Aides on tagasi

19-08-2005 | kirjutas: Animalboy


Nad on tagasi. Tegelikult pole nad kunagi kadunud olnudki. Lihtsalt paus kahe kontserdi vahel venis oodatust märksa pikemaks. Ning selle pausi ajal, nagu ühel augustikuu teisipäeval Rockstarsi kogunenud inimesed veenduda võisid, oli juhtunud nii mõndagi. Nüüd on nad igatahes tagasi. Muusika on muutunud, nemad on vanemad ja targemad ning kõik keharakud on tahtmist täis. Aga las nad ise räägivad.

Esimene kontsert uue materjaliga. Millised on enda muljed?

Kostja: Tunne on hea, saime jälle liikuma.
Mikk: Ses suhtes on hea, et hästi palju inimesi, keda me ootasime, tuli kohale. Aga samas me kaotasime vist päris palju vanu fänne. Kõik ootasid vanemaid lugusid ja paljud ootasid eesti keeles.
Mike: Samas tekkis palju uusi fänne.
Mikk: Põhimõtteliselt jäime rahule. Läheb paremaks.
Mike: Kõige tähtsam – esimene etapp – on läbitud.

Vana Aides, mis sellega juhtus, kuhu ta kadus?

Mikk: Ei kadunud ära. Kõik arvasid, et kadus ära. Paljud inimesed tulid prooviruumi, küsisid, mis bänd see on? Kõik arvasid, et Aides on laiali. Tegelikult otsisime lauljat kaks aastat.
Kostja: Samal ajal me tegime uut materjali, tahtsime uut suunda leida, hakata omavahel rohkem muusikaliselt klappima.
Mikk: Kui me oleks jätkanud, oleks päris vihaseid kontserte olnud, aga samas on see kaks aastat hullult kasuks tulnud. Sobilikku lauljat ei leidnud. Mingi viiskümmend varianti oli.
Mike: Iga mees otsis oma stiili, kuidas ta mängida tahab, oma saundi. Leidsime igaüks oma stiili ja see läks kokku.
Mikk: See oli kaks aastat tööd. Muusikaliselt me avastastasime uusi asju, silmaring on hästi lai. Nüüd oleme tagasi.

Aga kui spekuleeriks teemal, mis siis, kui esinemispausi poleks olnud?

Kostja: Ma ei kujuta ette, mis oleks olnud. Kahe otsaga asi. Võib-olla oleks uusi lugusid teinud ...
Mikk: Ei oska ette kujutada.
Kostja: Meil oli see lauluprobleem ja kokkumänguprobleemid. See oleks iga esinemisega süvenenud. Me tegime valiku, et jääme korraks seisma, võtame end kokku. See toimis.

Kes on teie isiklikud eeskujud ja mõjutajad?

Kostja: Neid on palju.
Mikk: Meid ühendavad asjad, mis meile kõigile meeldivad. Aga kõik kuulavad nii palju erinevaid asju. Kõik annavad midagi, sealt see kompott tekibki.
Mike: Igaüks annab selle, mis tal südamest tuleb.
Mikk: Ükspäev on trip-hop, teine päev stoner-rock, kolmas päev mingi indie või elektroonika. Siis mingi ...
Kostja: Emo!
Mikk: Aga see pole kunagi nii olnud, et üritad selle bändi moodi olla. Sa ei jäljenda, leiad oma, arendad edasi, viid uuele tasemele.
Kostja: Igaüks leiab enda jaoks midagi. Me oleme üles ehitatud emotsioonidele, aga me ei ole emo!

Hakkame nüüd teisi taga rääkima! Mida arvate siinse anderkraundi hetkeseisust?

Mikk: Kui oled ise muusikat teinud, siis kontserdile moshima ei lähe, pigem vaatad nagu, mida laval tehakse. Mulle avaldab muljet Pedigree. Laivis meeldib No Big Silence. Plaadilt ei saa seda tunnet kätte.
Mike: Mulle meeldivad kõik, kes teevad. Kui keegi juba muusikat teeb, on tore. Igas bändis näen ma midagi head.
Mikk: Paljud üritavad nagu teha midagi, olla osa mingist skenest, seavad piire. Selle asemel, et piirid lahti lasta. Hästi palju tehakse, midagi värsket ei tehta. On nii, et mujal tehakse, mõne aja pärast jõuab siia, siin tehakse järgi. Midagi uut ei looda. Piiride seadmine rikub asja ära, tekitab ootusi.

