Režissöör Hanna Samoson räägib uue Malcolm Lincolni video saamisloost

08-06-2010 | kirjutas: ivo

Eurolaulu sära, debüütplaat Universali alt ja seda kõike nii lühikese ajaga - Malcolm Lincolni hoo, uudiste ja kommentaaride hulga juures tundub ehk, et neid enam justkui tutvustama ei peakski. Värske uudise meister, Malcolm Lincolni loo "Loaded With Zoul" uue video režissöör Hanna Samoson, aga nii ei arva ning tutvustab Robin Juhkentali omamoodi. Ka eelmise video loole “Siren” teinud preili räägib veidi video tagamaadest ning mis on tema jaoks ühe video tegemisel oluline.

Video esmaesitlus on ETV saates EESTI TOP 7 täna, teisipäeva õhtul kell 23:35!Tore, et leidsid praegu aega ja loodan, et saad kümme korda kuulsamaks!
Oeh, jeebus, ma küll ei looda!

Miks?? Kas video tegemine pole samamoodi väljendus... mis justkui eeldab juba tähelepanu?
See tähelepanu, mida ma loodan saada, on pigem selline, et leiaks edaspidiseks ka projekte ja koostööpartnereid ja mõttekaaslasi. Õnnelik tunne on midagi teha entusiasmist ja eriti siis, kui saad teha seda aina enam ja enam koos inimestega, kes jagavad sinu visiooni ja saavad sinust poole lause pealt aru. Kui alustada audiovisuaalsete projektidega, siis alguses ikka proovid ja proovid erinevate inimestega koostööd teha ja selle läbi, minu puhul üsna pika aja jooksul, leiad aina rohkem neid kellega kokku sobid.Palju tehakse täna juba üksi asju, kas pole? Milliseid inimesi on vaja Direktorile?
Sellele on raske kuidagi originaalselt vastata. Ma arvan, et kõige tähtsam ongi vist umbes mingi selline asi nagu arusaam asjadest, mis asjad on nö "ägedad". Maitsed on ju niiiii erinevad, õigemini, arusaam sellest, mis on äge. Äge on nõme sõna...

Aga mis see umbes on? Olen kindel, et seda on veidi raske edasi anda sõnadega... aga võibolla läbi mingite näidete?
Ütleme nii, et mingisugune tiim saab kokku, sest kellelgi on mingi idee. Siis see keegi kannab oma idee ette ja kui teised seda mõistavad ja veelgi parem, hakkavad ka ise lahendusi ja lisasid juurde pakkuma, et kuidas võiks teha, siis see on juba super. Ja kui idee autorile meeldivad ka need ideed, mis teised välja pakuvad. Ideaalses produktsioonis on nii, et kõik saavad teha oma ülesannet nii, et nad on maksimaalselt huvitatud, usuvad sellesse ja tunnevad, et saavad teha seda, mida tahavad. Väga ümmargune jutt, aga kooskõla on väga tähtis. Ma olen näinud palju projekte, millega on küll seotud meeletult inimesi, aga tulemus on täielik kaos, sest kõik need inimesed on erineva visiooniga - siis tekib ebakõla ja üks suur jamps. Sellepärast ma eelistangi töötada koos nii väheste inimestega, kui võimalik. Vähemalt praegu. Aga eks tasapisi leiad neid jälle ja jälle juurde, keda saad sobitada oma projektide juurde. Ja ka vastupidi - inimesed leiavad sind.Põhimõttest sain aru. Nüüd tahaks ikkagi umbes ette kujutada, mis see siis on - mis sulle meeldib?
Innovatiivsus, originaalsus, lihtsus, siirus, sundimatus, mõõdukas veidrus. Kindlasti on ka oluline, et video oleks kooskõlas looga ja nad täiendaksid teineteist - kui üks aitab teist paremini mõista. Video võiks ka anda ikkagi mingit tunnet edasi, mitte lihtsalt inimestest mööda minna.

