Nädala muusikapai nr 89

28-09-2018 | kirjutas: Rada7.ee

Siouxsie Sioux
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva - värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.


The Prodigy - "Light Up the Sky"


MC STan B: Prodigyl on peatselt (2. novembril) ilmumas uus album "No tourists". Seni on kaks sinkut ilmunud ja ma nagu ei oskagi midagi öelda. Nagu oleks vanakooli Prodigy moodsas võtmes, aga ei ole ulmeäge. Võib-olla lihtsalt olen vanaks jäämas.


Vanligt Folk - "Dina Drömmar Lever"

Rene: Elades haibihaisusel ajal, kui alla ülivõrde suhtleb ainult viimane mühkam, on hea tunnistada, et ikkagi leidub ka sellist müügiteksti, mida ei loe kui rumalat anekdooti. Alles ükspäev püüdsin meenutada, millal lugesin muusika kohta mõne sellise rea, mis tegelikult ka kuulama oleks meelitanud - ei meenunud. Veenmiseks mõeldud argumendid on pahatihti nii üheülbalised, et mängi bingot, viimane kui artist paistab olevat mitmekihiline, dünaamiline, maitsekas, halvimatel puhkudel on tegemist lausa printsesside ja muude säärastega. Teinekord on raske teha vahet, kas räägitakse muusikast või kogemata kombel on läinud kirja tädikeste vestlus tortide teemadel. Kõiksugu kallerdavaid superlatiive on nii palju. Umbes samamoodi nagu võimatu on juua tassitäit kohvi, selle asemel tuleb nautida supermõnusat tassikest - iga labasemagi tegevuse ümber on vaja moodustada ennast ja tarbimist imetlev häma. Midagi olulist on kaotsi läinud, kui bänd ei ole enam kuulamiseks, vaid samamoodi nautimiseks.
Juhuse tahtel sattus eile õhtupoolikul ette küsimus, millega algas rootsi pundi Vanligt Folk uue albumi tutvustus bandcampis "What would have become of D.A.F. if they had been signed to Trojan instead of Mute back in the day?"
Ma ei tea! Küll hakkas mind huvitama, mis siis oleks võinud saada? Arvestades, et tegemist on alternatiivajalooga, kõlasid mõned argumendid siiski päris veenvalt, eriti "Dina Drömmar Lever", mis pidi rootsi keeles tähendama, "ei maksa tordist teha kultust, elu toimub söögikordade vahel". Ja nii tõepoolest on.


Saâda Bonaire - "You Could Be More As You Are"

Ester: Natuke uuesti üleskaevatud vana kulda mu poolt. See Saksamaal, Bremenis 1982. aastal moodustatud kahe kähehäälse rrõhhutatult prrantsusepärrase naisvokaaliga bänd jõudis välja anda ühe singli "You Could Be More As You Are", et siis plaadifirma survel aegade hämarusse vajuda. Küll aga kaevati nad sealt mõned aastad tagasi välja ning anti kogu kokkukraabitud materjalist välja üsna mesmeriseerivalt eklektiline vinüülalbum, millest kõigi fännide rõõmuks, kes ei jaksa päris krõbedate hindadega järelturul liikuvat üllitist soetada, anti eile välja repress. You could be Morrissey, why can't you see?


Yarrow - "Panic"

Evert: Rusuva atmosfääriga kriiskav doom metal on ikka kõige õigem muusika millega hommikuid alustada, kas te ei leia? Ma hakkan seda vist igal hommikul päris valjult kuulama. Kas doom'i saab üldse vaikselt kuulata ja miks keegi peaks seda tegema? Kas on olemas üks lift, kus doom oleks taustaks? Mul oleks väga seda kogemust vaja... Igal juhul Yarrow on päris ehtne, käre, lärmakas ja tige kaup Oaklandist, nende lugu "Panic" võiks olla teile hea sissejuhatus. Kel mõni lähedasem kontsert tulevikus silma jääb, see palun teatagu mullegi. Seniks aga, viimased kassetid on neil müügis hinnaga 6,66€.


