Ivo Kiviorg
Ivo on olnud radaseitsme aegade algusest selle eestvedaja ja üks kirjutajatest. Aja jooksul teinud kaastööd pea kõikidesse kohalikesse päevalehtedesse ja hunnikusse ajakirjadesse ning olnud nõu ja jõuga abiks mitmete ürituste ja festivalide korraldamisel.

Autori Ivo Kiviorg artiklid

Loits 20. Aru annab Lembetu.

02-12-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Võib endiselt veendunult öelda, et Loits on end kirjutanud jäädavalt kohaliku skene ajalukku. Aga mitte ainult. Suve hakul ilmus Dayal Pattersoni legedaarse raamatuseeria kolmas osa, kus on põhjalik peatükk ka just nimelt Loitsule pühendatud. Aeg on tähistada Loitsu 20. sünnipäeva ning selle puhul esitasin bändi ninamehele Lembetule paar küsimust.

Rainer Jancise albumiesitlus, uus singel "Leegiheitja" ning 7 lemmikplaati

28-10-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Rainer Jancis presenteerib täna Üle Heli festivalil oma uue albumi “Hibernatus” kassett-versiooni. Kasseti annab välja muidugi Trash Can Dance ja sellel on otse loomulikult ka erinevus hiljem tulevate formaatidega. Esimeseks singliks sajaprotsendiliselt eestikeelselt albumilt on esitletud "Leegiheitja". Värske albumi puhul palusime Raineril radaseitsme jaoks reastada oma 7 lemmikplaati.

Saage tuttavaks: Noortebänd 2016 finalist Charlemagne

27-10-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Noortebänd 2016 finaal toimub juba sel reedel, 28. oktoobril, Kinos Sõprus. Üheks eelvoorude sõela läbinud finalistiks on Charlemagne, sel aastal loodud brit-pop indie-disco bänd Pärnust. Paljud Charlemagne'i lood räägivad sügavatest emotsioonidest ning nende soov on panna inimesi oma muusikaga mõtlema.

Saage tuttavaks: Noortebänd 2016 finalist EIXD

27-10-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Noortebänd 2016 finaal toimub juba sel reedel, 28. oktoobril, Kinos Sõprus. Üheks eelvoorude sõela läbinud finalistiks on 16-aastane Arukülast pärit Eik Erik Sikk, kes kirjeldab oma muusikat järgmiselt - räppmuusikast, spoken word'ist ning puhtast emakeelsest luulest kokku segatud alternatiivne ning võnkuv tervik. EIXD annab edasi kirge elu, lingvistikakauniduse ning mõtlemapaneva muusika ja kunsti vastu, läbi pidevalt muutuva kõverpeegli, mis on saanud alguse vaid mõnest igavuses kokku pandud “noored-on-hukas"-riimikompest.

Saage tuttavaks: Noortebänd 2016 finalist Lepatriinu

26-10-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Noortebänd 2016 finaal toimub juba sel reedel, 28. oktoobril Kinos Sõprus. Üheks eelvoorude sõela läbinud finalistiks on pealinnast pärit laulja ja laulukirjutaja Triinu Paomets. Artistinime Lepatriinu taga olev preili murrab mitmel žanririndel – proovin siinkohal tema abiga seda haaret kaardistada.

Saage tuttavaks: Noortebänd 2016 finalist - Fuqtual

25-10-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Noortebänd 2016 finaal toimub juba sel reedel, 28. oktoobril Kinos Sõprus. Finaalgala avab Rasmus Rändvee tuliuue singli maailma esmaesitlusega. Finalistidele lisaks jagavad õhtule peotäitega vürtsi Noortebänd 2015 võitja Abandoned Elysium ning Stage Europe Network kuue riigi ühine eriprojekt. Üheks eelvoorude sõela läbinud finalistiks on Viljandist pärit power-duo Fuqtual. Vennad Ako ja Markus Lehemets kalduvad raskema muusika poole ning on oma helipildi üles ehitanud trummidele, bassile ja vokaalile.

Rada7.ee – 17. sünnipäev. Tagasivaade viimase viie aasta põnevamatele lugudele.

23-08-2016 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Eile täitus radaseitsmel 17 tegutsemisaastat. Suurejoonelisi pidustusi esmaspäeval ette ei võtnud, kuid pisikeses nostalgiahoos kerisin läbi viimase viie aasta lood. Siinkohal valik lugusid, mida on põnev ka täna lugeda ning millel on olemas ka lugejate heakskiit – lühike valik on tehtud paarisaja loetuima artikli hulgast.