Okei, võtame siis selle uue video ette. Miks see eriti äge on sinu jaoks? Tahaks, et sa midagi ütleksid selle video kohta - mitte, et räägiks selle loo ette ära, aga mingit tausta, mis võibolla aitaks mõista paremini, miks see on tehtud just nii.
Sa ei saa ometi kirjutada, et see on minuarust eriti äge! Aga ma olen sellega rahul ja mulle meeldib ta sellepärast, et ta on üdini aus. Üritasin selle kokku panna nii, et oleks võimalikult palju nö juhuslikult filmitud kaadreid sees, kus Robin võibolla ei teadnudki, et filmiti. Nii, et valdav oleks siiras emotsioon, mitte midagi sellist, mis on näideldud. Ma panin Robini erinevatesse keskkondadesse või paikadesse ning ütlesin talle minimaalselt ette, mis ta tegema peab. Andsin talle endale mänguruumi ja lasin tal leiutada, sest Robin on minu meelest väga huvitav ning inspireeriv poiss - ma tahtsin teda tuua ka teiste inimesteni, kes muidu ei ole temaga kokku puutunud. Ja sest esimeses videos ei teinud ma seda üldse ning ta on massile siiski väga uus persoon - mingil määral on see ehk teda natuke tutvustav video.Üleüldine kontseptsioon, mis seda videot seob, on selline tähelepanuvajadus ning püüdmine seda saada. "I've got it loaded with soul, want to share it with someone, but I'm here alone." Tahtsin teha nii, et avalduks selline Robini lapsemeelsus, kuid teha seda võimalikult vaikselt ning mitte üle pakkuda. Näiteks olen netist lugedes avastanud, et paljudele meeldib üks Sigur Rosi video, kus kamp vanainimesi jookseb ringi ja teeb igast ulakusi - a la helistavad kellegi uksekella ja jooksevad minema. Minu jaoks on see liiga lapsik. Või noh, see pole kuidagi usutav. Lapsemeelsus inimeste sees on värskendav ning võluv ainult siis, kui see ei lähe üle piiri. Samas omades natukenegi seda lapsemeelsust saame olla igavesti noored.

Kas sul on juba järgmine videoidee ka?
On! Tainas on valmis enamvähem. Aga ma ei hakka rääkima praegu sellest ideest... tead mu peas on tihtipeale kõik asjad hoopis teistsugused, kui need lõpuks välja kukuvad. Vabalt võib juhtuda, et kui räägin sulle praegu sellest, et mul tuleb kreemitort ja siis tuleb hoopis ahjukana.

Pildid artikli juures on tehtud Hanna poolt video võtetel (“Mulle meeldib ikka kaamera, ükskõik millise, taga olla.”).


EESTI TOP 7 @ ETV:
Teisipäeval kell 23:35
Kordus laupäeval kell 01:25
www.etv.ee/eestitop7

Ivo Kiviorg
Ivo on olnud radaseitsme aegade algusest selle eestvedaja ja üks kirjutajatest. Aja jooksul teinud kaastööd pea kõikidesse kohalikesse päevalehtedesse ja hunnikusse ajakirjadesse ning olnud nõu ja jõuga abiks mitmete ürituste ja festivalide korraldamisel.

Vaata selle autori kõiki artikleid »

ivo
08-06-2010
kell 18:01

Tänase saate ID:http://www.youtube.com/watch?v=UKcnUEkiPZo

ogalik
09-06-2010
kell 08:19

(“Mulle meeldib ikka kaamera, ükskõik millise, taga olla.”)

-- paistis, et ka video on digipeegliga filmitud. eksin?

ivo
09-06-2010
kell 08:21

(“Mulle meeldib ikka kaamera, ükskõik millise, taga olla.”)

-- paistis, et ka video on digipeegliga filmitud. eksin?


Nagu ilmselt võib siin ka piltidelt näha.

ivo
09-06-2010
kell 08:21


Videolink siin:
http://www.youtube.com/watch?v=J52hOrJ5ecE

ogalik
09-06-2010
kell 08:29

Nagu ilmselt võib siin ka piltidelt näha.
haha, tõepoolest. kanadus, pimedus.

mowka
09-06-2010
kell 08:35

hea viidik. värske ja mõnus ja mis põhiline ei mõju naeruväärselt. Good job

Tony Montana
09-06-2010
kell 09:19

no videoks on seda raske nimetada.pigem natuke tempokam lõik kuskilt telesaatest.artisti sellise viidikuga nagu eriti ei müü. jääb mulje ,et mitte kahe kaameraga vaid poole kaamera ja vasaku jalaga filmitud.lugu ise on lahe.

