Lisa uus üritus

 • esmaspäev, 7. mai 2012

 • 07-05-2012 Simon Reynolds kirjandusfestivalil Prima Vista

  Mai algul Tartus toimuva kirjandusfestivali Prima Vista eelprogrammi on lisandunud Simon Reynolds – üks rahvusvaheliselt mõjukamaid popkultuuri käsitlejaid.

  1963. aastal Suurbritannias sündinud ja praegu Los Angeleses elav Reynolds alustas muusikakriitiku karjääri 1980ndate keskel. Tema avaras huviväljas on olnud punk ja post-punk, reivikultuur ja elektrooniline tantsumuusika, indie ja hiphop; samuti postrock (tema oligi termini leiutajaks) ja nn. hüpnagoogiline pop (tema arvustused on tublisti kaasa aidanud ka Eestist pärit artisti Maria Minerva edule).

  Reynoldsi tuntuimaks ja mõjukaimaks internetikanaliks on Blissblog (http://blissout.blogspot.com/), kuid ta peab blogisid ka iga oma raamatu kohta. Ehkki nende ning Reynoldsi seitsme raamatu keskmes on tänagi ennekõike popmuusika, käsitleb ta seda alati laiemas kultuuriteoreetilises kontekstis. Nii toob 2011. aastal ilmunud menuteos „Retromania“ küll näiteid praeguste ja varasemategi muusikatrendide minevikusõltuvusest, kuid viitab ka infotehnoloogiale, kirjandusele ja moele ning tõstatab keerukamaid küsimusi sellest, kuhu ja miks on tänased kõrgelt arenenud ühiskonnad kaotanud oma kunagised julged tulevikuvisioonid.

  Simon Reynolds esineb Prima Vista eelprogrammis 7. mail kell 16 Tartu Ülikooli konverentsisaalis loenguga ruumi, identiteedi, muusika ja kirjasõna teemadel; sellele järgneb Tõnis Kahu modereeritud vestlusring. Reynoldsi esinemist toetab Briti Nõukogu.

  Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaal, Tartu

  Tasuta

 • 07-05-2012 Wolf Biermanni kontsert Prima Vista festivalil

  Wolf Biermann

  Tartu Uus Teater, Tartu