Põlvkonnavahetus Eesti rokis?

Mikk: Kas me oleme sellest rääkinud?
Kostja: Omavahel küll. See juba toimub.
Mikk: Praegu vaatad mulletiga mehi, vanu peere ja naerad nende üle. Siis mõtled nagu ise, et mõnekümne aasta pärast istud emo-tukaga ja Slide-Fifty pusaga kusagil Rockstarsis.

Pealaelt kiilakas, aga emotukaga …

Mikk: Jah. Ja lõhkiste teksade ja tennistega. Noored vaatavad, et kuradi peerud … Põlvkonnavahetuse peale on naljakas mõelda. Samas see asi hakkab arenema, eelarvamused hakkavad kaduma.
Kostja: Samas vanem põlvkond nagu viskab aegajalt kaikaid kodaratesse. On vähe muusikuid, aga palju bände. Kõik tahavad ise olla ja teha, pappi saada.
Mikk: Mõned stuudiotehnikud, selle asemel, et aidata ja soovitada, suhtuvad üleolevalt. Aga on ka neid, kes toetavad, aitavad, tahavad abiks olla.

On see mingi kibestumus? Nad olid ju kunagi kuuendikul planeedist staarid?

Kostja: See on arvatavasti üks põhjus. Osa ei saa aru, et on uus põlvkond peale tulnud. Nad on oma aja ära elanud. Samas on ka neid, kes on toetama hakanud.
Mikk: Hea, et väikeplaadifirmasid on tekkima hakanud. Wave Records, Seksound. Ma arvan, et need on alles esimesed, kümne aasta pärast …
Kostja: Peale Recycle Bini läks lahti. Noori hakati tõsisemalt võtma. Puudus on mänedžeridest, kes viitsiksid. Soome on hea näide, seal see asi toimib paremini.
Kuulsus väljaspool kontserttegevust. Skandaalitsemine ja sigatsemine?

Mikk: Suht rahulikud oleme.
Kostja: Lollusi on ikka tehtud.
Mikk: Üritame asju rahulikult võtta.

On teil ka Eesti-väliseid püüdlusi?

Mikk: Me teeme muusikat muusika nimel, aga seejuures proovime ka väljamaale trügida.
Kostja: Eks me ikka pürgime ja tahame minna.
Mikk: Eestis on vähe publikut. Eestis üritatakse kaikaid kodaratesse üksteisele visata. Et ma kuulan seda ja seda bändi, seda ei kuula, fuck you guys!
Kostja: Esineks väljaspool Eestit kasvõi väikestes klubides, mis on upakil rahvast täis. Aga et see rahvas oleks ehe, et nad kaifiksid seda. Suvapublikule ei taha mängida.
Mikk: Selliseks bändiks nagu on Terminaator või Smilers ei tahaks saada. Oleks seda eestikeelset teemat jätkanud, oleks selle kahe aastaga võibolla isegi niimoodi lõpetanud.

Juttu, olgu öeldud, jagus tegelikult rohkem. Kostja, Mikk ja Mike kiitsid, kirusid ja unistasid veel pikalt. Oli näha, et tahtmist ja pealehakkamist neil jagub. Kui kõik läheb nii, nagu ta idee järgi peaks minema, saab Aides maailma parimaks bändiks. Vähemalt mina arvan nii.

ivo
19-08-2005
kell 20:48

päris põnev tegelt oleks kuulda, mis muusikat nüüd poisid teevad - kahjuks pole jõudnud veel kuhugi kuulama...

aga ma ei saa päris aru lausest "Et ma kuulan seda ja seda bändi, seda ei kuula, fuck you guys!" ?? et misasja? et peaksin kuulama igast sitta vaid seepärast, et see on eesti asi?

halo
20-08-2005
kell 04:10

kurb, et ei ole veel uues kuues aidest kuulata jõudnud. loodan seda peagi teha. go!

