Pildid: Get Your Gun "Doubt Is My Rope Back To You" plaadiesitlus

09-11-2017 | kirjutas: Evert Palmets

Taani ansambel Get Your Gun esitles 2. novembril oma uut albumit "Doubt Is My Rope Back To You" ka Eestis, Tartu lokaalis nimega Genialistide Klubi. Kui Eesti oleks mingil põhjusel tuurinimekirjast välja jäänud, siis ma tean mitut inimest, kes oleks suuremat kisa selle otsuse üle tõstnud. Aga kõik on hästi - taanlaste endi sõnul tähendab Eesti publik neile väga palju: "playing here in Estonia means a world to us", ja tundub, et ka eestlased armastavad seda Taani kampa. Genialistide Klubi saal täitus fännidega päris kenasti, et omale peale kontserti signeeritud vinüülplaadid lunastada, pidin ma koguni järjekorras seisma - neljapäeval. Mul on selle kõige üle hea meel.

Miks plaadiesitlus Tallinnas ei toimunud?
Väidetavalt on meil pealinnas hetkel techno- ja muu peomuusika skene nii suure populaarsuse saavutanud, et vägeva tumeda ja süngete kõrvalmõjudega rocki vastu ei tunta huvi. Live-bändidele justkui ei ole kohta.
Tean jällegi kampa inimesi, kes selle kuulujutu ümber lükkaksid - aga ju siis kõik meie ümber ongi hetkeline ja järgmisel päeval juba ka muutlik. Kuigi, kui nüüd vaadata techno-kanaleid, siis seal toimub tõesti pidevalt midagi: Hugo Mesi eestvedamisel uue klubi Hall avamine Noblessneris, EKKMi programmijuhiks nimetati noor techno-guru Kevin Park ning ka neis salajastes techno-urgastes loksub pidev anti-sotsiaalne elu üle äärte. Mitu korda nädalas.

Siiski orgunnitakse ka meil Tallinnas kontserte, aga siin on paar aga. Esiteks toimub liiga harva, toimub lausa nii harva ja nii valimatult seinast-seina, et "pinge" kaob vahepeal ära. Teiseks oleks Tallinnale vaja ühte uut Tapperi suurust (350+ mahutavusega) kohta, mis ei haiseks ja et see asuks otse kesklinnas. On muidugi vana hea Rockstar's klubi, mille programmi korraldamisega alustas üsna hiljuti Madis Velström (ja see on väga-väga hea uudis), aga Rockstar'si keldrisaal on siiski nii pisike - Get Your Guni suguse bändi jaoks kindlasti juba liiga väike. Sinilinnus on nad esinenud, Punane Maja on suletud, Von Krahli 2. korrusel on pidevalt teater ees... Oh, ma tean! Stuudio-tüüpi Sveta baaril Balti Jaama uue turuhoone külje all on potensiaali ja Madleen Teetsov-Faulkner on ennast juba endise Helikopteri klubiga minu plussnimekirja suutnud tätoveerida. Neil ongi kavas hakata rohkem alternatiivsemaid esinejaid näitama hakata. Kuid ka Sveta baar pole päris see Genialistide Klubi, mida Tallinn vajaks - ta ei ole kahekorruseline, Nagu Genklubi, kus üleval on saal ja garderoob, all lisaruumid pisemate ürituste jaoks, baar ja taimetoidu puhvet Göök... puuduvad lihtsalt need ülimõnusad kihid ja lisad.

Aga nüüd siis Get Your Gunist. Nad on tegelikult lausa nii suurepärane bänd, et korraldasid huvilistele transpordiks Tallinn-Tartu-Tallinn suunal sõitva eribussi. Buss startis Tallinna Solarise keskuse lähedalt ja viis tublid muusikagurmaanid turvaliselt Tartu Genialistide Klubi kõrvale - ja mina olin "piletikontrolör." Ütlen ausalt, see pole mu unistuste amet kunagi olnud, ka bussijuhte vaatan umbusklikult, aga sõiduk oli just piisavalt väike ja samas piisavalt suur, et see nimetada hoopis ümber "shuttle'ks". Ja kui sinult juba abi palutakse, siis kui halb inimene sa ikkagi kokkuvõttes oled? Muidugi lähed appi ja annad ägeda eesmärgi nimel maksimumi. Niisiis rahad kasseeritud, nimede taha linnukesed tõmmatud ja paar lolli nalja õhku rippuma jäetud, startisimegi.

Peaesineja eel esines veel ka Crystal Cloisters, deja vu, nad tegid täpselt sama, samas kohas, ka 2014. aastal. Tuli välja, et ka neil oli äsja uus album sündinud. „Amakonda sõdrunid“ on müügil hästivarustatud plaadipoodides, leidke see.Kerge selfie.Kerge selfie.
Get Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your Gun
Kirsiks tordil Get Your Guni uus muusikavideo "You're Nothing".