Genka - kõigele lisaks ka väljamüüdud jazzartist

06-07-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg, MC STan B

Täna algab Õllesummer ning lajatab kohe Prodigy kontserdiga. Neljapäev pakub aga suurejoonelise räpishow Kõik Boyz, kus on Genka dirigeerimisel laval üle kahe miljoni vaatamisega "Kõik" remiksi videost tuttav kaader ning hiiglama suur ports külalisi. Genka ja Paul Ojaga on olnud radaseitsmes pikemalt juttu näiteks Forevo mälestusürituse ning Toe Tagi albumi “Legendaarne” ilmumisest 10 aasta möödumise puhul, kuid pikemaks looks Genkaga oli viimane aeg. Lisaks neljapäevasele suurkontserdile valisid ju siinsed kasutajad Genka & Paul Oja plaadi 2014. aasta parimaks albumiks ning sel suvel on toimumas taas Eesti Hip-Hop Festival, mis tähistab oma kümnendat sünnipäeva.

Strictly Dub Records esitleb: Seafront Hi-Fi soundsystem!

28-06-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Tervitused kõigile! Siinpool Strictly Dub Records esitlemas teile taas reggae ja dub muusikat. Seekord on meil tulemas midagi tõesti erilist – värske soundsystem nimega Seafront Hi-Fi! Tutikad isetehtud kõlarikastid, krõbisevad vinüülid ja mikrofon saab öö läbi kuuma. Laupäeval, 2. juulil EKKM-is stardiga kell 23:00 - rocksteady, raggae ning rub-a-dub terve öö – märgi kuupäev kalendrisse ning ära hiline! Koostasime ka spetsilt radaseitsme jaoks väikese pleilisti, et laupäevaks õige meeleolu sättida.

Paul Jebanasamiga jumaliku suhte otsingul elusse ja mateeriasse

17-06-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Laupäeval toimuva Kumu ÖÖ isiklikult oodatuimaid etteasteid on duo Paul Jebanasam ja Tarik Barri, kellest esimene täidab auditooriumi helidega ning teine lisab vaate. Antud koostöö on värske, aga Barri pole audiovisuaalkunstnikuna tundmatu nimi – hiljuti valmisid visuaalid Radioheadile, varem on ta teinud kaasa näiteks Monolake'i ja Nicolas Jaariga. Helivõlur Jebanasam on aga olnud dubstepi laine varajaste tegijate nimekirjas kui Moving Ninja. Täna aga sildistatakse teda ühe olulisima tegelasena power ambient saundisuunas.

Emphasis – metal, ooper ja proge-solidaarus

27-04-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Laupäeval, 30. aprillil esitleb Sinilinnus äsja eelkuulmises olnud uut albumit progemetal bänd Emphasis. Itaalia leibeli Underground Symphony alt ilmunud „Revival” on bändi esimene täispikk. Kontserdi erikülalistena astuvad lavale ekstreem-metal bänd Stagnant Project Lätist ning kodumaised Vinkel ja Abandoned Elysium.

Sean Moore'iga (Manic Street Preachers) rock'n'rolli revolutsioonist Fidel Castroni

13-04-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

Manic Street Preachers tähistab sel aastal oma albumi "Everything Must Go" 20ndat sünnipäeva ning annab selle puhul ka kontserdi esmaspäeval, 18. aprillil, Tallinnas, Nordea Kontserdimajas. Läheneva kontserdi puhul õnnestus saada telefoniühendus bändi trummari Sean Moore'iga, kes bändi biograafiaraamatu järgi pidavat olema küll Manicsi „muusikaline vedur”, kuid samas bändi kõige sõnaahtram mees. Juttu aga jätkus ning ettenähtud intervjuuajast läksin sujuvalt üle. Kadunud kitarristi kohta ei küsinud, aitab vast küll, eks?

Rada7.ee esitleb: meisterjaan, parmupill, triibulised püksid ja bambusest laev

02-03-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg

„Bambusest laev”. Olen üpris veendunud, et see on enamusele esimene pähe tulev asi, kui öelda nimi meisterjaan. Lugu, mis jääb kummitama isegi juhul, kui see iga loogilise mõõtkava järgi ei meeldi. Seejärel ilmselt praegu Eesti Laulu võistlustules olev pala „Parmupillihullus”, mis arusaadavalt tekitab samuti vastakaid tundeid. 1. aprillil - see ei ole nali - esineb meisterjaan Tallinn Music Weeki raames Rada7.ee esitluskontserdil ning on täpselt õige aeg temaga veidi pikemalt juttu rääkida.