eiolenii
20-08-2005
kell 14:05

ahaha no see pilt kostjast on ikka ülihea kohe näha et minu tehtud n

Aidese uut materjali peab igaüks kuulama sest tegu on kvaliteet muusikaga n n

ESPguitars
20-08-2005
kell 19:54

Mnjah, nähtud seda uut Aidest ja suht täis emo laks.Kahjuks pidin pettuma n , kuna asi tundus juba täiesti äramängitud emona, seda "muusikalist innovatiivsust" ja oma teemat,millest ka intekas juttu oli,oli väga vähe minu arvates.Ja kui emo teha, siis, kus olid skriimid n ? .Minu nägemust mööda kuluks ka teine kidra ära.Hmmm ja lavaline liikumine?Ei kõik oli väga hea, aga no igas emobändi videos, mida HDPvidzist tõmmata taob bassimees rusikaga oma pilli,nagu tal oleks oma helipeadest ja intonatsioonist ükskõik n ...sry aga jätab kopi/kerge muige mulje.Alaealisemale generatsioonile (keda Rocstarsis väga palju oli) vblla jätab igati vinge mulje - oleneb kellele te suunate oma muusika.OK see selleks.

Niipalju kui ma vana Aidest kuuld olen, siis meeldis see mulle rohkem, mis siis, et potentsiaalse Termika või Smilersi suunaga oli (btw, Smilers ei ole üldsegi sitt bänd mu arust ja Termikal pole ka väga vigagi n ).Kokkuvõttes meeldis rohkem kui emo-teema.

Ahjaa, esimene lugu rokkis n

tuf-tuf
20-08-2005
kell 20:14

to ESPguitars
aitähh kommentaari eest...
kuid pisike AGA... keegi pole ütelnud, et smilers või termikas on sitt..;) vastupidi..

JRGN
21-08-2005
kell 01:13

ihiii
n


praegu väike pilt aidese intervjuus. Järgmine aasta saan aasta pressifoto võidu.
Not!!!!EI, aides on väga bueno

Kuratino
21-08-2005
kell 01:25

Kostja: Esineks väljaspool Eestit kasvõi väikestes klubides, mis on upakil rahvast täis.

Nende musa ma pole kuulnud aga see jupp on küll väga jabur.......aga naljakas........et kasvõi......driim on........ n

Kuratino
21-08-2005
kell 01:29

"Kasvõi" kõlaks palju loogilisemalt umbes nii......

Esineks väljaspool Eestit kasvõi kolmapäeval kell neli kahele pubis einestavale burgerisööjale, keda meie muusika arvatavasti häiriks....... n

Aga edu igatahes..... n

Sten
21-08-2005
kell 22:08

Rockstars'is kuulsin neid. Ma ei oskagi praegu stiililiselt öelda, kas mulle meeldis rohkem vana või uus Aides, aga kokkumäng ja üldse tase on ikkagi tükk maad kõrgemal. Kui nüüd omapärast rääkida, siis maailmas on selliseid bände palju. Eesti kontekstis samas vist päris sinna suunda pürgivaid bände veel ei ole. Vähemalt mitte sellise tasemega.

Ühesõnaga igati positiivne näthus meie muusikamaastikul ning ma olen kindel, et me kuuleme neist veel palju.

PS. artikli esimene pilt on ikka lahedalt emo n

EXP
22-08-2005
kell 13:51

"Et ma kuulan seda ja seda bändi, seda ei kuula, fuck you guys!"

