Zorg – De-Activator

02-09-2005 | kirjutas: ivo


1. The One (the one and original message)
2. The One Critikal Rugged Remix (mix by B. Prikenfeld)
3. The One Punishent Mix (Kristo K of No Big Silence)
4. Zorud Ja Kynkad (Barbariz mix)
5. The Evil One Remix (remixed by Forgotten Sunrise)
6. One And Only Remix (by virgo)
7. The Drunken One Zorg Mix (blended by Dr. Rebane and Inz of Zorg)
8. The One Heavy Metal Demo (the very beginning of all)
9. Hakkame Mehed Minema (Gustav E of Estonia vs. TTÜ meeskoor vs. Zorg)
10. Zorg Activator


Uni. Korrapärane, sügav, reeglitele alluv, süsteemne, industriaalne, rahulik, hea uni. Uni. SEE uni. The One. Ja miksid. Uni igale maitsele. Originaalne uni, murduvate biitidega uni, rahulik-tantsuline uni, eepiline uni, EBM uni, uni purjus peaga, heavy metal uni, naeruväärne uni ja lõpuks arusaamatu, kuid sügav uni. Uni. Neela alla ka unetablett.

Juba mõnda aega tagasi ilmunud elumärk Zorgist pole siiani leidnud kajastust rada7.ee-s. Kaasas olev tekst ei lubanud plaati vabalt arvustada — plaadi sisekülje järgi on Zorg multiintelligentsi kõrgeim aste, mille puudutus muudab maailma asjad lihtsaks ja kergesti seeditavaks. Zorgi eesmärk on oma sõnumiga valgustada universumit.

Saladuskatte all võin öelda, et tegelikult on singli nimi hoopis "Activator", kuid kuidas ma ka ei püüdnud, ei olnud mina see the one, too väljavalitu, kes oleks mõistnud seda ülimat sõnumit, vaid sain asjadest hoopis vastupidi aru. Seekord siis selleks sõnumiks singli kujul lugu "The One" ja mitmed erinevad remiksid sellest, lisaks veel "Zorg Activator", mis pidi sisaldama ka kõrvale kuuldamatuid helisid, mis valmistavat ette sinu mõistuse Zorgi mõistmiseks. Plaadiga on kaasas ka spetsiaalne pill, mis pidi aitama üle valudest, mis kaasnevad puhastumisega.

Hoolimata ilmselgelt heast mänguoskusest jääb esilugu tühjaks ning Activator pigem uinutab kui äratab. Lisaks on ära eksinud ka Gustav Ernesaksa ja TTÜ meeskooriga koos tehtud "Hakkame Mehed Minema" industriaalversioon, mis tundub antud kontekstis üleliigne, isegi naeruväärne. Ideed jätkata naljabändina, nagu on soovitanud üks tuntud arvustaja, ma siiski ei toeta — need vähesed live'id, mida olen näinud, on olnud võimsad, kuid kuhu see jõud on kadunud siit singlist? Mikse on singlil väga huvitavaid ja eraldi mainimist väärt on dj Critikali, Kristo Kotka ja Forgotten Sunrise'i tõlgendused. Kuid niivõrd multiintelligentselt organismilt oleks oodanud midagi veelgi enamat. Olles pakutava läbi kuulanud, jääb meelde vaid Riina suurepärane uinutav vokaal ...

Võibolla oleks pidanud selle tableti ka ikka ära sööma.

Ivo Kiviorg
Ivo on olnud radaseitsme aegade algusest selle eestvedaja ja üks kirjutajatest. Aja jooksul teinud kaastööd pea kõikidesse kohalikesse päevalehtedesse ja hunnikusse ajakirjadesse ning olnud nõu ja jõuga abiks mitmete ürituste ja festivalide korraldamisel.

Vaata selle autori kõiki artikleid »

nin
03-09-2005
kell 10:14

Võiks ju olla väike heli teaser ka.

tr00 Lilleke
03-09-2005
kell 10:54

ma selle Hakkame Mehed Minema koha pealt küll ei nõustu - vastupidi, väidaks, et tegu on sigakõva looga n

n

JRGN
03-09-2005
kell 20:17

ztv logo moodis on z


millega ma ei taha midagi öelda, lihtsalt nendin fakti n

farik
03-09-2005
kell 20:52

kuskohast seda singlit saama peaks?