Recycle Bin - Incomplete Schizophrenia

18-10-2003 | kirjutas: fjodor

Nüüdseks juba 4 aastat tegutsenud Eesti üks lootustandvamaid bände andis lõpuks välja oma kauaoodatud debüütalbumi ja võime teile kinnitada, et tulemus oli ootamist väärt. Erilist tähelepanu juhiks veel papist plaadiümbrisele, mis on armsalt must-valge-tumepunane ja meeldivalt teemaga kokku sobitatud (tool meets freud?).


FjodoRPolt 9/10

Suvi. Päike. Kaunid noored. Rannaliiv. Suudlev paarike, keda ei huvita homsed mured ega juba liiga palju hilinenud menstruatsioon. Keeled liibuvad üksteise külge ning noormehe havai-shortsid paisuvad veidi, küll mitte märgatavalt siiski. Päike terendab pilvede vahelt ning põletab juba niigi pruuni nahka.

Keegi lehvitab kaugusest närviliselt. "Hei, hei, noormees, vaadake ette!".

Keeled liibuvad üksteise külge. Noormees, Maikl või Kevin – whadevahh, muheleb kergelt…

Plauhh!!!

Rannaliiva imetillukesed kivitükid on verega koos ning tüdruk kisendab paaniliselt, silmist purskuvad pisarad. Kevin või Maikl, whadevahh, hoiab värseva käega silmast kinni. Sõrmede vahelt pritsib verd…

"Raisk ma ütlesin ju, et vaata ette."

Recycle Bin on andnud välja "Incomplete Schizophrenia" nimelise kauamängiva ning kasutab seda külmrelvana igaühe vastu, kes ei oska noortest märatsejatest midagi oodata. IN YOUR FUCKIN' FACE metall, ülivihased kidrarifid ning ebanormaalselt geniaalsed soolod…Eesti uue metalli avangard on sündinud, pärast 4-aasta pikkust eneseotsingut ja tohutut progressi. Siit on palju õppida endistel liidritel Loomal ja Pedigreel (sorry, ma ei pea teid kumbagi nu-ks, lihtsalt uue laine kooslusteks;) ning ma arvan, et seda plaati kuuldes saaksid kergekoelise peapõrutuse ka Colin Richardson, Ross Robinson või Terry Date.

"Raisk ma ütlesin ju, et vaata ette."

Avalugu pärast introt "Sweet Side of Heaven" kütab metalcoreliku brutaalsuse ning samas Devin Townsendiliku tehnilisuse ja täpsusega. Jaagup Tormis möllab trummide taga nagu põrguline ja kitarride-kooskõlad toovad silme ette üli-süsteemse pundi The Dillinger Escape Plan. Atsi vokaalmaneer varieerub bläkilikust kriiskamisest kuni Chino Moreno "Hexagram"-taolise läbi-filtri-häguse-röökimiseni, kuid siiski säilitab omapära. Ehe näide sellisest erinevate stiilide kollaboratsioonist on plaadi neljas lugu "Fucking Hardcore Software Developer". Siiski ei piirdu kõik üheülbalise igava lahmimisega ning Robert Vaigla ja Jaan Vartsi 80-ndate stiilis kooskõlade loomine mõjub metalse muusika ülima apogeena (hehe…kohati meenuvad isegi Sven Grünbergi meloodiad;). Plaadil leidub kõikvõimalikke variatsioone Recycle Bini erinevatest mõtetest ja ideedest – üli-power vahekohaga "Walls" ning jazzulik "Cloned", plaadi keskel kostitatakse kuulajat instrumentaalpalaga "Centrex", mida kuulates meenuvad Sepultura "Kaiowas" ja Killswitch Engage "Without A Name" näiteks. Kogu kontseptile annab lõppakordi uinutav "Myopia".

"Raisk ma ütlesin ju, et vaata ette."

Recycle Bin on eesti Deftones, oma laulude keerukuselt, meeleolult ja suhtumiselt. Kodumaine konserv heast metallist, nooruslikust elujõust ja toorest vihast ei mõju odava kiirtoiduna, vaid pigem professionaalse šedöövrina. Löök keset nägu. Ootamatult.