Kas bändi arvates on Eestlase muusikamaitse jama?
Caco
22-08-2005
kell 16:54

Selgituseks siis nii EXP-le kui ka Ivole

Bändi arvates ei ole eestlaste muusikamaitse jama ja kohe mitte ei peaks kuulama bände just sellepärast et see on eesti asi, nimelt minu arvates valitseb eestlaste seas see et ei ole ühtsust ega teineteise toetamist, fännamisest ma ei rääkinud, vaid esiteks sellest et tihti vaadatakse muusikast kõrvale ja minnakse personaalse kriitika juurde nii öelda muusika jäetakse tagaplaanile, kuid mitte päris selle kohta ei olnud see kommentaar, lihtsalt inimestel on välja kujunenud väga kindel maitse ja ei öelda et mulle see ei meeldi vaid hakatakse maha tegema ainult selle pärast, et muusika pole selle inimese maitse aka "ma kuulan KoRni ja Slipknoti (valige siia ise misiganes bänd, see ei olnud kellegi kohta midagi isklikku lihtsalt tulid sellised näited) ja kõik muu on täielik pask, sitt, nüüd te olete munnid ja värdjad, vaadake kuidas te riides käite ja olete üldse nüüd sellepärast peded" minu idee on selles, et Eestis kui ka mujal on palju palju häid bände, kes teevad head muusikat, kuid nad ei vääri selle pärast sõimamist, mis pole õigustatud ega absoluutselt seoses bändi muusikaga ja palju on teistele kaigaste kodaratesse loopimist, väga vähe olen kohanud neid inimesi kes aitavad ja toetavad ning suhtuvad toetavalt ka neisse, kes päris nende teemat ei aja, kuid kes näevad potensiiali ja selle tõttu ka aitavad. Paljudel puudub lihtsalt avatus minu arvates, piisab sellest kui öelda et see pole minu teema või minu maitse okei selle üle ei olegi mõtet vaielda, näiteks mulle väga meeldis üks Bonne kommentaar Plink Plonk festivali kohta, kus ta kommenteeris Slide-Fifty esinemist, ta andis küll mõista et see muusika talle väga meeltmööda ei ole, kuid ta ütles et Slide-Fifty ajab väga reaalset rida ja et trummar mängib väga hästi, igati mõistlik kas pole, kuid siit foorumist kui ka mujalt võib leida palju vastupidsi kommentaare, kus minnakse iskliku kriitikaga tõsiselt üle piiri, mu jutu kokkuvõte võiks olla, et inimesed võiksid hoida oma meeled rohkem avatud ja olla tolerantsemad

loodan, et see tõi natuke selgust, see kogu intervjuu on tegelikult väga lühike kokkuvõte nii tunnipikkusest vestlusest aga kui midagi jäi veel arusaamatuks küsige julgelt

Lynne
22-08-2005
kell 17:35

Mikk kuule, sulle vist meeldis Tammsaare, right? :P

sentenced
23-08-2005
kell 13:25

Aides n ...jätab väga kylmaks

tuf-tuf
23-08-2005
kell 16:39

mikk tahtis ütelda, ET eestis paljud suhtuvad bändidesse stiililiselt eelarvamustega... :D


23-08-2005
kell 17:53

justjust...kui miski asi ei meeldi, siis las ta olla. ei pea ju KOGU AEG seda maha tegema. võtke asja rahulikult, siis endal ka kergem n
ootan huviga kontserti!

andrs
24-08-2005
kell 10:21

Mikk: Selliseks bändiks nagu on Terminaator või Smilers ei tahaks saada. Oleks seda eestikeelset teemat jätkanud, oleks selle kahe aastaga võibolla isegi niimoodi lõpetanud. n Tsipa pilvedes olete...

Jux
25-08-2005
kell 11:54

Oi ma vihkan emo ... emo ja goth ... must kill ... can't fight it ...

nin
25-08-2005
kell 14:58

bändist ei oska öelda, aga pilt on vinge! mmmmmm emotsioon n Parim pilt mis siin esikaanel olnud on.

taff
25-08-2005
kell 21:17

krt nimi on tuttav aga ei suuda meenutada kyll et oleks kuulnd kunagi....samas inteka järgi jääb kyll selline mulje, et mingid kõvad tegijad on kuskilt tuhast tõusnud....nice.

Madu
26-08-2005
kell 04:23

pilt on viimase peal jah. n

ghola
26-08-2005
kell 10:43

Ma nägin kaa aidest. päris kõvv oli.

tuf-tuf
26-08-2005
kell 19:46

aides'e järgmine live toimub Tartus 24. septembril Tartu Lutsu teatrimajas koos itaalia bändiga Forty Winks, Slide-Fifty ning Losing Yardiga. Uksed avatakse kell 21.00..
bändid alustavad möllu kell 21.30 (aides orienteeruvalt 22.30)
pilet: 60.- flaieriga/75.- ukselt.

