-2014 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Daamid ja härrad, käivitagem pleilist ning tutvugem, mida pakub selle-aastane Noortebänd 2014 Tallinna eelvoor.

Rada7.ee suvefestivalide teejuht 2014

26-05-2014 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Meie sündmuste kalendris on muidugi festivalid täiesti olemas, kuid eelmisel aastal koostatud festivalide teejuht osutus mõnusaks ülevaateks nii iseendale kui tagasiside põhjal otsustades ka teistele. Ilmselgelt hea põhjus panna subjektiivne valik ajaliselt ritta ka sellel aastal.

Tagasivaade, Eurosonic 2014

02-03-2014 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Külastasin jaanuaris Euroopa suurimat talendifestivali Eurosonic Noorderslag, mis toimub Hollandis Groningenis. Kuna kammisin programmi põhjalikult läbi, siis jagaksin subjektiivselt, kiirelt ja üldistavalt endale kõrva jäänud vanadest ja uutest tuttavatest valiku teilegi avastamisrõõmuks.

TMW2014 programmi kiirülevaade korraldajate sõnadega

03-02-2014 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Tallinn Music Week tuleb ka selle aasta märtsi lõpus ning pakub taas rohkelt avastamisrõõmu ning head võimalust viia end kiirkorras kohalikus muusikaelus toimuvaga kurssi. Kes, miks ja millised on aga selle aasta programmis? Kõige targem oli lasta esitluskontsertide korraldajatel endil täpsemalt kommenteerida.

Kali Briis: Kui peaksin lageda taeva all elama, teeksin ikka okste ja kividega muusikat

05-11-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Radaseitsmes esmalt 2009. aastal Onesense leibeli artiklis „Breakfast“ EP-ga, Areeni tulevikutäht 2011. aastal ning Müürileht kirjutas käesoleval aastal bändiga esinemist TMW-l arvustades: „Seda, et Alan Oloneni näol on tegemist uskumatult andeka tüübiga, on paljud ehk juba varem kuulnud. Et ta aga enda ümber on suutnud koondada veel neli vähemalt sama andekat inimest, on parim asi, mis Eesti muusikaskenes on viimasel ajal juhtunud.“ Jutt käib muidugi Kali Briisist ning pean ütlema, et veetsin just kena laupäeva, kuulates järjest läbi tema diskograafia. Mäluvärskenduse põhjuseks on aga kohe-kohe, 9. novembril ilmuv tutikas plaat „Say Whaat?“ leibeli Eesti Pops alt. Uue albumi kuulamiseks peate kannatama neljapäevani, mil radaseitsmes toimub taaskord eelkuulamissessioon ning seejärel juba minema reedel esitluskontserdile.