Autori Heiko Leesment artiklid

Square „Vaibub kaja“. Hektiline nagu J.M.K.E. ning melanhoolne nagu Vennaskond

03-04-2019 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Heiko Leesment

Mäletan, kui olin veel noor pungihuviline ja minuga juhtus väga eriline sündmus. Nimelt laenasin oma üht J.M.K.E. kassetti koolivenna kaudu Mait Karukäpale, kes töötas kesklinna elektroonikapoes müüjana ja loomulikult teadsime me kõik, et ta on Square’i laulja. Square’i tutvustati mulle toona võrrandiga J.M.K.E.+Vennaskond=Square. Ja nüüd jõuame selleni, et Square on välja andnud oma esimese kauamängiva „Vaibub kaja“.

Seitse küsimust The Boondocksi loomingulisele liidrile ja trummarile Karl Kevadele

15-10-2018 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Heiko Leesment

Pärnu indie-rocki kvintett The Boondocks avaldas oma kolmanda kauamängiva „How to Build a Love Bomb“. 60ndate stilistikaga otseselt flirtiv 12-looline plaat on ilmselt seni tugevaim, mis kollektiivil on õnnestunud stuudioseinte vahel talletada. Selleks, et plaati paremini mõista, esitasime seitse küsimust The Boondocksi loomingulisele liidrile ja trummarile Karl Kevadele. Selgub, et Pärnu kujunes nende jaoks suvel Eesti Californiaks ja album on märksa põlvkondade ülesem, kui esmapilgul võib tunduda.

The Bongo Club: “Meie eesmärk on saada järgmiseks suureks nimeks Rootsis.”

14-07-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Heiko Leesment

Juuli keskel annab Eestis ja Lätis kolm kontserti Rootsi rokikvartett The Bongo Club. Tallinnas, Pärnus ja Salacgrivas Positivuse festivalil üles astuvate bongode kitarrist Erik Ahlblom tunnistas ausalt, et vähemaga, kui Rootsi järgmiseks suureks nimeks saamine, nad ei lepi. Erikuga vestles Sibyl Vane’i bassist Heiko Leesment.

Muusikatööstusele lüüakse hingekella... nagu alati

12-01-2015 | Kategooria: vabateema | kirjutas: Heiko Leesment

19. sajandi lõpus põhines muusikatööstus põhiliselt muusika kontsertesitustel - kui 20. sajandi alguses vallutasid turu klaverirullid, mis suutsid muusikat moodsal moel ise edastada, ennustati senisele muusikatööstusele kiiret surma. Hiljuti sattusin kuulama Berklee kolledži õppejõu John Kelloggi ettekannet muusikatööstuse arengust, milles ühe huvitava detailina toodi välja, et muusikatööstusele hingekella löömine ja hävingu kuulutamine on pea sama vana kui muusikatööstus ise.

Dorena liider Kim Ruiz: „Oleme 10% Eesti bänd!“

09-04-2014 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Heiko Leesment

Sellel nädalal annab Eestis kaks kontserti Rootsi postrock-ansambel Dorena ja intervjuus räägib bändi liider Kim Ruiz muu seas ka sellest, miks on Rootsis palju lihtsam bändi teha ja mis on eduka tuuritamise saladus.