Aasta 2015 loetuimad artiklid

03-01-2016 | Kategooria: vabateema | kirjutas: ivo

Eelmisel aastal korraldati esimest korda Eesti Muusikaettevõtluse Auhindade jagamine ning sealt korjas Rada7.ee Aasta Meediakanal 2015 tiitli. Lisaks avaldasime taaskord üle saja põhjaliku loo, mille puhul tasub meeles pidada, et „artikkel“ on Rada7.ee mõistes põhimõtteliselt „feature“-tüüpi lugu ning uudiseid sinna sisse me ei arvesta. Ilmselgelt on neist ühed suurimad klikimasinad väga populaarseks kujunenud albumite ja EP-de eelkuulamised ning kõige võidukam muidugi 2014 aasta parima Eesti plaadi hääletus, mille osalus oli lausa erakordne. Siin aga reas eelmise aasta jooksul enim loetud intervjuudest, arvustustest, foto- ja ülevaatelugudest esimesed 50.

El Ten Eleven toob kaasa California päikesepaiste

12-11-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ester Faiman, ivo

Reedel, 13. novembril, esineb Rock Cafes instrumentaalne post-rock duo El Ten Eleven. Eestisse jõuab bänd oma tänavuse albumi „Fast Forward“ maailmaturnee raames. Kui intervjuus kohalikke ilmaprobleeme lahkasime, lubas bänd endaga kaasa tuua California päikesepaiste. Kui mitte muudmoodi, siis nende voolava rõõmsakõlalise muusika saatel saab heledas prožektorivalguses peesitada kindlasti.

Body Machine Body 2015 esinejate ülevaade

27-10-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Festival Body Machine Body on peale aastast pausi tagasi – 7. novembril pakutakse Kultuuriklubis Kelm põnevat valikut teemakohaseid artiste. Seekord on fookuses lähiümbruse tegijad – lisaks Eestile on külalised Lätist, Leedust ja Soomest. Varasemate kordade kuraatoritöö on olnud maitsekas – on olnud rahulolevaid külastajaid, aga ka neid, kes veel mitu aastat hiljemgi mõne artisti mahamagamist kurdavad. Skenestaarides kiiremaks orienteerumiseks palusin festivalikorraldajal Anders Meltsil endal ausalt üles tunnistada, kes ja miks sel korral esinevad.

Kuula: Djerro - XXmagick

22-10-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Öökapi luku taha peidetud rituaalaudio salved saavad täiendust Djerro (Erkki Tero) funktsionaalse heliseansiga kehakeelte-ja meelte sügavamatesse tunnelitesse. Eesti Popsi all ilmuva debüütalbumi "XXmagick" esmaesitlus toimub täna Üle Heli festivali avaõhtu “Sisenemine ülemeele-seisundisse” raames. Ülemeele-seisundi eelhäälestuseks pakume Djerro maagiat eelkuulamiseks.

Argo Vals, nõrkemiseni muusikat

13-10-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Ivo Kiviorg, Evert Palmets

Esmaspäeval käisime Evertiga koos Argo Vals Bandi proovis. Bänd lõpetab kolmapäevast esinemispausi ning esitleb suvel ilmunud albumit „Nokturn” neljas linnas: 14. oktoobril Viljandis, 17. oktoobril Tallinnas, 23. oktoobril Jõhvis ja 31. oktoobril Tartus. Evert, nagu arvata võite, tegi pilte. Mina, peale selle, et nautisin muusikat ja proovisin mitte jalus olla, sain võimaluse ka kiirelt Argot küsimustega tüüdata. Etteruttavalt võin öelda, et läbimängus kuuldu ja nähtu oli võrratu.

Noortebänd 2015 – tutvu Tartu poolfinaali bändidega!

02-10-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: ivo

Juba sel nädalavahetusel – reedel ja laupäeval – toimub Noortebänd 2015 Tartu poolfinaal Genialistide klubis. Mõlemal päeval on start kell 19:30, õhtujuhiks on MC Lord isiklikult! Kohtumiseni Genialistide klubis!NB! Viienda finalisti otsustad sina hääletades Noortebändi lehel!

Kuidas läheb, Eesti plaadifirmad?

01-10-2015 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Ivo Kiviorg

Albumite ilma plaadifirmata avaldamise tendents Eestis kasvab, sest see on lihtsalt majanduslikult võimalik ning suhteliselt mugav. Kas plaadifirmad on üldse enam olulised või pikemas plaanis kasulikud, peaksid läbi mõtlema kõigepealt kohalikud artistid ise.