"Raisk…."Recycle Bin loontsib kohe ka üleeestilise kontserttuuri "Schizo-tour", alljärgnevad kohtadest on võimalik neid tabada järgmistel kuupäevadel ( pilet 40/50 v.a. CG ja OpB )

18.10. Tallinn, Von Krahl + Pedigree + team Kombucha
23.10. Tartu, Sadamateater + Finish me Off, Slide50, Vunkz
31.10. Rapla Kultuurimaja + Dream Room, Vunkz, Slide50
07.11. Tallinn, Von Krahl, Operation B
14.11. Põlva Kultuurimaja
21.11. Haapsalu Kultuurimaja
27.11. Jõgeva Ühisgümnaasium
28.11. Viljandi Kultuurimaja
05.12. Pärnu Noorusemaja
06.12. Narva Kultuurimaja
12.12. Valga Kultuurimaja
27.12. Rakvere, Green Christmas

http://www.recyclebinband.com

ivo
18-10-2003
kell 15:36

oh, dämet, see on see, kui kell 6 koju jõuda alles. mu korrastamisvõimed ei ole just eriti tasemel.

SupremeAllah
18-10-2003
kell 16:19

:O jesss....haapsalus ka metal pidu :)

MC STan B
19-10-2003
kell 00:26

Recycle on tõesti tasemel bänd. Nägin neid Noortebändi konsal. Rokkisid vist 1000'ga

MC STan B
19-10-2003
kell 00:26

Recycle on tõesti tasemel bänd. Nägin neid Noortebändi konsal. Rokkisid vist 1000'ga


19-10-2003
kell 21:42

Khmm ... SEE PLAAT ON GENIAAAAALNE (; ... ma olen alati ütelnud, et need vennad teevad 'ilma' .. Raisk! (;

maunz
20-10-2003
kell 10:34

irww on alles looke kokku kribatud:)
seksjutt alguses jääb kyll oma eesmärgilt segaseks ja võrdlus deftonesiga -ei taha yldse nõustuda
aga kohati jutuke siiski tunduvalt mõistlikum näiteks sl õhtulehe metalkommentaaridest ja muudest jutukestest

Madu
20-10-2003
kell 13:35

sl õhtulehes on mingeid metalKOMMENTAARE vä? kule, maunz, sa astusid praegast väga mürgise mao sabale, et sa teaks... jätkuvalt on seis selline, et mingit metalit üldse lehte suruda on samahästi kui võimatu, kui just VÄGA ülbelt ei käitu. ja mõni asi ei muutu iialgi. kui väga ka ei ürita teile kõigile selgeks teha, et rohkem ja asjalikumat metalit jõuab lehte siis, kui nende väheste pudemete vasta, mis seal praegu aegajalt on, AKTIIVSELT HUVI TUNTAKSE JA NETIKOMMENTAARIDE ARV ÜLETAB KRIITILISE PIIRI. sest praegu öeldakse iga metalit puudutava asja kohta, et klikivärk ja pole piisavalt lugejaid. ja jutt jumala õige - hetkeseisuga on näiteks laupäevasel lool http://www.sloleht.ee/index.aspx?d=18.10.03&r=2&id=147598 2 (kaks) täiesti mõttetut kommentaari. isegi kui see lugu tundub teile sitta kanti metalikauge, on see ikkagi MIDAGI. ning FjodorPoldi lugude jaoks ei ole see leht (ja selle lugejaskond) lihtsalt veel küps. ma kahtlen, kas ta kunagi üldse nii kaugele areneb... ja maunz, kullake, ka sina pole veel nii kaugele arenenud, et FjodorPoldi kirjutistest aru saada. see seksijutu eesmärk on kõige kuldsem koht selle loo juures. (madupall)

ivo
20-10-2003
kell 15:33

plaat on super.
FjodoRPoldi artikkel on täiesti hea.
ja martin... liigutab ennast palun.

Madu
20-10-2003
kell 15:44

ups, ma vist olin üpris pahas tujus seda eelmist kommentsi kribades... sry isiklike märkuste pärast. :o)

rainer
20-10-2003
kell 19:03

+

fjodor
20-10-2003
kell 19:55

mulle madu isiklik kommentaar päris meeldis

ponks
20-10-2003
kell 22:12

vägaväga viis plaat. alles sain sooja plaadi kätte ja plaadimängijas kogub aina kuumust juurde...
eks ta paneb kõigile eesti metal bändidele pika puuga.
geniaalne mis geniaalne;)
aga ma paneks 10 punkti..

fjodor
20-10-2003
kell 22:15

10 ei saa kohe panna...muidu nagu ei ole enam kuhugi edasi minna ;)

