Autori kodutööstus artiklid

DND "Tulede säras" - 13-looline festivali setlist

21-06-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Umbes kuus aastat tagasi kirjeldasin Klaxonsi esimest plaati kui suvearmastust, mis kestab palavalt ning vägagi intensiivselt 2-3 kuud, et siis kas kustuda ja ajaloo liiva alla mattuda või siis kasvada milleski enamaks. Kui Klaxons oli ajutine suvearmastus, siis DND on pigem lahe lapsepõlvemälestus või pigem nähtud lemmikbändi festivalikontsert, mis pidevalt meeles on ja mille silme ette manamiseks ei pea eriti vaeva nägema.

"Let's get physical!"

26-04-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus, bonne

Mõne bändiga on lihtsalt nii, et neid netist kuulates või videot vaadates ei jää muud üle, kui öelda „jeesus küll, täiesti ... keiss“. Nüüd on aga aset leidmas riikide vaheline selliste bändide kultuurivahetus. Kui meiekandi eurojõuduritel ja WTF-skene lipulaeval Winny Puhhil tuleb volbriööl esimene spektaakel põhjanaabrite manu, siis juba sel laupäeval väisab esmakordselt Tallinnat põhjanaabrite hullumeelset science metalit mängiv The Physicists. Nagu sommidel on suur huvi meie Winnikate vastu, tasub kindlasti tulla ja oma silmaga ära kaeda naabrimeeste lunaatikud. Caater meets Rammstein, roosa südamekujuline kitarr ja led-valgustid põses, molekulid imestavad ja siseneb Oppenheimer. Tallinna kontserdi puhul andis bändi juhtkuju MC Omega Zero välkintervjuu Bonnele ja Kodutööstusele ehk siin teie ees on „Crash Course into Crazy World of The Physicists“.

Stone - Veelkord kivisse

14-02-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstusIlma 1989. aasta Rock Summeril toimunud Stone’i kontserdita oleks Eesti metalmuusika ajalugu kindlasti hoopis teistsugune. See oli üks neist haruldastest sündmustest, mis sundis seda näinud inimesi pille haarama ja bände moodustama. Nüüd, seoses "Stone: The Complete“-boxi ilmumisega tuleb bänd uuesti kokku, et bassist Janne Joutsenniemi sõnul: „piitsutada ka seda surnud tuurivärki veel kord korralikult.“ Esimene piitsutamine leiab aset 27. veebruaril Rock Cafe’s ja sel puhul rääkisin Janne Joutsenniemiga Viru hotellist, Ameerika tuliveest ja Stone’i kestvast pärandist.

The Dwarves ja Mongoolia keskosa rocki saladused

14-06-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Ühel Nirvana särgil ilutses kunagi “...crack smoking, satan worshipping, motherfuckers”. See bänd võis end küll selliste sloganitega ehtida, kuid nende plaadifirma (Sub Pop) kaaslane The Dwarves on bänd, kes lausa elab selle kreedo järgi. Teeb seda tänaseni. Viimase tõestuseks astuvad nad üles 16. juunil Järvakandis Rabarock festivalil. Sel puhul rääkisin juttu bändi asutaja-liikme ja vokalisti Blag Dahliaga aka Blag Jesus, Blag The Ripper, Earl Lee Grace, Julius Seizure, Blag Stallion, Blag History Month ja kindlasti midagi veel.

Viikate - kiirustamine sünnitab vaid vesipäiseid järglasi

03-04-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus"Inimlikkuse aadlikud" - nii on Viikatet kirjeldanud üks tuntud bassimees. Tuleb nõustuda - Kaarle, Simeoni, Ervo ja Arvo ehk vokaal-instrumentaalansambel Viikate on ilmselt ühed toredamad inimesed kellega on elus võimalik kohtuda. Eelmisel nädalal avaldas Viikate oma üheksanda stuudioplaadi „Petäjäveräjät“. Sel puhul rääkisin laulja Kaarle Viikatega vesipeadest, puhkuse kahjulikkusest ja suurimast võimalikust aust.

Apulanta - lihtsad Heinola punkarid

14-03-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

20. aastaga on Apulantast (või "Heinola punkaritest", nagu nad ise end kutsuvad) saanud Soome üks suurimaid ja enim-tuuritavaid bände, kes aastas naljalt alla 100 kontserdi ei anna. Peale selle on nad tänaseks kirjutanud rohkem edetabelite esikohti vallutanud singleid kui ansambel The Beatles. Sellel nädalal annab Apulanta välja oma 11. stuudioalbumi "Kaikki Kolmesta Pahasta". Küsitlesin selle puhul bändi trummarit Sipe Santapukkit. Rääkisime rekkalavadest ja mõnest erilisest olukorrast, milles bänd end tõeliselt vabana tunda saab ja muidugi ka uuest albumist.