Olen vist Get Your Guni esinemisi näinud viiel korral ja jutud, et nad lähevad aina paremaks ja paremaks, on tõepõhjaga. Kõik see, mida nad laval teevad, on väga veenev. Ja uued lood - neid on muuseas sama palju nagu eelmisel albumil, seitse pala - jäävad väga lihtsalt kõrvadesse edasi kumisema. Mul on uus plaat veel siiski kuulamata, ootan huviga, kuidas tervik mulle mõjub.

Muuseas, Genialistide Klubi juht Henri Roosipõld kalkuleeris, et järgmistel aastatel saab ehk majas teostada ka väikse uuenduskuuri. Genklubi saal vajaks hädasti natuke ägedamat valgust ja mina oleksin küll õnnelik, kui külgedele või esinejate taha alla nurkadesse mõned korralikud ja kaamerasõbralikud led-valgustid tekiksid. Kohtumiseni!

Get Your Gun (discogs)
Crystal Cloisters (discogs)

Evert Palmets
Rada7.ee distantspäästik, muusikasõber ja jalgrattasõltlane. Mõnikord kõik kolm asja korraga: paneb ratta lukku, võtab seljakotist fotoka välja ja läheb parasjagu mõnda kontserti pildistama. ISO suhtes tundlik, suure avaga. Lemmikobjektiiviks 50mm f1,4.

Vaata selle autori kõiki artikleid »

tess
09-11-2017
kell 20:52

"Esiteks toimub liiga harva, toimub lausa nii harva ja nii valimatult seinast-seina, et "pinge" kaob vahepeal ära."
Mida sa täpsemalt sellega mõtled? Tapperis on tegelikult ju päris intensiivne programm, lisaks kõik need teised nimetatud kohad + Pikne baar ja siin paar asja Factorys ka toimunud on. Ja misasi on "valimatult seinast-seina"? Et pigem peaks tohtima mingit väga kindlat stiili bände kutsuda?

"Teiseks oleks Tallinnale vaja ühte uut Tapperi suurust (350+ mahutavusega) kohta, mis ei haiseks ja et see asuks otse kesklinnas."
Jah, haisu olemasolu kahjuks ei saa eitada. Haiseb indeed. Aga ma jäin mõtlema, et miks selline koht kesklinnas peaks olema? Hall ka ei ole kesklinnas. Ma isegi ei kujuta täpselt ette, kuskohas kesklinnas võiks olla 350+ mahutavusega rokiklubi, kuhu pääseks ligi paar suurt autot geariga ja mille lähistel saaks parkida suur tuuribuss?

p.s pildid on väga kaunid

evertp
09-11-2017
kell 21:35

Tsau Ester!
Kuidagi liiga random on see, venuede sündmusi jälgides just. Harva kui mõne kuu jooksul samasse kohta järjest mitu korda satud, eks? Selles mõttes seinast-seina, et lokaalidel puudub selgroog ja neil pole julgust oma rida justkui ajada. Pikne baar pole eriline lokaal, kuigi, jah lava seal tõepoolest on ja samuti ka mune tundub neil jätkuvat. Aga see on pigem haruldane. Selletõttu ongi mul hea meel, et uue energiaga isend hakkab Rockstar'si programmi korraldama, kellel kõige eelnevaga otsene seos ka on.
Tervitan ka Snakehouse kampa, aga ka neil on ruutmeetreid veidikene vähevõitu...

Haisemise koha pealt: see ei meeldi tegelikult mitte kellelegi, eks? Ummistunud torudega tuleb üks asi lihtsalt korda teha. Kui mingi lokaal (ja neid on mitu) pidevalt lehkab, siis ilmselt keegi pole kuigi hoolikas olnud ja ostab seda kõige karedamat mitu nädalat vees mittelahustuvat peldikupaberit kokku mis ei ole mõeldud vanade kitsaste torude jaoks kus juba on mitu kilo kuivanud sitta juba ees :)
Väike üleskutse, halloo!

Kus see ideaalne on, tõepoolest? Vanalinn tuleb ilmselt mängust välja jätta, suure autoga sinna ei mahu. Cathouse tõmmatakse traktoritega varsti maha, Punase Maja (suhteliselt ideaalne asukoht: Madis Ligema ega Tõnis Hiiesalu ei ole idioodid) asemel tuleb eiteamis. Siin on täitsa hea koht kus ajusi ragistada minuarust. Linnahall ei saa ka vist kunagi valmis, Rock Cafe ja Saku Suurhall on samuti nagu pigem hädapärane koht kuhu lähedki ainult kontserdi ajaks, kys terve vahepealse aja loodad sa, et sa igavuse kätte maha ei sure ning kui peo lõpp on käes, siis kohe garderoobi ja minekut tegema samal põhjusel. Sest on igav.

Üks suund võiks olla südalinna ümbruses asuvad vanad tööstuskrundid endiselt, kys võiks juba ka olla mingi einestamisevõimalus lähedal, kuigi midagi aastaringselt käimalükkamiseks on vaja päris korralikku investeeringut. Nende pluss on puuduvad kõrvalnaabrid... ühesõnaga, jah, nukker seis.