Low - "Always Trying to Work It Out"

Paul Sild (Badass Yuki, Tahm, Endamisi Salamisi): Low uus plaat "Double Negative" ja selle üks parimaid lugusid "Always Trying to Work It Out" on tänase seisuga bändi kõige radikaalsem muusika. Neile omane minimalism on viidud oma maksimalistliku äärmuseni. See kõlab nagu katkine muusika, mis pressib ennast meeleheitlikult läbi erinevate dimensioonide, et anda meile enda kuulmiseks võimalus.


HOAX - "Mental tsiki etalon"

Ivo: Kuidagi libises täiesti radarilt mööda, et Saksamaal, Reeperbahn Festivalil esindas äsja möödunud laupäeval Eesti musaskene justnimelt see räpiduo. Mu meelest on see natuke lõbus ja natuke äss samal ajal, kahjuks pole küll veel kuulda olnud, kuidas läks.Oleme radaseitsmega tavapäratult palju instrumentaalmuusika lainel - kui eelnevalt olid soovitajateks ja eelkuulamises Kaschaloti liikmed, siis nüüd on järg Ocean Disctrictsi käes. Tänaseks komplekt soovitusi, neljapäeval on ootamas eelkuulamine uuele minialbumile "Doomtowns". See laine pole muidugi imestada, kui on juhtumas midagi nii erakordset, et kaks sellist bändi annavad samal ajal albumi välja. On ka äärmiselt sümpaatne, et kumbki ei pusi omaette kuskil, vaid minnakse koos väikesele Baltikumi tuurile. Kaasas on veel Liblikas, kes küll albumit ei esitle, aga ilmutas alles eelmise aasta lõpus uue kauamängiva. Eile eelkuulamises olnud Kaschaloti uue reliisi kohta võib julgelt öelda kiidusõnu ning ilmselgelt on ootused ka Ocean Districsile - 2014. ilmunud "Expeditions" kõnetas paljusid ning sai uhkeldada väljamüüdud esitluskontserdiga. Ocean Districts ja Kaschalot stardivad esitlustuuriga seekord Sveta Baaris, pane omale kalendrisse märge 12. oktoobri peale. Lisaks Tallinnale on Eesti kontserdid 13.10 Narvas Art Club Ro-Ros, 19.10 Pärnus Kultuuriklubi Templis ja 20.10 Tartus Genialistide klubis.


Hopesfall - "H.A. Wallace Space Academy"

Martin: Bänd, mis peale oma kõige paremat albumit aastal 2008 laiali läks, tuli minu ja Taavi suureks rõõmuks aasta tagasi taas kokku ning väljastas paar kuud tagasi suurepärase uue albumi "Arbiter", mis jätkab täpselt õigest kohast, kus kümme aastat tagasi pooleli jäädi. Kuigi tegemist pole post-rock bändiga on siiski Hopesfall üks nendest bändidest, mille pärast Ocean Districts üldse alguse sai ning siiamaani muusikat teeb. Täiesti kogemata on ka meie uued videod väga sarnased.


Emma Ruth Rundle - "Darkhorse"

Tanel: Kuna õhtud on juba praeguseks üsna pimedad, siis on see lugu ja terve tema värske album “On Dark Horses” ideaalseks kaaslaseks õhtuti päeva jooksul kogutud hoo ja pingete maha tõmbamiseks ning hämaras toas muusika taustal enese sisekaemusega tegelemiseks. Mõnusalt rahustav, sünge aga samas kaunis.