Madu
20-10-2003
kell 23:11

on küll.
mina sain ükskord 12 punkti kümnest... :oY

Nygma
21-10-2003
kell 13:29

eurovisioon on siin või?!

ponks
21-10-2003
kell 13:50

kah õige....
muidu lasevad veel lõdvalt edasi..

maunz
21-10-2003
kell 14:18

Madu,ka mina saan väga hästi aru metali halvast olukorrast meedias ja võin ausalt öelda,et kui mulle sl õhtuleht kätte satub ja ma sealt miskit metaliga seonduvat leian teeb see mulle siiralt head meelt.Arvan et igaljuhul tuleb sellist mussi ajakirjandusse pushida ja see on ainult positiivne ja igati tänuväärne.
AGA need vähesed jutukesed mis seal ilmuvad,ei ole minu arvates pahatihti juba oma sisu ja taseme poolest konkureerivad paraleelsete pop,jazz ja teiste artiklite,arvustuste jne jne jutukestega.Siinilmunud RB jutukeses olid sees mõned täiesti mõnusad,informatiivsed võrdlused,kirjeldused jne,mis tundusid minu jaoks palju sympaatsemad,kui mõned sl õ-s olevad.Kui minna konkreetseks,siis minu arvamus on,et laused ala " raivo ja marko pildil" või tharaphita lugu "rauad on tules"pani rahva elama jne,ei ole kõige paremad tekstis,kus seda loeb suur hulk inimesi ja vaid väga vähesed teavad midagi jutus sõbramehelikult käsitletud nimedest(sest tegemist ei ole siiski avalikkusele teada tuntud inimestega),samuti ei tea enamik lugejatest midagi nimetatud bändide lugudest,heal juhul on neile tuttav bändi nimi.Millegi pärast jätvad need pahatihti mulje kui sõbralt sõbrale tehtud artiklist(mida need vist ka on) või siis jääb mulje,et autor yritab iga hinna eest näidata,kui palju ta ikka teab metalist ja scenes toimuvast.
Eelnev oli siis muidugi MINU arvamus ja arvamusi on erinevaid:) Kriitika on alati kasulik ja Madu kriitikale EI vastata kriitikaga(eriti kui see pole põhjendatud kriitika).Ma arvan ka,et sa ei tunne mind piisavalt,et mind kullakeseks nimetada:),rääkimata sellest,et sa teaksid kui arenenud või mittearenenud ma olen.Seksijutu eesmärgist ma pigem ei taha aru saada,kui et ei saa aru,sest taotlus ei ole just kõige rohkem varjatud heh,ja on selge,et siin ei saa rääkida mitte arusaamisest vaid kogu asi on lihtsalt maitse kysimus,iga inimese puhul individuaalne.Igatahes ei ole mõtet lolli juttu ajada,kui oskad ka targalt rääkida,siin polegi miskit andeks anda heh aga minu jaoks nullisid sa oma möödapaneku vabandamisega ära,so keep on rockin``,chill:)


21-10-2003
kell 20:28

omas stiilis väga kõva plaat.

Kahju ainult, et stiil sitt on.


21-10-2003
kell 20:30

omas stiilis väga kõva plaat.

Kahju ainult, et stiil sitt on.

fjodor
21-10-2003
kell 23:36

ignorandid rokivad


22-10-2003
kell 11:23

Strider: Kuidas sa saad öelda, et plaat on kõva, kui sa samas väidad, et stiil on pask? Su komment on vastuoluline....

N: 1)Mulle ei meeldi räpp kui stiil ja olgu see räpp-plaat ükskõik, kui kõva tahes räpikatele, ütlen mina ikka, et see plaat on pask 2)Mulle ei meeldi träääns, aga mulle meeldib scooter ja kõik need kõvemad tümakavennad.... Küll ma olen tark

See plaat on siiani parim asi, mis on Eesti metaliga juhtunud

ponks
22-10-2003
kell 12:59

/See plaat on siiani parim asi, mis on Eesti metaliga juhtunud/

õige

Nygma
22-10-2003
kell 13:27

ma ei taha solvata ega maha teha midagi.. aga ootame Wangi plaati...ma ei ütle, et see saab parem olema... aga noh.. sealt on omakorda midagi võimsat oodata, nagu oli/on käesolevaga.