Need kes pole veel näinud- KOHALE!!!

Stevens
30-08-2005
kell 21:46

Minu jaoks on ta suhteliselt igav muusika,kuna olen proge/rocki austaja sellest ka teised arusaamad asjast.

Maitrait
31-08-2005
kell 12:30

Mikk: Praegu vaatad mulletiga mehi, vanu peere ja naerad nende üle.
....
Mikk: Eestis on vähe publikut. Eestis üritatakse kaikaid kodaratesse üksteisele visata. Et ma kuulan seda ja seda bändi, seda ei kuula, fuck you guys!
....
Et siis mis? ootad eelarvamustevaba suhtumist teistelt aga mulletiga mehed ja vanad peerud on koheselt 'sitad'.... huvitav suhtumine muidugi.
Bändist pole midagi kuulnud , visake kodukale miskit kuulamistki üles.

martin
31-08-2005
kell 18:06

kusjuures nõus sellega, et tahaks midagi kuulata... sest krt teab, millal laivile kunagi satub.

ivo
31-08-2005
kell 18:25

jah... kiired ajad.

Caco
31-08-2005
kell 19:48

Ei leia intervjuus rida et vanad peerud ja mulletiga mehed on sitad või et oleksin neid kuidagi halvustanud see on öeldud muheda muigega, see et neid halvsutasin on juba sinu juurdemõeldis, võta seda vanad peerud ja mulletiga mehed kui metafoori sõnale vanemat põlvkonda esindavad muusikud n

Cyberbear
01-09-2005
kell 22:32

Mikk: Praegu vaatad mulletiga mehi, vanu peere ja naerad nende üle. Siis mõtled nagu ise, et mõnekümne aasta pärast istud emo-tukaga ja Slide-Fifty pusaga kusagil Rockstarsis.

Pealaelt kiilakas, aga emotukaga …

Mikk: Jah. Ja lõhkiste teksade ja tennistega. Noored vaatavad, et kuradi peerud …

Mida te selle konteksist välja rebitud lausekatke kallal virstete? Kõik klapib..

Cyberbear
01-09-2005
kell 22:32

Puhas eneseiroonia

Laurhead
02-09-2005
kell 12:04

Eestlastele on ikka omane üksteist niimoodi rahulikult seljatagant torkida. Jube,jätke üksteist rahule!
Hea on lugeda kui inimestel on ikka midagi öelda,mitte bla bla bla.....kritiseerimine ja näägutamine...
Mis sellel artikklil siis viga oli?
Väga bueno ja mina loodan näha!!!


14-10-2005
kell 22:57

Aidese muusika on hea muu ei loe.

Cerridwen
28-01-2006
kell 16:14

on hea. on hea.


04-03-2006
kell 10:23

kas keegi teab kust saaks aidese lugusid?!?
ja veel häästi palju n

SeePoleMina
27-07-2006
kell 12:14

Krdi 'Aidesist' rsk. Mina olen juba terve Neti otsingumootori läbi tuhlanud selleks, et neid lugusid, pilte või üldse mingit teemat Aidese kohta leida nah:P Ja nüüd tuled ja küsid nagu muuseas 'Kust saaks hästi palju aidese lugusid, ma nagu ise ei viitsi üldse mitte otsida, niisiis tehke kõik töö minu eest ära või nii... (AAA)'
Eff juu tõesti! :S:P

SeePoleMina
27-07-2006
kell 12:16

Ja Aidese kohta siis niipalju, et hästi hea:) Täiesti teistsugune. Nagu meeldib:)


31-07-2006
kell 13:59

"SeePoleMina"le
ha, nagu ma poleks otsinud. ja mitte vähe. . .
point selles, et järsku oskab keegi veel midagi pakkuda.
mingit xkohta. . .
ei ole vaja kohe mölisema hakata, kui sa ei tea täpsemalt eks.
jea, super lahe oled;):/

SeePoleMina
02-08-2006
kell 00:40

Höhöö. Krdi haige abikas raisk. Kui neti otsing tulemusi ei anna, siis ei ole lihtsalt noh! Ei saa aru v? :S Ja õpi guugeldama, kui midagi otsida tahad. :S