Vein - "Errorzone"

Taavi: Harva hakkab mõni album meeldima nii, et sa võid sellele kümneid ja kümneid ringe peale teha, aga ära ei tüüta. Üks nendest albumitest on “Errorzone”, mille autoriks on Bostonist pärit kollektiiv Vein. Kaootiline, lärmakas ja suurepärase soundiga plaat on segu 2000. aastate alguse metalcore'ist, millele on hulka lisatud ka natukene Slipknoti stiilis nu metalit – just see, mis puudu oli. Tõeline kauamängiv!

tess
28-09-2018
kell 13:07

Ivo, Hoaxi Reeperbahni esinemist mainiti eelmise nädala r2 Muusikanõukogus, kui ma ei eksi. Sain aru, et läks väga hästi, saal rahvast täis jms...seda muidugi ei tea, kui suur see saal oli...

ivo
28-09-2018
kell 14:08

Mingi venue keldrikorruse saal, kui nime järgi otsustada. Aga see pole ka nii oluline, peaasi, et võit ja äge.

ivo
28-09-2018
kell 14:10

Oot, mis päeval see muusikanõukogu nüüd on siis? Esinemine alles just sel laupäeval oli.

kurmet
28-09-2018
kell 14:12

ivo kirjutas:
Oot, mis päeval see muusikanõukogu nüüd on siis? Esinemine alles just sel laupäeval oli.


Just praegu on.

kurmet
28-09-2018
kell 14:13

"ei maksa tordist teha kultust, elu toimub söögikordade vahel".

Nädala lause.

ivo
28-09-2018
kell 14:13

Ise küsin, ise vastan - endiselt reedel eetris olevas Muusikanõukogus on raske rääkida, et läks hästi, kui kontsert alles järgmisel päeval...

tont
28-09-2018
kell 14:59

MC STan B: Prodigyl on peatselt (2. novembril) ilmumas uus album "No tourists". Seni on kaks sinkut ilmunud ja ma nagu ei oskagi midagi öelda. Nagu oleks vanakooli Prodigy moodsas võtmes, aga ei ole ulmeäge. Võib-olla lihtsalt olen vanaks jäämas.
Prodigy on varsti juba paarkümmend aastat paigal tammunud. Üsna sisutühi, ühest kõrvast sisse, teisest välja.

tess
28-09-2018
kell 18:01

ivo kirjutas:
Ise küsin, ise vastan - endiselt reedel eetris olevas Muusikanõukogus on raske rääkida, et läks hästi, kui kontsert alles järgmisel päeval...


Enda arust ysna selgelt märku andsin, et ei ole oma Muusikanõukogu väites kindel. Pakkusin muusikanõukogu, sest seal Hoaxi mängiti-arvustati. No ju siis oli mingis muus saates, aga kommentaari ja yleyldse info selle kontserdi kohta kuulatavast meediast ma sain igal juhul.

evertp
29-09-2018
kell 06:59

tont kirjutas:
Prodigy on varsti juba paarkümmend aastat paigal tammunud. Üsna sisutühi, ühest kõrvast sisse, teisest välja.


Mu viimane ostetud saviketas oli just äsja "The Fat Of The Land" ja enne seda kohe "Experience", uue imeloomaga mul täpselt sama lugu.

tont
29-09-2018
kell 13:04

evertp kirjutas:
Mu viimane ostetud saviketas oli just äsja "The Fat Of The Land".


Mul oli "Fat.." üldse esimene ostetud originaal-reliis, kasseti kujul siis, olin siis 12 aastane. Mul on siiamaani alles see. Kusjuures raha tuli rängalt välja teenida, käisin vanaisa juures puid lõhkumas

painkiller
01-10-2018
kell 10:10

or Emma Ruth Rundle y
Nimi on kuskilt feedidest mul läbi käinud, aga ei olnud veel kuulama jõudnud

blandest!
02-10-2018
kell 16:19

tont kirjutas:Mul oli "Fat.." üldse esimene ostetud originaal-reliis, kasseti kujul siis, olin siis 12 aastane.

Sama y

ivo
19-10-2018
kell 13:22

Postkasti saabus nii pikk The Prodigy pressikas, et oleks patt seda mitte siia lisainfoks panna:


“Evil Rave. We own that sound “ Liam Howlett

Scorching times demand scorching tracks. Hardcore temperatures sizzle sweetly with hardcore beats – and maybe a bit of acid squelch. Who better, then, to roar in out of the sun and soundtrack summer ’18 than the original electronic music trailblazers?

