Autori Priit Liiviste artiklid

Phil Campbell: "Tänasel päeval minu eraelus väga palju rock 'n' rolli ei toimu"

04-07-2019 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

See mees on Philip Anthony Campbell. Ta on 58-aastane, Walesi päritolu, abielus, kolme lapse isa. Bluuskitarrist. 32 aastat oma elust mängis mees kitarri maailma ühes tuntuimas rockansamblis Motörhead. Käis kaks korda Linnahallis esinemas. Tegi palju muudki. Sel suvel jõuab ta Eestisse tagasi, aga uue ansambliga. Ansambliga, kus peale tema veel neli noort meest, kellest suisa kolm ta enda pojad. Phil rääkis radaseitsmele ära, miks ja kuidas.

Rada7.ee esitleb: Narcosatanicos - "Meie narkopoliitika on mõistlikult leebe"

30-03-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

1. aprillil annab Tallinn Music Weeki raames kaks kontserti Taani, psühhedeelse saksofoniga vürtsitatud, mürarokiansambel Narcosatanicos. 2012. aastal Århusis tegevust alustanud lõõgastumishuviliste kollektiiv on lühikese tegutsemisaja jooksul saavutanud üsna suure tähelepanu, olles juba esinenud mitmetel Euroopa olulisematel muusikafestivalidel.

Rodrigo y Gabriela: Peame ennast pidevalt taasleiutama

16-03-2016 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

Kahest Mehhiko päritolu kitarristist - Rodrigo Sanchez ja Gabriela Quintero – koosnev fenomenaalne kitarriduo Rodrigo y Gabriela on viimaste aastatega teinud karjääris tohutu hüppe. Nende loodud metali ja latiinorütmide ühismõjul sündivat muusikat on lisaks sadadele tuhandele tavapärastele muusikasõpradele kuulnud elavas esituses näiteks isegi USA president. Kunagi metalbändis alustanud ja Mehhikost Iirimaale tänavamuusikuteks kolinud kitarristidetandem esineb 4. aprillil Tallinnas, Nordea Kontserdimajas.

Christian Vander: paljude muusikute jaoks on Magma absoluutne tipp

20-04-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

Trummar Christian Vander lõi 1969. aastal Prantsusmaal progeroki ansambli Magma, mis kriitikute ja tõsiste muusikasõprade lemmikuna ei ole siiski saavutanud rahvusvahelist menu, ent on sellest hoolimata suutnud vastu pidada pea poolsada aastat.Tänavu, kui Magma tähistab suurejoonelise turneega 45. tegevusaastat, jõuab bänd tänu Jazzkaarele ka Eestisse. Sel puhul leidis Christian Vander, kes on ansambli kunstiline ja muusikaline juht tänaseni, aega vastata ka mitmele olulisele küsimusele, mis progelegendi lugejatele ehk pisut lähemalt toovad.

Tallinn Music Week: Moonlight Breakfast kulgeb tipu suunas

28-03-2015 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

Rumeenias alguse saanud Austria bänd Moonlight Breakfast on lühikese ajaga teinud läbi tohutu tähelennu – raske on üle trumbata bändi, mille esimese kontserdi publikuks oli tervelt 35 000 inimest. Uue albumi pingelise salvestussessiooni ja 28. märtsil Tallinn Music Weeki raames Rock Cafes toimuva kontserdi vahel leidis ansambli laulja Christie aega, et vastata nii mõnelegi äärmiselt põletavale küsimusele.

Tarvo Valm: Pärast Ameerikat on minuga aina imelisemaid asju juhtunud.

20-11-2014 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

Neljapäeval, 20. novembril astub Tallinnas üles USA rokkansambel Living Dead Lights, keda toetavad oma raugematu jõuga muuhulgas ka sõprusansambli Soul Thrower mehed. Soul Throweri liider Tarvo Valm räägib sel puhul Rada7 lugejatele sellest, milline on tema Ameerika Unistus ja kuidas on sellega seotud ansambel Living Dead Lights.

Juubilar Blind hakkab uue hooga astuma

14-11-2014 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

14. novembril jätkab Blind taas jõulisemat kontserttegevust, mis juba enam kui viie aasta eest soiku jäi. Värskendatud koosseisu ja uue hingamisega. Selle tähistamiseks rääkisid ansambli liider Urmas Voolpriit ja mänedžer Indrek „Didi” Ditmann põgusalt kõigest , mis eelneb uuele, veel kirjutamata, peatükile nende elus.

Onu Bella: mul ei ole vaja enam midagi tõestada

20-01-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

Jaanuari viimastel nädalavahetustel võib Onu Bellat mitmes Eesti paigas taas koos live-bändiga laval näha. Sel puhul vastas armastatud šokirokkar ausalt ja avameelselt mitmele loomingulisi teemasid puututavale küsimusele.

Oleg Kosjugin: 2012. aastal maailmalõppu ei tule

04-01-2012 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

Eesti hiphopi päästja ja tulevikulootus Oleg Kosjugin annab reedel Von Krahlis hooaja viimase kontserdi. Sel puhul vastas ta mitmele olulisele küsimusele.

Agent Side Grinder kavatseb Tallinna kontserdipubliku hüpnotiseerida

17-09-2010 | Kategooria: artistid ja reliisid | kirjutas: Priit Liiviste

Neljapäeval, 23. septembril esineb Tallinnas Von Krahli teatri baaris rootsi ansambel Agent Side Grinder. 2005. aastal kokku tulnud elektroonilist dark-rocki viljelev bänd satub Eestisse ja teistesse Balti riikidesse oma albumit “Irish Recording Tape” tutvustava tuuri raames. Sel puhul vastas küsimustele ansambli peamine muusikaline mootor, asutajaliige ja klahvpillimängija Johan Lange.