Kuula: Estoner - "Tahm"

takashi
Takashi on väsimatu korraldaja, kelle ürituste nimedes leidub enamasti midagi tumedat või midagi romantilist. Radaseitsmesse kirjutab ta enamasti tumedamast elektroonilisest muusikast.

Autori takashi artiklid

Maailmas toimuv pani tänavuse Darkland Fire 9 peaesineja Siebeni punkima

07-12-2018 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Neofolk viiuldaja ja luupija Matt Howden (Sieben) andis tänavu välja erakordselt vihase ja poliitilise albumi „Crumbs”. Sieben on peaesineja sel nädalavahetusel, 7.-9.12 Rakveres toimuval festivalil Darkland Fire 9, kus ta esineb kahe täiesti erineva kontserdiga. Matt Howden oli nõus Rada7-le oma hetkeemotsioone ja mõtteid jagama.

Zāle puudutab rohutasandimuusikaga südamete sügavamaid sfääre

07-12-2017 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

9.detsembril astub Rakvere festivali Darkland Fire 8 ühe peaesinejana üles Läti kuueliikmeline muusikakollektiiv Zāle (tõlkes "rohi"). Bänd on üsna noor, ent juba suisa kahel korral nomineeritud Läti olulisimale muusikaauhinnale „Kuldne mikrofon“ folkmuusika kategoorias ja korra ka selle pälvinud. Bänd oli lahkelt nõus Rada7ga oma lugu jagama ja küsimustele vastama. Bändi seisukohad edastas nende liider Harry Vagrant.

Two Witches – traditsiooniline gooti bänd, mõjutatud klassikast trip-hopini

09-12-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

9. - 11. detsembrini Rakveres juba seitsmendat korda toimuval rahvusvahelisel muusikafestivalil Darkland Fire on ühes peaesinejaks on Soome gooti skene pioneer ja kogu 90ndate gootirocki etalonnimi Two Witches.

Jo Quail: mul on üks absoluutne reegel - luuper teenib mind, mitte vastupidi

18-08-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Tänavuste Tumeromantika õhtute peaesinejana annab sel pühapäeval kontserdi Muuga mõisas võrratu briti tšellist ja helilooja Jo Quail, kes oli lahkelt nõus vastama küsimustele.

CONTAINER 90: Vanaemale võiks meie muusikat kirjeldada kui süntesaatoritega tehtud punki

21-07-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Container 90 on ühe oma stiili energilisema esindajana peaesineja laupäeval, 23. juulil, toimuval uuel festivalil Viru Electro Käsmu maalilises kaptenitekülas. Esitamisele tuleb läbilõige bändi hittidest, kõlavad lood nagu „EBM united”, „Roller Derby Girls”, „EBM radio” jt. Ron ehk Ronny Larsson on lahkelt nõus radaseitsme küsimustele vastama.

Vólkova: „Me ei vaja uusi trende, vaid rohkem raamatuid“

03-06-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Reedel, 5.juunil, kui Rakvere on juba vallutanud tuhanded tantsivad mehed, astub selle linna uusimas ja trendikaimas klubis 10 Trummi üles oma tänavuse Euroopa tuuri ainsa kontserdiga Balti riikides temperamentne Argentiina electro-duo Vólkova. Ei esine nad ka Soomes. Lääne-Virumaal aga proovivad Argentiina muusikud järgi tõelist Eesti külalelu. Paari sõnaga oli valmis oma muusika tagamaid avama ja küsimustele vastama bändi eestvedaja Cesar Canali. Ka laval kuumavereline muusik pikka juttu ja lohisevaid selgitusi ei armasta.

Sergi Gamez Martinez: kui publik ei toeta kontserte ja muusikat, siis kindlasti see tulevikus kaob

13-12-2014 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Legendaarse apocalyptic ambient bändi Der Blaue Reiter eestvedaja Sergi Gamez Martinez astub Rakveres viiendat sünnipäeva tähistaval butiikfestivalil Darkland Fire üles lisaks põhibändile ka sooloprojektiga Endless Asylum ning ka gruppide Sophia ja Seventh Harmonic koosseisus.

Rome: Sooloesinemistel saavad inimesed alati heita salajase eelpilgu ilmumata materjalile

25-07-2014 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Kontserdisarja "Tumeromantika õhtud 2014" raames astub esmakordselt Eestis reedel, 25.juuli õhtul Lääne-Virumaal imekaunis Muuga mõisas üles nii kriitikute kui publiku poolt kõrgelt hinnatud ning sooja esinemislaadi ja ülesastumistel intiimse õhkonna loomise poolest tuntud neofolk muusika legend Rome. Jerome Reuter andis Rada7-le ekslusiivse intervjuu päev enne Eestisse saabumist.