sookoer
22-10-2003
kell 20:01

nii...oli väga huvitav lugeda erinevaid arvamusi recyclei uue plaadi kohta, peab ytlema, et tõesti parim syst eesti hevile. polt pani ka jälle ilgelt kõva artikli maha aga mulle jääb väga hägusex see jutt räpp metalist siin lõpus, kuigi artsistid nagu eminem, wu tang, nelly ja justin timberlake (temalt meeldib mulle vaid album džastifaid) on väga suur pauk metalcore undergroundile...

spunk
22-10-2003
kell 22:12

uus kodukas sai püsti tiritud

Madu
23-10-2003
kell 00:35

@maunz.
mh... esiteks - miks ei võiks kriitikale kriitikaga vastata... :oY
aga muidu - minu kritseldused sl õhtulehes on muidugi peamiselt sõbralt sõbrale tehtud. ja miks ka mitte? ma pole ju palgaline ajakirjanik ja teen neid asju niikuinii rohkem nigu oma (ja sõprade) lõbuks. ma pole tahtki nende "jutukestega" pullitzeri saada või midagi. ning kui metaljutukest kirjutades mõelda kõikide maalide peale kuskil metsataludes, siis ei saaks neid asju üldse kirjutada. äh. pigem ongi minu sõnum asja mittemõistvale üldsusele - ohoo, kuku, meil siin on veel mingi elu, millest te suurt midagi ei tea!!! aga kui teil näiteks mingi bändi pilti nähes huvi tekib, kirjutage bändinimi otsigumootorisse ja saate ka rohkem infi. ning üldiselt pistan ma igale poole kuhu võimalik linke hrc foorumisse või rada7-sse või konkreetse bändi kodulehele, kui lugu peaks vaid üht bändi puudutama, et need, kellel pisike huvisäde ehk tekkis, teaksid, kust edasi vaadata, sest eesti metali ajalugu, struktuuri ja tulevikuplaane niikuinii selle imepisikese pinna peale, mis eraldatakse, ei mahuta.
kuradi vastik on nii pisikesse kasti nii pikka teksti kirjutada - seda ise enne postitamist üle lugedes on raske ülevaadet saada...

draam
23-10-2003
kell 19:30

ilus veebileht on. ja plaat on ka, niipalju kui kuulnud olen, väga mitmekülgne ja seega väga hea.

petti
25-10-2003
kell 22:46

nii ilus et nutma ajab. Myopia.

Köster
27-10-2003
kell 12:09


Parim lugu on digital slave.

xxx
27-10-2003
kell 22:08

ma üxkord kuulasin seda plaati
nad mängisid seal pillidega


28-10-2003
kell 11:33

Aga koduleht on ikka maas... alati kui mina seda vaadata tahan on see maas...

spunk
28-10-2003
kell 12:56

eile oli servu maas. täna jälle olemas


31-10-2003
kell 10:09

hmm - a vot nii, et ma tunnen ära, kui plaat on hästi tehtud, olgugi, et ma seda stiili ei kuula.

Peinka
31-10-2003
kell 16:44

mu 2 senti ka nüüd. ehk siis originaalversioon slõhtulehe arvustusest.
http://www.hot.ee/niinagutegelikulton/onaosakond/

spunk
02-11-2003
kell 14:29

infoks, et soodushinnaga müüb plaati world clinic mis on nüüdsest avatud roosikrantsi 19

ivo
02-11-2003
kell 17:02

uskumatu, et rada7.ee`l ilmusid su artiklid puutumata, herr PainK.

Peinka
02-11-2003
kell 17:40

:)))
lihtsalt slolehe braindead korrektuur ja sellest tulenevalt kõik muu

Madu
03-11-2003
kell 14:06

slolehe toimetajad ja korrektorid on liiga loomingulised - hirmsasti kipuvad kõike oma keelde ümber panema, kui sa just peast Pino ei ole või midagi. ehk siis - on mingid näod, kelle kirjatükis ühtki koma ka ei puututa. ja on teised, kelle kirjutistest üritatakse kõik eripärad välja nokkida. ilmselt sellepärast, et nad esimestele kunagi konkurentsi ei pakuks. eriti pop on reporteri täiesti korraliku loo sisse mõned faktivead toimetada - pähe saab ju reporter, toimetajate suhtes evib juhtkond miskipärast piiramatut usaldust.

teamsleep
04-11-2003
kell 19:08

huh.mõtlesin et kuna keegi seda varem pole siin teind siis kiidaks tormise möllamist trummide taga.'bath for brains'i võib ju tundide kaupa kuulata...

carlito
08-11-2003
kell 04:11

täitsa perses
plaat on sitaks hea aga no kurat laiv on ikka täiesti uskumatult hea ju raisk

rainer
08-11-2003
kell 13:49

oojaaa

spunk
17-11-2003
kell 15:55

NB!!!!!
mõningatel põhjustel ei toimu Schizo tuuri Haapsalu kontsert 21-sel novembril.. aga toimumata ta ei jää, lihtsalt lükkub edasi!