Cyberbear
09-06-2010
kell 09:44

Nii-nii. Vana hea Tony Montana vs hõumid axe

ivo
09-06-2010
kell 09:47

Hehe, Tony Montana võtab lihtsalt väga julgeid seisukohti, mida ta ei viitsi seletada. Miks sellise videoga artisti "ei müü"? :)

mowka
09-06-2010
kell 10:02

Carmela Soprano: I think you should pay him, Tony

tess
09-06-2010
kell 10:05

müümise kohta ma ei tea, aga Montana väljend "pigem natuke tempokam lõik kuskilt telesaatest" kirjeldab seda videot küll suurepäraselt. Ma saan aru, mis oli taotlus, aga see ei muuda seda, et video on laialivalguv ja pidetu...

mowka
09-06-2010
kell 10:10

kuulge, esiteks vabandage mu estonglishit, kuid "diipide stooridega, lohisevad, omaarust grandioossete" videode aeg on hetkel küll möödas. Malcolmi juurde naastes on lugu ise ka pidetu, otsiv rännak, mille mõte pigem seisnebki hetke olemuses

jooksepuusse
09-06-2010
kell 10:37

mulle küll meeldis video.

painkiller
09-06-2010
kell 10:43

Selle loo video juurde mõjub Tony Montana kommentaar nagu midagi sellist progejate koosolekule astub sisse müügijuht, vaatab korra seinale kuvatavat esitlust ja lausub "see ei ole enterprise"

tess
09-06-2010
kell 10:53

kuulge, esiteks vabandage mu estonglishit, kuid "diipide stooridega, lohisevad, omaarust grandioossete" videode aeg on hetkel küll möödas. Malcolmi juurde naastes on lugu ise ka pidetu, otsiv rännak, mille mõte pigem seisnebki hetke olemuses

jajah pidetuse juurest üks samm edasi ongi "diibid grandioossed stoorid" - vahepeal ei ole midagi...give me a break...
malcolm muidu mulle meeldib, aga selle loo ajal ma unustasin ära, et ma videot vaatan ja läksin kööki võileiba tegema, ega muud midagi...

ivo
09-06-2010
kell 11:16

haha, painkiller y

kauss
09-06-2010
kell 13:03

minuni jõudis video väga edukalt ja müüs ennast lausa 3 korda järjest! ilmselt müüb ka edaspidi.

Lõo
09-06-2010
kell 13:45

Müüb müüb. Väga lahe video on. Oli tunda sireni videole sarnast kaameratööd. On sama autor, Robin? Ise oleks aint rohkem lihtsalt tantsu tahtnud. Väga meeldib selline vaba tants - nagu otse tantsupõrandalt, ennast unustavalt ja samas teadlikult, silmad sees ja väljas noh

ivo
09-06-2010
kell 13:53

Ma pole küll Robin, aga jutu alguses kirjutasin: "...režissöör Hanna Samoson... Ka eelmise video loole “Siren” teinud preili ..."

abricotier
09-06-2010
kell 16:28

v2ga siiras kuidagi.

toonelind
09-06-2010
kell 16:41

sekundeerin sel korral hr montana ja prl tessile. viidiku rütm ei taha kuidagi loo rütmiga haakida. segadus tekib, millele taotletud juhuslikus kaasa aitab. samas lugu ise on väga konkreetne.