Sieben: “Ma teen iga kord kõvasti tööd, et anda publikule parim võimalik elamus”

24-07-2014 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Neljal õhtul Lääne-Virumaal ja Hiiumaal “Tumeromantika kontsertide” sarjas üles astuv geniaalne Suurbritannia viiuldaja, laulja ja helilooja Matt Howden, kes esineb nime all Sieben, väidab, et sa ei ole elanud, kui ei ole pidanud lumesõda Rakveres Prantsuse ambient-industrial-artistiga.

Deutsch Nepal: Muusika tähendab edasipürgimist ja arenemist, mitte enda või teiste tehtu kordamist.

06-12-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Kaheksa aastat tagasi esines end moepeniks nimetav Deutsch Nepali artist Lina Baby Doll pisikese sabaga pruunides kohevates karupükstes. Päriselus Peter Anderssoni nime kandev muusik soovib laupäeval, 7. detsembril, Rakvere rahvamajas rahvusvahelisel muusikafestivalil Darkland Fire IV peaesinejana üles astudes publikule päris koer olla. Lina Baby Doll jagab intervjuus oma mõtteid elust ja muusikast.

Pyhä Kuolema rüütab Rakvere kirikus vaimulikud laulud tõukudest järatud matusekuubedesse

03-12-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Laupäeval Rakveres gurmaanlikke muusikaelamusi pakkuv festival Darkland Fire IV algab reedel Eesti artistide ja Prantsuse DJ ülesastumistega soojenduspeol Darkland Night ning lõpeb pühapäeva pärastlõunal Rakvere Kolmainu kirikus advendikontserdiga Darkland Fire Advent, kus Pyhä Kuolema esitab valikut ameerika traditsioonilistest vaimulikest lauludest ja muusiku omaloomingust.

Dandelion Wine – risttee, kus kohtuvad Massive Attack, Dead Can Dance ja Sonic Youth

26-08-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Austraalia duo Dandelion Wine astub üles 30. augustil kontserdil „Tumeromantika õhtu Rakvere linnuses“, mis paneb väärilise punkti siinsele kultuurisuvele. Aasta tagasi esines bänd akustilise kavaga „Tumeromantika õhtul Muuga mõisas“, sel aastal lülitavad nad voolu ka sisse. Bändis keelpille mängiv Nicholas Albanis avab intervjuus Dandelion Wine´i muusika tagamaid.

Jonas Ness: “Darkland Fire on kaugeim sihtkoht, kuhu olen muusika pärast reisinud”

06-12-2012 | Kategooria: vabateema | kirjutas: takashi

Muusikal on liikumapanev jõud. Ameerika Ühendriikides Põhja-Dakota osariigis maaklerifirmas töötav Jonas Ness pakib aastas korra või paar kohvrid, et tulla Euroopasse mõnele festivalile oma lemmikbände kuulama. Seekord otsustas ta kõigi Euroopas toimuvate heatasemeliste festivalide vahel valides tulla 8. detsembril Rakverre rahvusvahelisele neofolk/dark folk/industrial muusika festivalile Darkland Fire III.

Roma Amor : „Laske end hällitada tumeduses… koos Amoriga.“

01-08-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Laupäeval 4. augustil 2012 astuvad Lääne-Virumaal Muuga mõisa saalis kontserdil „Tumeromantika õhtu Muuga mõisas“ üles chanson noir / dark cabaret / neofolk muusikat esitav Roma Amor Itaaliast ja neo-medieval / ethereal electro duo Dandelion Wine Austraaliast. Candela ja Euski Roma Amorist avasid pisut oma duo muusika tagamaid.

Gerechtigkeits Liga toob Rakverre industrial muusika lätted

06-12-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: takashi

Rakvere rahvamajas 10. ja 11.detsembril 2010 Rakvere PÖFFi kinematograafilise muusika eriprogrammina toimuv dark folk/neofolk/industrial festival DARKLAND FIRE toob siia seitse põnevat muusikakollektiivi seitsmest eri riigist. Kõige pikema ajalooga esinejaks on üks intrigeerivamaid industrial muusika kultusprojekte Gerechtigkeits Liga Saksamaalt. Bändi eestvedaja Till Brüggemann on nõus rääkima Rada7 lugejatele Gerechtigkeits Liga aastatepikkuse tegevusaja telgitagustest.