17-11-2003
kell 20:22

Ple kõige karmim.
Karmimaid selliseid bände leidub veel siin maalapil.


17-11-2003
kell 20:24

vabandust, et solvan teid.
Aga kac väga kiiret muusikat pika ajaga...

Snehhia
03-12-2003
kell 17:49

mulle meeldib n n

Jrx
06-12-2003
kell 11:18

Uskumatult irooniline, et ansambel nimega Recycle Bin on pööranud -trash- metali poole. n
Aga jah... plaat on täitsa hea, kuigi mitte minu küpsis täpselt.

Jrx
06-12-2003
kell 11:19

Uskumatult irooniline, et ansambel nimega Recycle Bin on pööranud -trash- metali poole. n
Aga jah... plaat on täitsa hea, kuigi mitte minu küpsis täpselt.

Jrx
06-12-2003
kell 11:20

Uskumatult irooniline, et ansambel nimega Recycle Bin on pööranud -trash- metali poole. n
Aga jah... plaat on täitsa hea, kuigi mitte minu küpsis täpselt.

Jrx
06-12-2003
kell 11:24

Vabandust... arvuti näitas, et postitust ei toimunud... n
Noh, teema vajaski mõningaid uusi kommentaare n

martin
06-12-2003
kell 13:20

ära vabanda, vaid korista ära ilusti, enne kui keegi näeb et sina lõhkusid.

korn
23-12-2003
kell 22:40

Deftones tuleb meelde,väega värskendav asi,kohati lähebki nagu meelest et kuulad eesti asja,aga ei ole nagu päris see kah,mida ise n aga kõva,päris kõva!

snow-man
30-12-2003
kell 12:25

nagu üli kõva bänd...plaat on kah tasemel.igati hea. n

snow-man
30-12-2003
kell 12:27

paremat polegi olemas. n

snow-man
02-01-2004
kell 23:29

kas Haapsalus sis ei toimugi kontsertit v?tour läbi aga...njah?

spunk
03-01-2004
kell 12:39

nagu öeldud toimub ta, aga kindlasti mitte enne märtsi.

spunk
11-01-2004
kell 15:23

pärnu pildid ja pisike klipp sai ka üles, infoks neile kes kysisid millalgi.


13-01-2004
kell 15:47

Ei usu , et Recycle bin teeb thrashi!!
Meie bänd teeb küll nii THRASHI , et jaksab! n
Ja ma rõhutan veel siin sõna : tHrash !

|5p1n35h4nk|
21-01-2004
kell 15:36

good stuff

MetalleR
30-01-2004
kell 15:12

Igatahes! n

väike mikk
31-01-2004
kell 17:01

kui see plaat päästab eesti metalit, siis on meil seis ikka päris sitt

spunk
19-02-2004
kell 22:45

yks lugu skisofreenialt veel allalaetav:
http://www.recyclebinband.com/Recycle_Bin_-_Fucking_Hardcore_Software_Developer.mp3

kornflake
25-02-2004
kell 16:51

kui ma seda esimest kuulsin''sweet side of heaven''siis ma ei suutnud uskuda et see eesti bänd on:)aga jumala raju on sain vennalt plaadi synnaks;)

kornflake
25-02-2004
kell 16:54

kas sinna recycle synnale von krahlis saavad sisse ka alaealised?

spunk
25-02-2004
kell 20:26

kui näed piisavalt vana välja ei tohiks probleeme tulla

MetalleR
26-02-2004
kell 20:41

Äi, mulle ikka ei meeldi see pänd, sest see on mingi krdi Nu- Metal stiilis.
Siukseid on ju juba sitaga segada, oleks siis mingi Thrash või Death või Grindcore or something...

Kaltsakas
07-03-2004
kell 13:56

õäeu.... n jube.

ivo
05-05-2004
kell 00:26

irww @ MetalleR.
Trash või Death või Grindcore bände pole siis võrreldes sellise asjaga sitaks??? Ole nüüd mõistlik n