Ahvide Planeedi rünnak

15-09-2005 | kirjutas: yankee

Sai siis ühel reedesel õhtul ette võetud ja teatris No99 (ehk siis endine Vanalinnastuudio) muusikat kuulamas käidud. Täitsa kena ju iseenesest. Tegu oli siis Jazziliidu kontserdiga, kus esines funky-soul projekt Sven Kullerkupp ja "Ahvide Planeet", esitades nii omaloomingulisi kui ka tuntud lugusid (esimesena hüppab kohe pähe "Girl from Ipanema").

Grupp ise koosnes Sven Kullerkupust klahvpillidel, noorest lauljannast Hannaliisa Uusmaast, kellel vaesekesel oli väike hääleprobleem (mis aga ei takistanud teda täitsa ilusasti laulmast), Jan Viilebergist kitarril, Peedu Kassist bassil ning Tanel Rubenist trummidel.

Tegelikult oli see vist esimene kord kui ma No99 väiksesse saali sain (justnimelt seal see üritus toimus) ning peab nentima, et esmamulje oli täitsa hea. Ruum oli parajalt hämar, punased prožektorid heitsid sumedaid valguskiiri üle saali, luues mõnusa atmosfääri. Tegu ei olnud suure kohaga, nagu ka nimi paljastab, vaid sellise parajalt väikesese saaliga, kus tegelikult küll oleks võinud olla rohkem laudu, kuid padjakesed (küll üsnagi õhukesed), mis olid maha laotatud, et nendele end istuma saaks seada, olid ka vägagi tänuväärsed. Just nendele me end parkisimegi.

Esinemine koosnes kahest pea tunniajasest setist, mida muusikud täitsid nii välismaiste klassikute lugudega kui ka mõne kodumaise autori loominguga. Kõrva paitasid nii Sven Kullerkupu klahvivajutamiseoskused klaveril ja süntesaatoril, mis teenisid talle nii mõnegi aplausi, kui ka vahelepikitud šefid soolod kontrabassil, mida võlus oma näppudest välja noorsand Peedu Kass. Kuulatama panid ka pedalwah saundid, mis vaheldusid väga mõnusate jazzisoolodega ning rütmikitarri osa oli ka väga ilusasti täidetud. Trumme valitses Tanel Ruben hea käega, pannes mind tahtma kohe samal hetkel proovikasse joosta ning põristama hakata.

Ainukese kivi võiks vist visata helimeeste kapsaaeda, sest vahepeal ei olnud bassi üldsegi kuulda ning alguse poole polnud võimalik ka lauljanna keskmiseid noote tabada. Kuid siiski on seegi kivi hästi pisitilluke, kuna üldmulje korvas selle puudujäägi täielikult ja veel rohkemgi.

Sellised muusikaõhtud on alati väga teretulnud olnud, sinna võib minna kasvõi inimene, kes taolisest muusikast enne kuulnudki pole ja ta saab kindlasti suure positiivsuselaengu. Samuti on taoline üritus hea koht niisama lõõgastumiseks ja muusika nautimiseks, tuttavatega kohtumiseks või isegi inspiratsiooniotsinguteks.

Kontserdi lõppedes olin veendunud, et peaks hakkama nendel va Jazziliidu üritustel tihedamini käima, sest visates pilgu eesolevatele konsadele tõotavad nädalavahetused kõvasti lõbusamad tulla.

farik
15-09-2005
kell 16:10

hmm.. see ju mu vana kooliõde..

Charlie
15-09-2005
kell 17:34

Ja veel üks kivi jänki kapsaaeda... kui vahepeal pole midagi kuulda ja enne oli, siis pole reeglina viga helitehnikus, you moron n

Soovitan soojalt kõigil külastada antud üritusi. Toimuvad reedeti ja laupäeviti algusega kell 21:00 ja seal on väga lahe! Olen seal lugematuid kordi käinud ja ei ole kordagi olnud, kui ma oleks morni näoga poole ürituse pealt minema kõndinud.

yankee
15-09-2005
kell 19:08

Charlie, tegelikult seal, kus ma istusin, ei olnud bassi enamiku ajast korralikult kuulda. Kuid samas võib see ka minu viga olla. n

Haha, õigus ka selle Kollomi koha pealt. (: Ei märganudki seda (häbiväärselt suurt) viga.

Charlie
16-09-2005
kell 15:15

hehe, siis võis see ka sinu asukoha probleem olla... bass jookseb mööda põrandat ju... kui sa trepil istud, siis sa ei pruugi seda üldse kuulda. Lava ääres kuuleb kõike sitaks hästi, ma patseerun seal tavaliselt, kui ma saalis olen :)

syne
17-09-2005
kell 16:13

sven kullerkupp on üks huvitav isiksus. saateklassi tundi jõudis ta küll väga harva kohale. tema improviseerimis- ja klaverimänguoskused olid aga vapustavad.

klaver
18-09-2005
kell 15:16

Küll aga on selline formaat ennast ammendanud. Tehku midagi huvitavamat, Kullerkupp näib standarditest eemale küündivat küll.

iwo
19-09-2005
kell 10:05

öäh... mina olen selles klubis vahepeal liiga palju käinud ja liiga palju kohalikku jatsu kuulanud... kerge allergia juba kohaliku publiku reaktsioonide vastu ja osade kohalike pillimeeste suhtes kah n aga no kindlasti hea et vastav koht eksisteerib, et kui kusagil absoluutselt mitte midagi ei toimu ja suur tahtmine kuhugi välja minna siis seal on kindlad päevad.

sternium
20-09-2005
kell 16:12

Jan Viileberg - Viljandi muusikakooli kitarri õpetaja ju. lahe sell n

uximer
21-09-2005
kell 13:36

@Charlie:
Sa ka midagi heliliikumisest õppinud pole n bassi sagedused läbivad kõike, ja ei oma erilist suuna karakteristikat, ent kuna ma ise kohal ei olnud siis ei oska ma öelda, oli seda palju või vähe. ja kuna yankee on mulle täiesti tundmatu tegelane siis ma pean tema arvamust hetkel väga subjektiivseks.

peedu07
27-09-2005
kell 23:59

naljakas on et mul oli ainult üks soolo kogu kontserti peale, mis leidis sellist äramärkimist...