Kui just keegi Lastekodu tn endist Politsei jaoskonnakompleksi arendama ei kavatse hakata. Põhimõtteliselt näen ma seal küll uut Loomelinnaku potsntsiaali axe

tess
09-11-2017
kell 21:53

no rockcafee asub mumeelest palju tüütumas kohas kui Tapper.

Ja Tapperi puhul ju see pluss ongi, et seal need kindla suunitluse ja teadmistega korraldajad just täpselt tegutsevadki.
Oletan lihtsalt, et kuna neil juba aastaid väljatõstmiskirves pea kohal, siis ei kipu sinna kohta väga investeerima ka - samas on sellises seisus aastaid tegutsetud, nii et torudega võiks tõesti midagi ikkagi ette võtta.

evertp
09-11-2017
kell 22:01

no rockcafee asub mumeelest palju tüütumas kohas kui Tapper.

Ja Tapperi puhul ju see pluss ongi, et seal need kindla suunitluse ja teadmistega korraldajad just täpselt tegutsevadki.
Oletan lihtsalt, et kuna neil juba aastaid väljatõstmiskirves pea kohal, siis ei kipu sinna kohta väga investeerima ka - samas on sellises seisus aastaid tegutsetud, nii et torudega võiks tõesti midagi ikkagi ette võtta.


Fucking A!

Huvitav kui palju meil mahajäetud ja tühjalt seisvaid gümnaasiume praegu vedeleb? Üks korralik võimlapidu (palju ruumi, kõrged laed) võib-olla kuluks mulle parasjagu ära. Noh, senikaua kui nad mulle Batcave'i, Sveta baari ja Genialistide Klubi hübriidi ehitavad alko

roman_d
09-11-2017
kell 22:04

Teiseks oleks Tallinnale vaja ühte uut Tapperi suurust (350+ mahutavusega) kohta, mis ei haiseks ja et see asuks otse kesklinnas.

FUCK YES FOR THIS!

kurmet
10-11-2017
kell 08:30

Esiteks toimub liiga harva, toimub lausa nii harva ja nii valimatult seinast-seina, et "pinge" kaob vahepeal ära.
Ei suuda nõustuda, pigem vastupidi. Homme tahaks olla näiteks samal ajal kolmes kohas.

Teiseks oleks Tallinnale vaja ühte uut Tapperi suurust (350+ mahutavusega) kohta, mis ei haiseks ja et see asuks otse kesklinnas.
Ongi ju kesklinnas. Piiride järgi vist napilt küll. Samas ma ei tea, väike liigutamine ei jookse mööda külge maha ning tihti need täiesti nina all olevad kohad kipuvad nagu maha vajuma. Paralleel sõbraga, et mida lähemal ta sulle elab, seda harvem sa tal külas käima kipud. Et noh, ma saan ju iga kell minna, mis ma praegu ikka lähen.

Pikne mu arust kinni, aga mis mune seal siis oli? Igakuiselt esinesid üsna samad bändid, nimesid nimetamata.

Trash
10-11-2017
kell 09:28

Ma olen tihti mõelnud, et Wismari tänaval asuv vana kainestusmaja sobiks klubikohaks imehästi. Aga eks neid kohti ole mitu tosinat.

tess
10-11-2017
kell 11:03

Pikne mu arust kinni, aga mis mune seal siis oli? Igakuiselt esinesid üsna samad bändid, nimesid nimetamata.

Keegi ei ole väitnudki, et see mingi vaimustav koht on/oli, ma isiklikult ei ole sinna kunagi jõudnud ja pole eriti kursis seal toimuva nüanssidega. Lihtsalt sai mainitud, kuna ma olin hämmingus Everti väitest, et kohti pole ja valikut vähe. Mul pigem sama probleem tihti, et toimub mitu üritust korraga ja mingit kõike enda alla matvat technolainet pole ma ka nagu märganud.

evertp
10-11-2017
kell 17:32

Kurmet kirjutas
Homme tahaks olla näiteks samal ajal kolmes kohas.


On nii huvitav tõesti, päriselt? Kolm kohta, wow!
Ma olen ka kolmel üritusel käinud ühe õhtu jooksul, suhteliselt harva tekib tunne, et tahaks päriselt hängima jääda (mõtlen, kui esinemine läbi saab - tavaliselt teed ju ikka päkad?) või kellelgiga diskussiooni langeda natuke pikemalt.
Veits nostalgitsen ilmselt "Juuksuri" ja samas kohas asunud "Kodu baari" igatsuses siin, kus tõesti oli pea-aegu alati väga mõnus olla. Ja mis siis, et ainuke meelelahutus peale kohalviibivate sõprade oligi vbl lokaali poolne muusikavalik. Mõnele meeldis ka Protest väga, mulle isiklikult praegu meeldib jällegi MIM-stuudio. Aga need kõik on jällegi sellised kuni 100-suurused mõnusad pisikesed (aga ka mõnusa programmi või atmosfääriga) kohad.