Autori Indrek Spungin artiklid

Perforated Cerebral Party: Me peaaegu hukkusime kiiresti reivides, seetõttu leiutasime uue stiili

28-03-2019 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Indrek Spungin

Laupäeval, 30. märtsil kell 3:30 öösel hüppavad klubi Hall Mesila lavale Peterburi slow-wave’i duo Perforated Cerebral Party. PCP muusika on raskelt õõtsuv techno, aeglustatud 90 bpm peale, kus astuvad ühte jalga suuremeelsed biidid, surisevad bassiliinid ja tumedad meloodiad. Selline on kõlapilt, millega nad kargasid välja 2011. aastal. Nad panid sellele nimeks Somatik Techno. See on sellest ajast alates internetis levinud ja leidnud omaksvõttu üle maailma. Nüüd leidub selle stiili fänne ja viljelejaid üle kogu maailma. Kõik nad on koondunud ühenduse Somatik Sound System alla ning vabastavad muusikat Somatik Sounds märgi alt. Ühtlasi esitleb duo Tallinn Music Weeki raames toimuval tantsumuusikamaratonil Kasaganaan ka oma verivärsket albumit “Neverendingstory”.

Orelipoiss: Kuidas ma varastasin valsi taktimõõdu

04-05-2018 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Indrek Spungin

Reedel, 4. mail toimub Tallinnas, klubis Factory sõbralik kevadkontsert “Sünnipäev sanatooriumis”, kus lööb laulu lahti eesti ebapopi geenius Orelipoiss ning melanhoolse kallakuga rock-ansambel Kosmikud. Kuna Kosmikud on nii kurvad, võtsime hoo üles Orelipoisi suunas, kuid telefonivõrku jäi hoopis Jaan Pehk, iPhone käes.

Sünnipäev Sanatooriumis

03-05-2018 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Indrek Spungin

Reedel, 4. mail toimub Tallinnas, klubis Factory kontsertõhtu "Sünnipäev Sanatooriumis", kus astuvad üles kodukamara outsider-popi poeet Orelipoiss ja depressiivroki ansambel Kosmikud. Kosmikute bassimees Raivo "Kõmmari" Rätte rääkis, kuidas vorm on ja mis ta asjast arvab.

Metsatöll ei tea kõrbekultuurist midagi

16-04-2018 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Indrek Spungin

20. Aprillil 10231 toimub Tallinnas, klubis Factory tõeline ugri-metali pidu, kus üle pika aja astub üles folk-metal superstaar Metsatöll. Veel esinevad ugri-doom bande Taak ja heavy-metal grupp Herald. Metsiku sündmuse eel võtsime hundikarja tekstigeneraatoril ja vilepillipuhujal Lauri Õunapuul antennist kinni ja pinnisime tõde.

100 kõige paremat Eesti punklugu

19-02-2018 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Indrek Spungin

Suure juubelipeo "100 aastat Eesti punki" eel on hea hetk korraks aeg maha võtta ja sorteerida natuke fonoteegis, et valida välja sada kõige paremat Eesti punklugu läbi aegade. Isutekitamiseks ja meelteärgitamiseks avaldame mõned muusikainimeste tabelid. Kui sulle tundub, et tabelile sinu peas on liiga tehtud, siis köhi välja oma lemmikud, nii saamegi kokku kõige tõelähedasema ülevaate Eesti pungi pärlitest läbi aegade.

Sümpaatne Anti Pathique: klapid pole peast võtmiseks!

19-12-2017 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Indrek Spungin

Vennaskond tähistab 22. detsembril oma 33. aastaringi uhke kontserdiga Tallinnas, klubis Factory. Võtsime natukene juttu puhuda Vennaskonna vapra sõduri Anti Pathique’ga ja pinnisime, mis asi see Vennaskond on, mis mussi ta ise kuulab ja mida muusika temaga teinud on.

Soome noorema põlvkonna andekamaid muusikuid Jaakko Eino Kalevi pooldab lobotoomiat

11-11-2013 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Indrek Spungin

16. novembril astub Sinilinnus kontsertsarja Sügislobotoomia raames üles Soome noorema põlvkonna üks huvitavamaid nähtusi Jaakko Eino Kalevi. Tema muusikas kohtuvad nii Lee ‘Scratch’ Perry veidrus ja drive, kui Chris Rea ja Jimi Tenori pehmus, Connan Mockasinilikud üleelueredad fantaasiad ning Ariel Pinkilik postmodernistlik eneseteadlikkus ning viidete süsteem. 2. detsembris on neil oodata ka esiküllitisena EP-d "Dreamzone", mille annab välja UK plaadifirma Weird World. Kusjuures Jaakko Eino Kalevi on esimene põhjamaa artist, keda too lege Briti indieleibel on võtnud välja anda. Küsisime Jaakko Einolt mõned küsimused.