Collarbone: Tere tulemast tantsule

19-01-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstusMõnele Soome bändile meeldib Eesti ja Baltikum nii väga, et nad lihtsalt ei saa siin mitte käia ja kontserte anda. Sel nädalal Tallinnas ja Tartus, osana oma Baltikumi tuurist, esinev ansambel Collarbone on just selline bänd. Sel puhul rääkisin härradega kristlikest noortelaagritest, aluspükstest ja sellest, miks on Eestis hea esineda.

Kosmikud: Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa

10-11-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Kosmikud on oma tegemistes algusest peale silma paistnud maitseküsimuste ülese kontseptuaalsusega. Sedapuhku läks bänd täispangale. Kõik bändi viienda albumi „Öö ei lase magada” tekstid kirjutas luuletaja Mait Vaik. Sellise valiku põhjustest, Linnahalli stuudio mõjudest, sellest, kas Aleksander Tambergi legendaarne kaustik on viimaks end ammendanud ja paljust muust rääkisid Kristo Rajasaare (trummid), Kõmmari (bass), Hainz (laul ja klahvpillid) ja Aleksander Vana (kitarr).

Von Hertzen Brothers ja hea proge saladus

24-09-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstusSoome muusika raskekahurvägi Von Hertzen Brothers esineb reede, 30. septembril Tallinnas Rock Cafes. Sel puhul vestles härra kodutööstus bändi laulja ja kitarrist Mikko Von Hertzeniga malest, vinüülidest ja Minimoogi pehmest saundist.

Kuus väikest küsimust Fleshpressile ja Nevesisele

10-07-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Üks neist on salapärane. On pärit Soomest ja tema kohta ei leia internetist peaaegu üldse informatsiooni. Guugeldades intervjuusid saame vastuseks ümmarguse nulli. Leida on võimalik ainult üks salapärane foto, mis ei edasta grammigi üleliigset informatsiooni. Ta on misantroopne, kuri ja depressiivne. Teine on pärit Eestist, sõidab väljateenitult haip-laineharjal, ajab pöördesse kõik saja meetri raadiuses asuvad naised ning vajutab lavalaudadel pedaali peaaegu põrandast läbi. Nad on Fleshpress ja Nevesis, kes mõlemad soojendavad esmaspäeval Rock Cafés Eyehategodi. Kuid veel enne seda vastavad nad rada7-me kuuele küsimusele.

Mustasch - muusika muskelautode jaoks

10-07-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Kümne aastaga on Rootsist pärit Mustasch endale saanud maine kui bänd, mis kontsertidel pedaali halastamatult põhja vajutab ja sellel kogu kontserdi jooksul tõusta ei lase. Selle väite paikapidavust on eestlased tänaseks saanud kontrollida juba kolmel korral, neist viimati selleaastasel Rabarockil. Enne viimati nimetatud lavaesinemist sai Mustaschi bassimehelt Mats Johanssonilt küsitud e-maili teel muskelautode, Spotify ja bändi nimel ohverdamise kohta. Vastused jõudsid kohale nüüd.

Top Shop esitleb: HÕFF 2011 CD

28-04-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Kas oled tüdinenud oma tööga kaasnevast igapäevasest rutiinist? Kas tunned, nagu poleks sul enam vajalikku särtsu, mis aitaks sul paremini toime tulla tänapäevases kiires töökeskkonnas? Kas sind kimbutavad konstantselt stressist tulenevad tervisehäired? Kui jah, siis võib-olla vajad sa väikest vaheldust - ehk mõnda lõõgastavat puhkust kuskil soojal maal, võimalusega vedeleda rannas palmi all ja kasta end aeg-ajalt jahedasse merevette. Kuid oh häda, lõõgastavad puhkusereisid on kallid. Kas tõesti ei ole olemas mõnda soodsamat lahendust?

Ismo Alanko - Põhjamaa kahvanägude hingeline muusika

26-03-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Ismo Alanko on üks väheseid artiste, kelle kohta võib julgelt öelda legend. Ta on mees, kes juba üle kolmekümne aasta on olnud Soome rokkmuusika esirinnas, korraldades seal pidevalt ka revolutsioone ja tuues endaga kaasa värskeid tuuli. Ilma tema juhitud Hassisen Kone, Sielun Veljete ja 90-ndate alguses ilmunud sooloplaatideta poleks raudselt olemas üle 90% tänapäeva soome roki suurnimedest. 27. märtsil esineb Ismo Alanko koos löökriistamängija Teho Majamäkiga Ismo Alanko Teholla egiidi all Von Khrali teatris, Tallinn Music Weeki raames toimuval Hea Uus Heli showcase’il. Sel puhul rääkisin Ismo Alankoga saunadest, Nõukogude Liidust ja põhjamaisest gospelist.