Cyberbear
09-06-2010
kell 16:50

Ma'i tea. Plaadil mõjub see lugu iseenesest sellise veidi ebaleva avaloona, selline tagasihoidlik tutvustus ja siis alles hakkab talenti tulema. Selles mõttes oleks nagu "suvaline" video lubatud.

ghola
09-06-2010
kell 17:24

Selle loo video juurde mõjub Tony Montana kommentaar nagu midagi sellist progejate koosolekule astub sisse müügijuht, vaatab korra seinale kuvatavat esitlust ja lausub "see ei ole enterprise"

XD

ok, laeb päris kaua see vidju. lähen panen söögi mikrouuni. brb.

ghola
09-06-2010
kell 17:24

Selle loo video juurde mõjub Tony Montana kommentaar nagu midagi sellist progejate koosolekule astub sisse müügijuht, vaatab korra seinale kuvatavat esitlust ja lausub "see ei ole enterprise"

XD

ok, laeb päris kaua see vidju. lähen panen söögi mikrouuni. brb.

ghola
09-06-2010
kell 17:24

woahh! doublepost!

ghola
09-06-2010
kell 17:30

see poes tantsu värk mõjus küll effektiivselt. nii veider samas nii tupli.
oleks rohkem seda tahtnud vist hihi.

Tony Montana
09-06-2010
kell 18:10

Miks sellise videoga artisti "ei müü"?
-----------------------------------------------------------------------------
kohe ytlen:
1) pilt on sitt (on see taotluslik v6i mitte aga sitt on sitt).värviga pold nagu yldse viitsitud vaeva näha.straight out of the cam.valgusest me parem ei räägi.lahe, teeme canoninga ,saame ilma valguseta hakkama ! kamoon...
2) sama jutt käib mondi kohta.
siin neid punkte tuleks veel aga ma ei taha, et keegi ennast selle peale liiga ebamugavalt tunneks .
ühes6naga,äärmiselt ebakaubanduslik pakett. mine ja paku seda viidikut mingisse enamvähem musakanalisse ja vaata mida sulle öeldakse ( kui Robin ise viiks, siis pakun ,et öeldakse sorry dude,see video pole meie formaadis ja kui Hanna viiks ,siis öeldakse ,sorry dear,me mängime siin nats teistsugust mussi...a tulge ikka kui midagi lahedat jälle teete :P )
keegi siin mainis et "suvaline" video on lubatud....muidugi on lubatud ! aga see v6iks ka mingitele elementaarsetele professionaalsetele n6uetele vastata.muidu on lihtsalt läbu.kui ma ei teaks ,siis ma never ei usuks, et Hanna tegi "Sireni" (mis oli superluks).mulle jäi pigem mulje, et nii operaator,monteerija kui ka ressa on see s6ge bassimees,junou :P

kauss
09-06-2010
kell 13:03

minuni jõudis video väga edukalt ja müüs ennast lausa 3 korda järjest! ilmselt müüb ka edaspidi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
hui müüs kui sa plaati ei ostnud.

matisse
09-06-2010
kell 18:15

jap, ma tegelt olengi Hanna Samoson

Tony Montana
09-06-2010
kell 18:19

lahe

Tony Montana
09-06-2010
kell 18:20

väga meeldiv

Robin
09-06-2010
kell 18:47

noo, video videoks, aga olen meelitatud
vähemalt ei pea ma juutuubis ja sellest teemast kolmest eri kohast lugema, kuidas lool mune pole ja et räme soigumine ja tapeet muzz, lõpuks tuli ka siis selline lugu ära, mis tonymehele enam-vähem loo mulje jättis. täna luban endale klaasikese, vb isegi kaks

Tony Montana
09-06-2010
kell 18:52

Cheerz,mate ! Niimoodi vaatad,siis elul polegi viga,onju ?

mkiis
09-06-2010
kell 20:03

1967 aasta tuleb kohati meelde.

Paar näidet: Pink Floyd

Procol Harum

mkiis
09-06-2010
kell 20:15

Robini koreograafia ja lauluhääl tuli kuidagi väga tuttav ette, aga hoopis aastast 1980 OMD

reptile
09-06-2010
kell 20:29

lahe video on. see juhuslikkus on muusikaga kooskõlas. ja tublid, et oli küllalt julgust selline video ära teha.

fumie
09-06-2010
kell 23:03

väga lahe, et pole üle mõeldud. robini isiku kasutamine on ka väga lahe.

samas saan 95% tony pointidest aru.

kissfunk
09-06-2010
kell 23:31

kas ainult mulle tundus või härra ütles bändinime ID's valesti :) malcolm lincolm