Dropping Need Some1 in July, the frankly pounding first single from The Prodigy’s forthcoming album is, if you like, vintage futurism, a banger that features a classic house diva vocal sample from Loleatta Holloway (the original “voice” of Black Box’s ‘Ride On Time’). “I wanted to write something that had downtempo swagger, but still felt dangerous,” says the band’s Liam Howlett. “Need Some1 demonstrates the thing about our band that I love: it’s multi-sided,” says Howlett. "We have the freedom to drop a tune like this alongside tracks led by Keef and Maxim, and still represent what we are about in the same way." Referring to the Holloway sample, Liam adds that “there’s always one element in our tunes that looks back to where we came from. When asked what the new album sounds like, my response is: Evil Rave. We own that sound “

‘Light Up The Sky’ the explosive second track to be lifted from the band’s much-anticipated seventh studio album without doubt illuminates the urgency and danger that has continually defined The Prodigy throughout their career, an attack of acid rock in which guitars combine with 303 mayhem, Maxim’s spitting vocal and an uplifting chorus from long-time contributor Brother Culture. Following returning track ‘Need Some1’ – and arriving alongside an arresting video that features imagery that directly links to the album sleeve - Light Up The Sky is a visceral introduction to the world of ‘No Tourists’: an album that takes you on a journey through the twisted, party-hard psych of a band that has resolutely followed their own route through the underbelly of popular culture since day one. It’s every inch a Prodigy record and it's their most direct, concise and pure statement yet.

The third track made available Fight Fire with Fire sees The Prodigy partner up with New Jersey’s finest noise crew Ho99o9, resulting in a down-tempo, heavy-grooved, surefire banger. ‘This was the first track I wrote for this album,’ says Liam. “As far as doing a collaboration, the Ho99o9 guys were the main band I wanted to work with, and this tune has so much danger embedded in it. It’s the best collaboration we have done.” ‘

The Prodigy have never taken the lazy tourist route. They dominated the illegal rave scene, challenged anti-rave legislation and redefined the whole idea of what a band should be like. They brought UK electronic music to the US heartland, turning metal kids onto raving and ravers into metalheads…effectively reaching global audiences without compromise: see 6 number 1 albums, 30 million record sales, and multiple honours (two Brits, two Kerrang! awards, five MTV awards, two Grammy nominations).

With production completed, the band have broken cover from the studio to shed further light on ‘No Tourists’. Expanding on the general shape of the project, Liam says: “this album is equally aggressive as the last records – but in a different way." A musician, songwriter and studio maestro, Howlett is as rigorous and righteously Up For It as he was when he formed his 28-years-young band. He explains that, as ever, the new songs “are built to play live”. This summer, true to form, The Prodigy can be found out and about across the globe, hitting festivals week in and week out, with album tour dates to follow towards the end of the year. “That’s the one thing that brings everything together. I couldn’t write this music unless it has that outlet on stage. That helps write the music. This is what I do it for: the live thing. And until we feel like we can’t do it, or the buzz goes, we won’t stop."

It’s that sense of do-or-die commitment that is reflected in the album title. “To us, ‘No Tourists’ is ultimately about escapism and the want and need to be derailed. Don’t be a tourist - there is always more danger and excitement to be found if you stray from the set path.”

‘No Tourists’ sees The Prodigy return with venom in the way that only they can. They’re renegades, outsiders, outlaws – always hiding in plain sight. Though much has changed in the musical and social landscape, what remains a constant is The Prodigy’s resolute focus to always do things their own unique way, and in 2018 the urgency and irrepressible spirit of The Prodigy has never been more needed.

From heatwave to evil rave, The Prodigy are back, and back with some of their fiercest ever tunes. Get ready to sweat better.

tont
20-10-2018
kell 16:35

ivo kirjutas:
“Evil Rave. We own that sound “ Liam Howlett

tundub, et ego läheb aina suuremaks ja on pöördvõrdelises seoses muusika kvaliteediga wtf

ivo
29-10-2018
kell 15:36

Taas uus track: https://open.spotify.com/album/7HM0OlvzGAFKTzmYy7ehWZ?si=FR6wIVUDSz62S0lLSX8a6A