Apulanta - Mikhon Hyväksymä*

05-02-2011 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Minu suur Soome muusika armastus sai alguse 17. oktoobril 1996. aastal, kui veidi peale kella 15:05 kandis Heinola ansambel Apulanta Soome MTV3 telekanali noortesaates Jyrki elava esitusena ette oma just valminud uue singli „Anna mulle piiskaa“. Need kolm minutit ja 15 sekundit , teevad allakirjutanust igavese Soome muusika austaja ja Apulantast nooruspõlve lemmikbändi number üks!.

Järgmisel reedel, 11. veebruaril, astub järjekordsel Naapurivisa minifestivalil Rock Cafes muu hulgas oma esimesel väljaspool Soomet toimuval kontserdil lavale ka Apulanta. Selle sündmuse puhul vestlesin tänavu oma kahekümnendat juubelit tähistava bändi laulja Toni Wirtaneniga. tuuridest, biograafiatest ja tollidest.

Lood, mis on ilmselt Aastahiti tabelis sees

04-01-2011 | Kategooria: vabateema | kirjutas: kodutööstus

Homme, 5. jaanuaril selguvad juba 17. korda Eesti vanima ja väärikaima muusikaküsitluse R2 Aastahiti tulemused. Hääletamine on selleks korraks lõppenud ja vähem kui 48 tunni pärast saame teada, mis olid siis need 40 kodumaist ja välismaist lugu, mis Eesti raadiokuulajale möödunud aastast kõige rohkem meelde jäid. Ja milline lugu astub ühte rivvi Terminaatori, Inese, Smilersi ja The Suniga kui aasta hiti võitja. Valisin välja 7 lugu, mis kindlasti selle aasta Aastahiti tabelis figureerima peaksid.

Drone - see on mingi madala häälega undamine või?

07-12-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

nullnull10. ja 11. detsembril Rakveres toimuva festivali Darkland Fire raames, annab oma debüütkontserdi ka Margo “marx“ Rindemaa juhitud drone/ambient/noiserock bänd Against The Day. Lavaesinemisega võetakse ühtlasi kokku ka aasta väldanud Stairs12 nimeline drone-projekt. Lihtsatest vastustest keerulistele küsimustele, sitast nu-metalist ja debüüt kontserdi tähtsusest andis aru mees Against The Day taga - Marx.Kui masinad tulevad (Kui on kuri tulekul)

18-11-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Et kõik kenasti ära rääkida, tuleb alustada sellest, kuidas ma teisipäeva hommikul sattusin Elektroonika Osakonda. Mul oli kindel plaan hankida endale kaks paari patakaid, kuna hetkel pleieris elutsevad isendid hakkasid väsimusemärke ilmutama. Kuna Elektroonika Osakonda sisenedes suhtlesin parajasti telefoniga, ei märganud ma, kuidas sattusin...

Ilosaarirock - parim festar maailmas

08-10-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Mis juhtub, kui muusikafänn külastab maailma parimat festivali? Maapealset paradiisi, kus bändid mängivad ainult häid sette, kus heli ei kriibi kõrva ning valgusshow on silmipimestavalt ilus. Vastuse sellele ja veel paljudele teistele küsimustele otsis rada7 sõbralik meeskond Joensuust 39. Ilosaarirockilt.

Elektrit täis torm

17-04-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Sellel laupäeval leiab Rock Cafes aset järjekordne minifestival Electric Storm, kus seekord oma patareisid laevad ja destruktiivse jõuga energiat publikusse paiskavad Soome lahe põhja- ja lõunakalda parimad pojad. Ansamblid Pedigree, Shelton San, Deathbed ja Ghost Brigade. Küsimustele rokkstaaridele õlle väljategemise ja laval endast 100% andmise kohta vastasid Deathbedi juhtfiguur Ville ja Pedigree ninamees Bonne.

Rubik - ideaalse arranžeeringu otsinguil

24-03-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: kodutööstus

Pole midagi paremat, kui avastada enda jaoks mõni uus bänd ja teha seda täiesti juhuslikult. Just sedasi juhtus minuga eelmise aasta juuni lõpus, kui Helsingis toimunud festivalil Pitkä Kuuma Kesä, puutusin esmakordselt kokku Rubikuga. Positiivsusest pakatavate heliväänajatega, kelle teisest plaadist „Dada Bandits“, kujunes mu eelmise suve üks soundtracke. Enne reedest ülesastumist Tallinn Music Weekil vestlesin vokalist Artturi Tairaga nende muusikast ja salapärasest instrumendist nimega „Pussy hands“.